Silniczek Krokowy N16 2001 rok-plastikowa osłonka

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Densik
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-12-09, 18:10

Silniczek Krokowy N16 2001 rok-plastikowa osłonka

Post autor: Densik » 2019-12-10, 08:42

Witam Wszystkich,

Jest wiele wątków dotyczących objawów zabrudzonego silniczka krokowego i jego czyszczenia,i postów które przeczytałem,

ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak zdjąć plastikową osłonkę pod którą schowany jest ten "grzybek"metalowy i sprężynka w silniczku
krokowym w almerze N16 1.5 benzyna z 2001r.
Wiele filmików i poradników opisuje ten silniczek krokowy ale ten grzybek i sprężynka jest zazwyczaj na wierzchu,a w mojej almerze jest wewnątrz takiej plastikowej osłonki.
Czy ją się demontuje żeby dokładnie wyczyścić ten grzybek????

Proszę o pomoc bo na rozgrzanym silniku almera 1.5 benzyna 2001 rok Po wysprzęgleniu spadają jej obroty i auto gaśnie,

Wykonałem kilka czynności które można zrobić samemu ale problem dalej pozostał: wymieniłem przepływomierz na nowy zamiennik bo był walnięty,wymienione świece zapłonowe,cewki po odłączeniu wtyczek reagują więc raczej cewki są dobre,przepustnica wyczyszczona sprayem do gaźników,kanały obejściowe biegu jałowego wyczyszczone,diagnostyka pod komputerem nie wykryła żadnych błędów,nie pali się check engine,a auto przy wysprzęgleniu np.jadąc do świateł lecą obroty w dół i gaśnie.chciałem wyczyścić ten silniczek krokowy ale właśnie nie wiem jak się dostać do tego grzybka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”