Po wymianie płynu chłodzącego nie załanczają się wentylatory

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Piter10
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-24, 11:29
Lokalizacja: Konstancin

Po wymianie płynu chłodzącego nie załanczają się wentylatory

Post autor: Piter10 » 2016-03-25, 08:24

Witam, wczoraj wymieniałem płyn chłodzący w swojej almerze 1.5 benzyna, 2006r, weszło około 6litrów, zrobiłem wszystko według instrukcji Hayensa-krok po kroku,w efekcie czekałem długo na włączenie wentylatorów przy chłodnicy i...się nie doczekałem-co najmniej 20 min na biegu jałowym.pytanie czy wentylatory działają? Tak, według instrukcji żeby sprawdzić wentylatory włączyłem klime nadmuch na zimne-natychmiast oba wentyl.zaczęły pracować...Dlaczego nie załączają się na biegu jałowym?dlaczego po wymianie p[łynu chłodzącego węże tzw.gorące te 2 idące od termostatu do kabiny są mniej gorące niż te 2 grube przy chłodnicy-mam odkręcony nadmuch gorącego powietrza na full,i po jakim czasie w waszych almach włączają się wiatraki?Może to ktoś sprawdzić?Mógł się przyciąć termostat?ale on nie wpływa przecież na pracę wentylatorów...

[ Dodano: 2016-03-25, 10:38 ]
Dodam jeszcze że wskazówka na desce rozdzielczej temp chłodziwa zachowuje się normalnie jest w połowie zakresu i nie idzie do góry,płyn czysty, klarowny, odpowietrzanie poszło dobrze...

[ Dodano: 2016-03-29, 08:53 ]
No więc okazało się że wentylatory ok,dolna rura od chłodnicy robiła się nagle po około 10 min b.gorąca-odkręciłem termostat-termostat zaciał się w pozycji otwartej -do wymiany...
Wentylatory załączyły się po 28min-długo czekałem, a poprzednim razem poprostu za krótko poczekałem, przejechałem się autem, dmuchawe ustawiłem na max gorące powietrze i płynu jeszcze ubyło, dolałem jest ok, wniosek mam taki że po takiej wymianie dobrze jest się przejechać autem z nawiewem na max gorącym, Wskazówka od temp.pł.chł. zachowuje się normalnie, w czasie jazdy około połowy zakresu...jest ok.zamykam temat.ps.oczywiście termostat wymieniłem-42zł w lokalnym sklepie, a dostęp do termostatu-BAJKA-przyjemność podczas wymiany która trwała około 15 min-3 śruby odkręcić wymienić termostat,3 śruby przykręcić...
Piter1o

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”