[N15] Wymiana rozrządu

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[N15] Wymiana rozrządu

Post autor: SnowLady » 2009-12-02, 20:50

Mam silnik CD20E (z recyrkulacją spalin). Na aukcjach dostępne są rozrządy dla silnika CD20 (bez recyrkulacji). Pytanie - czy to robi jakąś różnicę? Jeszcze spytam - firma Mitsuboshi, widzę dobre opinie o niej, ma przystępne ceny (300zł za kompletny rozrząd z rolkami i napędem pompy wtryskowej). Montował ktoś rozrząd tej firmy w swoim Nissanie? Jakieś opinie?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ten mitsuboshi to zestaw(niektóre rzeczy robią inne firmy- np jakąś rolkę NSK- firma robiąca łożyska). Poprzedni właściciel zamontował rok temu i jeszcze jeżdżę. Z tego co słyszałem to obowiązkowo do rozrządu trzeba zrobić pompę wodną (Aisina- innej chyba nie ma), bo akurat zwykle się po rozrządzie kończy no i jeszcze są głosy, że trzeba kąt wtrysku ustawiać, ale nie wiem czy naprawdę trzeba.

P.S. CD20E różni się od CD20 nastawnikiem (ma "gaz" na potencjometr na króciutkiej lince zamiast długiej linki do dużej szpuli na nastawniku) i pomalowaną na czarno pokrywą zaworową. Wszystkie CD20E mają EGR (recyrkulację) a widziałem i takie CD20 (ze szpulą koło pompy) co też miały EGR:D.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozrząd się różni. Jak kupowałem, to gość mi sprawdzał po VINie.
Generalnie silniki są prawie identyczne, ale zawsze trzeba dobierać części konkretnie.
Ja mam CD20 i mam czarną pokrywę zaworową. Są też różne pompy wtryskowe-tak mi się wydaje.
Co do pompy wody i rozrządu to chyba trochę paranoja. Wiem, że niby trzeba by wymieniać, ale czy aż tak często i koniecznie. Ja nie wymieniałem pompy i jeszcze biega. Rozrząd zalecam zmieniać częściej niż podają, bo jak nie jest oryginalny to bym nie ryzykował.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sprzedawca ze sklepu internetowego odpisał mi, że rozrząd CD20 i CD20E to jest to samo, niczym się nie różni. I teraz już nie wiem sam, co robić...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ile masz przebiegu po wymianie rozrządu (z ciekawości)? Na bank masz CD20? Masz linkę czy potencjometr? W katalogach często nie ma rozróżnienia na CD20 i CD20E, nawet w salonowym katalogu Nissana po wpisaniu VINu wyszło mi CD20. Jak rozmawiałem z pompiarzem to powiedział, że pompy są te same tylko nastawniki inne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po wymianie jestem tak ok. 15 tys. km. Co do pomp to chyba różne kładli, z wyglądu też się różnią.
Oczywiście, że mam linkę i brak EGR.
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”