[N15] Szarpanie przy zmianie biegów - sprzęgło?

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amnesia
wiem o czym pisze
Posty: 75
Rejestracja: 2014-04-23, 10:22
Lokalizacja: Poznań

[N15] Szarpanie przy zmianie biegów - sprzęgło?

Post autor: amnesia » 2015-04-20, 17:58

Witam

nadal nie poradziłem sobie z szarpaniem przy zmianie biegów :/ Wymieniłem już przednią oraz tylną poduchę silnika ale nic nie dało. Ponadto 2 bieg zaczął ciężko wchodzić oraz wsteczny trzeba czasami wbijać na dwa razy (wcisnąć sprzęgło, jak nie wchodzi to puścić i wcisnąć jeszcze raz sprzęgło). Myślę o wymianie sprzęgła na początku maja bo wydaje mi się, że dość wysoko bierze ale nie chce też wyrzucić ponad 600zł na marne :P Dlatego zanim udam się do mechanika (tutaj pewnie będzie wszystko robione https://www.facebook.com/JapanGaragePoznan?fref=ts) chciałbym się dowiedzieć na co kazać im zwrócić uwagę ;)

Drugi problem to reakcja na pedał gazu, często występuje przy ciut mocniejszym wciśnięciu gwałtowne szarpnięcie np jadę 10km/h w korku i chce przyspieszyć na 2 biegu i momentalnie jest pojedyncze szarpnięcie a potem spokój. Zdarzyło mi się też kilkukrotnie zawiecha pedału gazu :D praktycznie nie możliwe było jego wciśnięcie, musiałem zgasić auto kilka razy mocno nadepnąć i wszystko wracało do normy. Generalnie mam wrażenie jakby pedał gazu nie działał płynnie.

d3mox
doświadczony forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 2014-08-10, 12:02
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: d3mox » 2015-04-21, 06:58

Niestety to samo mam w N14, też strasznie szarpie na 1 i 2 biegu, albo nawet na 3 przy gwaltownym dodaniu lub odpuszczeniu gazu. Mam wymienione 3 poduchy z 4 i troszkę pomogło.

Awatar użytkownika
amnesia
wiem o czym pisze
Posty: 75
Rejestracja: 2014-04-23, 10:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: amnesia » 2015-05-06, 18:06

U mnie jak się okazało wynikiem szarpania były zapieczone tylne zaciski :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”