[N16] Czasami nie chce odpalić, czujnik wału czy wałka

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeg255
doświadczony forumowicz
Posty: 239
Rejestracja: 2009-12-11, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

[N16] Czasami nie chce odpalić, czujnik wału czy wałka

Post autor: grzeg255 » 2015-02-17, 10:19

Almera raz na jakiś czas ma odchyły i nie chce odpalić z rozrusznika (oczywiście kręci), z pychu silnik zaskakuje. Później przez następne kilka miesięcy pali elegancko. Z tego co wyczytałem to typowe objawy dla czujnika wału/wałka. Może mi ktoś podpowiedzieć który dokładnie czujnik odpowiada za te wariacje, bo nie chcę kupować w ciemno. Check się nie zapala i błędów żadnych nie wyrzuca. Almerka jeżdzi bardzo ładnie, nic nie przerywa itp.
Był: Sunny n14, Primera P11.144
Jest: Almera N16, Bravo II T-Jet Sport TdP 150km,
Giulietta 1,4TB

Awatar użytkownika
berny_p
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2013-07-07, 07:28
Lokalizacja: DPL/DW

Post autor: berny_p » 2015-02-17, 10:59

Jeżeli co jakiś czas coś takiego się dzieje to ja bym raczej stawiał na wiązkę a nie na sam czujnik. Sprawdź czy kable od czunika nie są uszkodzone.
Pozdrawiam
BernyP
IT Help i Diagnostyka aut Wrocław
Moja Lorcia :P
Blog o renowacji Lorci

alko
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-21, 11:59
Lokalizacja: Police

Post autor: alko » 2015-08-27, 19:42

Mam problem podobny: Almera, silnik N15, od czasu do czasu raz w tygodniu a nawet w miesiącu czka, raz lub dwa razy i znowu spokój, Czasami zapali się lamka silnika ale nie zawsze. Fachowcy mówią, że może to być przyczyna niesprawnego czujnika położenia wału korbowego lub wałka rozrządu. Że objawy będą takie same. Proszę o potwierdzenie tej diagnozy. Proszę także o informację jaki rodzaj czujników jest zastosowany tzn. indukcyjny lub Halla. Jestem zdeterminowany i nawet wymieniłby dwa jednocześnie aby mieć spokój tylko jaki zakupić. Jaki sybol itp. Więcej na tym się nie znam. Proszę o pomoc. :-o
alko

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”