[N16] Wymiana EGR

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[N16] Wymiana EGR

Post autor: SnowLady » 2009-12-01, 19:04

Jestem szczęśliwym (chociaż ostatnio trochę mniej:-( posiadaczem N16-ki 1.5 dCi. Jakiś miesiąc temu miałem problemy z silnikiem (mulenie na wyższych obrotach) i po wizycie w ASO okazało się, że przyczyną jest zabrudzony EGR. Po wyczyszczeniu - jak ręka odjął. Niestety 2 tygodnie temu znowu miałem niemiłą niespodziankę - kontrolka CHECK ENGINE (o dziwo poprzednim razem się nie świeciła) i w ASO stwierdzili ponownie błąd EGR-u. Kolejne czyszczenie i do dzisiaj było ok.
Niestety dzisiaj ponownie CHECK ENGINE i przypuszczam, że to znowu EGR.:-(
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdejmujesz plastikowa pokrywe silnika i EGR znajduje sie na gorze w strone kabiny, jest to takie walcowate metalowe usrojstwo. Pierwsza podstawowa rzecz- silnik nie chodzi i kluczyk w pozycji "zerowej" (zadna kontrolka nie swieci sie). Odlaczasz kostke, musisz poszukac kolo EGR-u- ona jest podpieta od strony kabiny pasazerskiej, potem odkrecasz 3 srubki i wyjmujesz. Wszystkie znajduja sie po lewej stronie (stojac na wprost do auta). dolna srubka trzyma jakas blaszke wiec uwazaj jak bedziesz ja odkrecal. Wyjmujesz caly ten zawor powoli- dosyc glegoko siedzi - i czyscisz. rozruszasz zawor kombinerkami albo szczypcami. a potem juz z gorki. Nie zapomnij po przeczyszczeniu i przykreceniu podpiac kostki!
U mnie po tej operacji kontrolka "check engine" zgasla ale po jakims czasie znow sie zaswiecila i musialem popedzic do ASO i podpiac sie do kompa aby nauczyli kompa zamykac i otwierac ten zawor.
Ostatnio zmieniony 2009-12-11, 18:24 przez SnowLady, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”