Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Almera - auto ciężarowe...??

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Lajik
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-15, 10:17
Lokalizacja: Rydułtowy

Almera - auto ciężarowe...??

Post autor: Lajik » 2012-01-05, 23:07

Witam.
Na wstępie napiszę, że jestem kierowcą z młodym stażem i nigdy się z czymś takim nie spotkałem... kupując dzisiaj Almerkę (1.5b) patrzę na dowód rejestracyjny... samochód ciężarowy :hah: No i chciał bym się dowiedzieć dlaczego tak jest i co dalej...

Domyślam się, że kiedyś w tym aucie musiała być wmontowana "kratka" by odliczać VAT, ale na dzień dzisiejszy tam nie ma żadnej kratki. Czy da się to jakoś odkręcić (np poprzez stację kontroli pojazdów) żeby w dowodzie pisało samochód osobowy? Oraz czy przy ewentualnej kontroli policji nie będą wymagali ode mnie prawa jazdy na ciężarowe? :what:

Saffira

Post autor: Saffira » 2012-01-05, 23:28

1 - nawet tico może być samochodem ciężarowym w świetle prawa
2 - jeśli twoja almera nie ma kratki / przegrody, to ktoś ją musiał zdemontowac, takiego demontażu zgodnie z prawem dokonuje sie w warsztaice (na zasadzie kto robi taniej-na to nie ma przepisu, więc niektórzy za 4 śrubki chcą 200zł, niektórzy 5zł), i potem z FAKTURĄ z tego czynu jedzie się do urzedu komunikacji żeby zmienili wpis w DR, potem z zmienionymi w DR jedziesz na SKP aby to zatwierdzili
3- możesz jeździć samochodem cięzarowym na kategorii B, jeśli pojazd lub zespol pojazdow nie przekracza dmc 3,5 tony

[ Dodano: 2012-01-05, 23:31 ]
4-jeśli teraz policja by sprawdziła cię to może byc źle... ponieważ stan faktyczny pojazdu nie jest zgodny z dokumentami...

[ Dodano: 2012-01-05, 23:36 ]
SKP jak sama nazwa mówi to stacja kontroli pojazdow - oni tam nić nie zmienią w dowodzie rejestracyjnym, żadnych dnaych - nie maja do tego prawa, moga tylko wbić zaświadczenie o (nie)poprawnym przejściu obtp

Lajik
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-15, 10:17
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Lajik » 2012-01-06, 00:03

Saffira pisze: [ Dodano: 2012-01-05, 23:31 ]
Jak bardzo źle...?
Saffira pisze:[ Dodano: 2012-01-05, 23:36 ]
SKP jak sama nazwa mówi to stacja kontroli pojazdow - oni tam nić nie zmienią w dowodzie rejestracyjnym, żadnych dnaych - nie maja do tego prawa, moga tylko wbić zaświadczenie o (nie)poprawnym przejściu obtp
Czytałem, że niektóre okręgowe stacje mogą mieć na to uprawnienia? I nawet jeśli nie mają to czy takie zaświadczenie coś mi da? Zapewne nie...

Czyli podsumowując - muszę w jakiś sposób zdobyć papier na demontaż kratki... albo dogadać się z zakładem, który to robi żeby wystawili mi takie coś "za drobną opłatą", albo... założyć kratkę od nowa i od razu zdemontować i z tym świsktiem jechać "przerejestrować" samochód na osobowy? :what:

szymektoja
aktywny forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 2010-12-30, 19:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: szymektoja » 2012-01-06, 01:06

Na moj gust zabiora Ci dowod i kaza ponownie przechodzic przeglad. Ale nie wiem, jeszcze nigdy do nikogo, kogo znam nie przyczepili sie o brak klatki pomimo tego, ze mieli ciezarowki.

Saffira

Post autor: Saffira » 2012-01-06, 11:14

żadna stacja nie ma uprawnien do dłubania w dowodzie rejestracyjnym, jeśli tak robi to jest to niezgodne z prawem
Lajik pisze:muszę w jakiś sposób zdobyć papier na demontaż kratki...
- dokładnie to fakturkę VAT (uwierz, widziałam takie faktury na 200 zł i z tej samej czynności z podobnego gabarytowo auta za 17 zł...)
i tyle :)

SZYMEK... bo sie robi albo kratki albo przegrode, natomiast jak nie wieziesz towaru i jedziesz sam to moga olać temat czy to faktycznie ta kratka/przegroda jest zamontowana czy leży... tak czy siak jesli masz wbite w DR 'cieżarowy' to konstrukcja byc musi (na min. 4 śruby)

Awatar użytkownika
nowak
fanatyk nissana
Posty: 479
Rejestracja: 2010-11-07, 21:17
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: nowak » 2012-01-06, 11:57

Lajik, wszystko tak jak pisze Saffira, ale żebyś się nie motał od zakładu do zakładu to ja bym radził podjechać na stację kontroli i powiedzieć jak sprawa wygląda.
panowie powiedzą co i jak i do którego zakładu podjechać, żeby było dobrze.
sam kiedyś to przerabiałem i jak znajdę gdzieś FV to napiszę ile zapłaciłem za taką "przeróbkę".

Saffira

Post autor: Saffira » 2012-01-06, 12:57

panowie to moga miec kolegów w zakładach ;> także ja osobiście bym szukała sama takiego zakładu na zasadzie kto chce mniej kasy z pazerniaków...

pomogłam? poproszę <ok> :)

Lajik
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-04-15, 10:17
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Lajik » 2012-01-07, 10:03

Popytałem co i jak i sprawa wygląda tak - niezbędna wizyta na stacji kontroli pojazdów, najpierw muszą mi fikcyjnie zdemontować kratkę i zamontować 5-ty pas, i od razu zrobić przegląd. Potem do wydziału komunikacji i transportu po zmianę w dowodzie

Awatar użytkownika
nowak
fanatyk nissana
Posty: 479
Rejestracja: 2010-11-07, 21:17
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: nowak » 2012-01-08, 20:43

znalazłem fakturę z "przeróbki" ciężarówki na osobówkę, koszt 50zł. w 2008r. robione w PZMOT-cie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”