Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

słaby nawiew na szybę

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

słaby nawiew na szybę

Post autor: tomek1317 » 2011-04-05, 15:40

Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie nawiewu w n15. Wydaje mi się, że na 4 biegu powinien być mocniejszy wiaterek na szybie niż jest u mnie. Klimę ostatnio sprawdzałem, filtr kabinowy wymieniony i wszystko gra, ale ... może to subiektywne odczucie i tak powinno być.
Kolejne pytanie dotyczy dziwnej rurki z której cały czas wieje wiaterek, a która umieszczona jest za schowkiem przy nogach pasażera
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
By tomek1317 at 2011-04-05

Proszę forumowiczów o odpowiedź odnośnie tej rurki i jak wasze nawiewy działają gdy ustawicie na szybe. Klima do 0 stopni na 4 biegu zbija temperaturę.

Awatar użytkownika
kj9120
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-14, 00:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 » 2011-04-05, 17:35

ta rurka z ktorej wieje halny to nawiew na nogi :P na panelu masz przeciez taka opcje :) a jak chcesz zeby mocniej wialo na szybe to ja zatkaj, tylko to bedzie wiazalo sie z tym ze nie bedziesz mial nawiewu na w/w nogi :P :D

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2011-04-05, 17:50

ta rurka powinna być wpięta do silnika nawiewu (czarna puszka po prawej), nie powinna być luzem.

Co do słabego nawiewu to może masz jakieś liście w podszybiu. Ja raz do roku przedmuchuję nawiew kompresorem i szczególnie po jesieni potrafi się tego trochę zebrać. Dodatkowo sugeruję wykręcenie silnika nawiewu i wyczyszczenie łopatek z kurzu, bo na pewno masz go niemało. A przecież to wszystko leci do kabiny i wdychasz, pomimo sprawnego filtra i tak warto to zrobić.

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomek1317 » 2011-04-05, 19:02

maniek_NKP pisze:ta rurka powinna być wpięta do silnika nawiewu (czarna puszka po prawej), nie powinna być luzem.

Co do słabego nawiewu to może masz jakieś liście w podszybiu. Ja raz do roku przedmuchuję nawiew kompresorem i szczególnie po jesieni potrafi się tego trochę zebrać. Dodatkowo sugeruję wykręcenie silnika nawiewu i wyczyszczenie łopatek z kurzu, bo na pewno masz go niemało. A przecież to wszystko leci do kabiny i wdychasz, pomimo sprawnego filtra i tak warto to zrobić.
dzięki Maniek za odpowiedź.
Podłączyłem do silnika nawiewu i jest ok. Trochę mocniej wieje, a szczególnie na szybę :):) sprawdziłem stan filtrów kabinowych przy okazji i wydaje mi się że są ok. Są suche, tego samego koloru po obu stronach i czyste. Nie wiem jak stwierdzić czy są do wymiany ?? jakieś pomysły ??

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2011-04-05, 20:03

Najlepiej to wymienić i nie zastanawiać się :) Drożny filtr to czystsze powietrze, które wdychasz. Ja zmieniam raz w roku, przed zimą, kiedy to nawiew jest szczególnie potrzebny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”