Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Almera n15 Czy skrzynia od 1.4 pasuje do 2.0 gti?

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Dryfter
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-11, 18:13

Almera n15 Czy skrzynia od 1.4 pasuje do 2.0 gti?

Post autor: Dryfter » 2019-08-22, 13:20

Witam. Kupiłem Almere 1.4 w kolorze mojej gti. Potrzebowałem błotnik, kilka gratów i przednie sanki. Ta 1.4 miała przebieg 144 tyś, silnik, skrzynia żyleta. Silnik poprzedni właściciel, taki studencik ukrainiec zrezygnował już z dalszych studiów w PL, zalał silnik valvoline max life 10w40, zostawił jeszcze coś tam w bańce. Ja śmigam na shell 10w60. Więc w tym silniku 1.4 ten olej na bagnecie czysty jak łza. Kupiłem ten samochód i postawiłem. Nic go nie katowałem i tak stał 4 miesiące. Jeden strzał i chodzi jak zegarek, zero jakiś wibracji akumulator też petarda. Nie katowane było bo Ukraińcowy w Polsce zgniły w końcu mocowania tylnych wahaczy i troszkę się urwał jeden że oś na skos. A tak to sobie dbał jak złoto, fajny środek niebieski to miało ale syntetyczny. Przebieg faktyczny bo pod maską te wszystkie zbiorniczki, przewody od klimy itp jak nowe wszystko i z napisami made in japan. Ja się podpisuje pod tym że silnik i osprzęt żyleta, suche jak pieprz również.
Wyjąłem silnik wraz z zawieszeniem i kołami od spodu w całości. Wymątowałem sanki reszta jest w kupie.
Tak więc mam skrzynie od 1.4 czy ona podejdzie do 2.0? Bo mi trochę zgrzytnie dwujka. Jak nie pasuje to od czego podpasuje? Od primery, której? Czy półosie z Almery gti przypasują na frezie do skrzyni od primery itp?
Jak coś to mam ten silnik na opchanie z katalizatorem na kolektorach i całym osprzętem, kompresor klimy, alternator, pompa wspomagania, filtr powietrza, komputer i cała reszta. Półosie gumy mają całe na przegubach. Jedna półoś ta długa jest gruba i z rurki jest zrobiona. Samochód to polift był. Teoretycznie mam wszystko do tego samochodu, klape, maske kolor czerwony i wszystkie pierdółki. Jak potrzeba pisać to dam nr tel. Inaczej silnik rozbiore na złom.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: Almera n15 Czy skrzynia od 1.4 pasuje do 2.0 gti?

Post autor: majchrzok » 2019-08-23, 11:08

Skrzynia z 1.4 nie pasuje do 2.0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”