Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

almera n16 1,5po wymianie rozrządu i pompy paliwa nie odpala

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

almeraczołg
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-03-09, 09:58
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

almera n16 1,5po wymianie rozrządu i pompy paliwa nie odpala

Post autor: almeraczołg » 2018-03-09, 10:25

Witam wszystkich. Posiadal nissana almera N16 1,5 dci. Od zeszłego tygodnia zaczął się problem.
Zakupiłem zregenerowaną pompę paliwową gdyż stara zaczęła padać (podawała wiórki do wtrysków, wyskakiwał błąd ciśnienia paliwa p0089, zawór zwrotny uszkodzony - paliwo się cofało itp). W zeszłym tygodniu mechanik wymienił mi pompę paliwową, nowy rozrząd, wymienione przewody paliwowe, filtr paliwa i co najważniejsze wtryski zostały zregenerowane. Auto zostało uruchomione. Następnego dnia ruszyłem w trasę i po przejechaniu dosłownie 40 km w trakcie wyprzedzania silnik zgasł i o własnych siłach nie można go uruchomić. Dodam iż na "plaka" zapala bez problemu więc wiem iż nowy rozrząd nie jest przestawiony. Wtryski po regeneracji założone w tych samych miejscach oraz zaprogramowane. Dodatkowo Rozrusznik także jest po kapitalnym remoncie. Przy próbie uruchomienia silnika wyskakuje kontrolka silnika (błąd ciśnienia paliwa P0089). Paliwo do pompy dochodzi, nawet jak zdjęliśmy przewód powrotu paliwa to w trakcie kręcenia rozrusznikiem paliwo przez powrót wraca ale z dość dużą siłą. Paliwo nie może się dostać do komory spalania, coś nie pozwala wtryskom podać paliwa.
Proszę pomóżcie.

[ Dodano: 2018-03-14, 03:17 ]
Wczoraj została wymieniona pompa paliwa i autko uruchomiono bez najmniejszego problemu. Problemem była rzekomo zregenerowana pompa paliwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”