Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] check engine

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Awatar użytkownika
anderman
doświadczony forumowicz
Posty: 209
Rejestracja: 2009-12-09, 09:21
Lokalizacja: Bielsko- Biała

[N16] check engine

Post autor: anderman » 2012-11-10, 16:08

Witam.Nie znalazłem żadnego wątku z takimi objawami dlatego zakładam nowy.Sprawa wygląda tak: po krótkiej trasie ni stąd ni zowąd zapaliła się kontrolka check engine.Na początku zapalała się co jakiś czas a po kilkunastu minutach już została na stałe.Zatrzymałem się ,zgasiłem auto, maska do góry i co widzę:na akumulatorze i obudowie filtra powietrza pochlapane.Najprawdopodobniej to płyn chłodzący ale identyfikowałem dosłownie po kroplach.Kompletnie do niczego mi to nie pasuje.Poza tym zero innych niepokojących wydarzeń.Obroty stałe ,przyśpieszenie normalne itd.Normalnie przyjechałem do domu po drodze obserwując co się dzieje .No i tak:po nadepnięciu gazu pracuje głośniej .Coś pomiędzy chrobotaniem a odgłosem jakby w wydechu była dziura.Drugi objaw to taki ze kontrolka check engine zapala się powyżej prędkosci 30 km/h.Ostatnio dosyć głośno dzwonił jak był zimny .Trudno mi coś więcej powiedzieć bo Almerą żona jeździ a ja to raz na miesiąc wsiadam no i nie mam odniesienia na codzień jak wygląda normalna praca silnika.Do niczego nie pasuje mi ten płyn zwłaszcza że żadnego jakoś specjalnie nie ubyło.Ktoś ma jakąs teorię?Z góry dziękuję za sugestie.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-11-10, 16:13

anderman podjedź na kompa aby odczytać błędy, ale podejrzewam katalizator skoro mowisz ze dzwiek jak z uszkodzonej rury

Awatar użytkownika
anderman
doświadczony forumowicz
Posty: 209
Rejestracja: 2009-12-09, 09:21
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Post autor: anderman » 2012-11-10, 18:51

bombel pisze:anderman podjedź na kompa aby odczytać błędy, ale podejrzewam katalizator skoro mowisz ze dzwiek jak z uszkodzonej rury
W poniedziałek jade własnie na kompa.Oby to był katalizator bo jak coś poważniejszego to katastrofa będzie.Naprawdę.Dzięki

[ Dodano: 2012-11-17, 10:21 ]
No i nie wiadomo o co chodzi z tą świecącą się kontrolką.Teraz już się nie świeci a na kompie żaden błąd się nie pokazał.Jedyne co wyszło to rozszczelniona chłodnica i nieprzewidziany wydatek.

[ Dodano: 2012-11-17, 13:24 ]
Jest nowy objaw.Auto szarpie .Wrażenie jakby paliwa mu brakowało.Jedzie ale szarpie.Co jakiś czas.No i oczywiście check engine.Miał ktos tak?

[ Dodano: 2012-11-20, 19:53 ]
Zanim podjadę tym razem do ASO na kompa jeszcze raz Was popytam.Mam nowy objaw.Powyżej 2000 obrotów zaczyna szarpać silnikiem i falują obroty .Zmieniłem filtr paliwa a w starym była niezła galareta więc moje pytanie brzmi czy mogłem zajechać pompę wtryskową?

schultz
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-14, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: schultz » 2012-11-21, 17:55

Nie jedz poprostu do ASO... taka usluga poza ASO to 50 pln
Jak bys byl w WAWce to po kolerzensku moge zczytac bledy, wykasowac, pomyslec nad przyczyna

Awatar użytkownika
anderman
doświadczony forumowicz
Posty: 209
Rejestracja: 2009-12-09, 09:21
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Post autor: anderman » 2012-12-02, 17:20

No i dalej nic niewiem.Pokazało błędy od pompy wtryskowej,skasowali mi je i na razie jest spokój.

schultz
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-14, 16:07
Lokalizacja: wawa

Post autor: schultz » 2012-12-02, 19:40

moze podjedz do elektryka...
niech spr instalacje ?
moze gdzies braknie masy

Awatar użytkownika
anderman
doświadczony forumowicz
Posty: 209
Rejestracja: 2009-12-09, 09:21
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Post autor: anderman » 2012-12-09, 13:47

Na razie poczekam.Nie ma sensu kolejne badanie kompem i kasowanie błedów które wczoraj wróciły.Raz jedzie normalnie a raz cos mu sie ubzdura i świeci kontrolką.Ale wystarczy się zatrzymac ,zgasić go na chwilę (wczoraj to testowałem) i znowu jeździ normalnie.Pomogę mu jeszcze Mixolem do paliwa przez jakiś czas bo to wygląda tak jakby miał problem z podawaniem paliwka.Objaw bardzo podobny do wody w filtrze paliwa.Tylko że filtr nówka.

[ Dodano: 2013-09-20, 18:43 ]
Z powodu rzadkiej obecności na internecie zapomniałem napisać rozwiązanie.Byle jakie paliwo.Najprawdopodobniej Biodiesel tak zadziałał.Zmiana paliwa usunęła problemy.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez anderman, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”