Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] obroty na luzie i klimatyzacji

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

przempu
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-18, 11:00
Lokalizacja: Net

[N15] obroty na luzie i klimatyzacji

Post autor: przempu » 2010-07-19, 12:20

Witam,

Mam taki problem (N15 1.6 SR) z klimatyzacją i obrotami.
Otóż jak włączam klimatyzację (po raz pierwszy danego dnia lub po długim postoju) to wszystko działa niby OK - przy załączaniu kompresora podnoszą się obroty do ok. 1000. I jest OK przez pierwszych kilka uruchomień klimatyzacji.
Niestety później zamiast podnosić obroty spadają i nie bardzo, bardzo powoli się podnoszą. Na tyle wolno, że sam muszę przygazować żeby je podnieść. Jak "złapie" odpowiednie obroty to trzyma już prawidłowo, czyli ok. 1000 obrotów.

Zauważyłem też, że bez klimatyzacji rzadziej, ale przy wysprzęglaniu obroty czasem potrafią się "wahnąć". Spadają do ok 400-500 ale NATYCHMIAST podnoszą się.

Zastosowałem się do uwag na forum - przepustnica, silnik krokowy czyszczone, ale to nic nie daje. Obroty na luzie bez obciążenia - 700-800, po włączaniu odbioerników (światła, dmuchawa) podnoszą się bez problemu - ok 900 jest wówczas.

Proszę pomóżcie mi z tym powalczyć, bo już ręce mi opadają... :sad:

Może ktoś z Łodzi może mi poradzić jakiegoś fachowca od tych rzeczy.

z góry dziękuję za pomoc,
przempu

Awatar użytkownika
MI$
wiem o czym pisze
Posty: 58
Rejestracja: 2009-12-09, 08:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MI$ » 2010-07-22, 08:31

Pod puszką filtra powietrza z lewej strony (jak dobrze pamiętam to fioletowa wtyczka) masz czujnik odpowiedzialny za podnoszenie obrotów przy włączaniu klimy. Może on Ci pada...

jamo

Post autor: jamo » 2010-11-18, 23:42

Sprawdz sama wtyczke na bank nie kontaktuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”