Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] stukanie z tyłu... :(

Moderatorzy: Seba WWA, sergiej

Awatar użytkownika
kj9120
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-14, 00:55
Lokalizacja: Łódź

[N15] stukanie z tyłu... :(

Post autor: kj9120 » 2010-02-02, 16:19

jak w temacie... :P wiem ze dla jednych jest to banalne ale kluczowym pytaniem jest co moze stukac z tyłu i czy procz gumowych tulej na tylnym zawieszeniu jest cos jeszcze...jakies stabilizatory, czy cos w tym stylu...??

Awatar użytkownika
Varial
stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 2009-12-09, 08:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Varial » 2010-04-05, 20:47

Czy sa stabilizatory? zapewne jakies sa:) niestety nie studiowalem zaiweszenia z tylu jeszcze zbyt dokladnie. Co do stukow to juz jest milion mozliwosci. Od luzow na amorkach przez lozysko po silentblocki. Warto by podniesc auto i posluchac, obadac czy cos nie wisi:) Moze wydech sie obluzowal i obija o podloge?

Awatar użytkownika
86mateusz
aktywny forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 2009-12-09, 15:54
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: 86mateusz » 2010-04-05, 21:56

U mnie tylne odbojniki a właściwie ich brak :-) powodowało nie do wytrzymania stukanie górnego kielicha (tak mechanik powiedział) po wymianie jest cicho :-)

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2010-04-06, 09:47

Mam ten sam problem, głuche stuki (jakby młotkiem) przy większych nierównościach, albo zbyt szybkim najechaniu na próg itp. Prawe tylne koło - lewe cisza. Byłem na przeglądzie, gość nic nie znalazł, byłem na szarpakach + wibrator i nic. Zawieszenie z tyłu bardzo dobre, amortyzatory w normie. Myślałem, że sprężyna pękła i nic.

I dalej tak jeżdżę dopóki nie wpadnę co to może być...

Awatar użytkownika
aBa
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-09, 00:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: stukanie z tyłu... :(

Post autor: aBa » 2010-04-06, 14:45

kj9120 pisze:jak w temacie... :P wiem ze dla jednych jest to banalne ale kluczowym pytaniem jest co moze stukac z tyłu i czy procz gumowych tulej na tylnym zawieszeniu jest cos jeszcze...jakies stabilizatory, czy cos w tym stylu...??
Amortyzatory,łącznik stabilizatora,guma stabilizatora,gumy wachaczy poprzecznych.Trochę jest,ja właśnie jestem po wymianie amortyzatora i błoga cisza.Stary pluł tak olejem jak pompka-objaw?Na nierównościach stukanie młotkiem.

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Re: stukanie z tyłu... :(

Post autor: maniek_NKP » 2010-04-06, 15:44

aBa pisze:
kj9120 pisze:jak w temacie... :P wiem ze dla jednych jest to banalne ale kluczowym pytaniem jest co moze stukac z tyłu i czy procz gumowych tulej na tylnym zawieszeniu jest cos jeszcze...jakies stabilizatory, czy cos w tym stylu...??
Amortyzatory,łącznik stabilizatora,guma stabilizatora,gumy wachaczy poprzecznych.Trochę jest,ja właśnie jestem po wymianie amortyzatora i błoga cisza.Stary pluł tak olejem jak pompka-objaw?Na nierównościach stukanie młotkiem.
No a byłeś na wibratorze ? Jakie miałeś tłumienie z tyłu amortyzatorów ?

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2010-04-06, 21:40

ja tez mialem ten problem i sie okazalo ze to nie zawieszenie tylko luzne mocowanie wydechu i bylo tak ze raz stukalo a raz nie ... znalezc nie moglem co to ...jak znalezlam i zespawalem to sie cicho zrobilo :)

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2010-04-07, 18:41

Wydech sprawdziłem, obstukałem cały i nic.

Byłem u dwóch diagnostów i mechanika i żaden nic nie stwierdził, tzn uszkodzeń, zawieszenie w bardzo dobrym stanie ogólnie, tylko te cholerne stuki. Jedynie co mogę zrobić to wymieniać po kolei te elementy wyżej wymienione, no Ale to chyba nie o to chodzi... :)

Ma ktoś jakiś sposób jak do tego dojść ?

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2010-04-07, 18:53

to ja ci doradze takie cos zamiast wuymienic dobre rzeczy ...zainwestuj w dobre audio zeby te stuki zagluszyc skoro mechnicy twierdza ze jest git to pewnie tak jest a stuka ci jakas pierdola ktora nie jest istotna ...i moze to wcale nie chodzi o zawieszenie tylko moze cos w baganizku luzem wozisz :) ...ja tam audio daje na maksa wtedy i nie slysze zadnych stukow :)

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2010-04-07, 19:01

Zdiagnozowałem że dochodzą te stuki z okolic tylnego prawego koła, nawet posadziłem tam pasażera żeby podczas jazdy po nierównościach słuchał :)

Irytuje mnie takie "głuche walenie młotkiem"... ale dzięki za radę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Almera”