Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11.144 lift] stuki w prawym przednim kole

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

baba_86
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-19, 19:13
Lokalizacja: Słupsk

[P11.144 lift] stuki w prawym przednim kole

Post autor: baba_86 » 2018-05-01, 11:18

Witam.
Od dwóch tygodni słyszę stuki w prawym przednim kole. Nie cały czas, ale wystarczy minimalne wzniesienie (próg zwalniający), czy nawet zjazd z krawężnika. Jest to głuchy, metaliczny odgłos. Dźwięk kojarzy mi się jakby coś stuknęło, przeskoczyło. Słychać jedno stuknięcie i cisza - do następnej dziury. Jak przejeżdżam bardzo (bardzo, bardzo) powoli np. przez próg to jest OK.
Pierwsza myśl - amortyzatory (miesiąc temu wymieniany był tył, dlatego pomyślałam, że może teraz czas na przód), pojechałam na stację diagnostyczną. Wynik: amortyzatory Ok, zawieszenie bez zarzutu. Pan jedynie stwierdził, że z wymienionych przeze mnie objawów to stawia na łącznik stabilizatora.
Kilka dni później przednie łączniki zostały wymienione. Jednak nadal słychać stuki, ostatnio nawet na prostej drodze, bez dziur "coś" jakby przeskoczyło.
Po przejrzeniu forum stawiam na górny wahacz (ale mogę się mylić).
Obawiam się jednak, że jako kobieta mogę być traktowana "z góry". Niestety nie mam koło siebie żadnego faceta, który mógłby mi pomóc, podpowiedzieć, czy nawet pojechać ze mną do mechanika. Wiem też, że niektórzy mechanicy próbują naciągać jak widzą "babę" ;-)
Kobieta dobrym kierowcą jest ;-)
Mechanikiem nie bardzo ;-)

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: [P11.144 lift] stuki w prawym przednim kole

Post autor: bandito » 2018-05-02, 07:59

Co do górnych wahaczy to nie słyszałaś może jakiegoś trzeszczenia, bądź piszczenia wcześniej? Bo jak by górne wahacze już pukać zaczęły to znaczy że już dobrze popsute. Opon nie tnie?

Swoją drogą mam podobny problem. Puka gdy wjadę w dołek ale musi być spory żeby było słychać.
Obstawiam sworzeń wahacza dolnego.

A jak się auto zachowuje na drodze? Trzesie, rzuca bądź ściąga jakoś mocno?

baba_86
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-19, 19:13
Lokalizacja: Słupsk

Re: [P11.144 lift] stuki w prawym przednim kole

Post autor: baba_86 » 2018-05-05, 18:22

Nic wcześniej nie było słychać w zawieszeniu, żadnego szurania, piszczenia i trzeszczenia. Jak jest na drodze? Standardowo, bez niespodzianek. Nie trzęsie, nie ściąga. Po prostu nagle zaczęło stukać.
O dziwo, już trzeci dzień praktycznie nic nie słychać, jedynie wczoraj przy zjeździe na podwórko (w dół, z niewielkim krawężnikiem) było jedno stuknięcie. Dziś, pomimo zrobienia ok. 10 km (z czego ok. 2 km na nierównościach) nic, cisza. Nie mam pojęcia co to może być...
Kobieta dobrym kierowcą jest ;-)
Mechanikiem nie bardzo ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”