Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

wymiana amortyzatora przód

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

bobo1805
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-21, 10:10
Lokalizacja: Kłodzko

wymiana amortyzatora przód

Post autor: bobo1805 » 2016-07-23, 08:03

Witam, za jakiś czas bede brał się za wymiane amortyzatorow i gornych wahaczy. Poki co robiłem oglededziny i zastanawia mnie jak wyciagnac kolumne macpersona? nie wiem, jak wyciagnac kolumne przez te blache łaczaca wahacz gorny ze zwrotnica? mam odkrecic i odciagac zwrotnice?czy wystarczy tylko wahacz gorny? jak z wahacza górnego wyciagnąc srube ta przy budzie? czy sworzen wachacza dolnego majacy luzy góra dół (po odkreceniu amortyzatora od zwrotnicy) jest do wymiany? i czy da się go wymienic, bo mam wrazenie, ze gniazdo w wahaczu jest wyrobione. dzieki i pozdrawiam. Primera wp11 lift 2.0 140KM

lgruca
aktywny forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 2015-09-25, 11:38
Lokalizacja: WWA

Post autor: lgruca » 2016-07-23, 08:49

Żeby wyciągnąć kolumnę mcphersona odkręcasz 3 śruby z kielicha (u góry pod maską) i jedną dolną na wysokości zwrotnicy. Kolumna powinna wyjść bez rozpinania wahacza. A jak nie będzie chciała, to możesz rozpiąć górny wahacz z golenią (aka "ta blacha").
Co do wahaczy to przeszukaj forum i spraw sobie poliuretany - problem powinien zniknąć na lata. Mi osobiście nie udało się nigdy odkręcić samego wahacza - zawsze odkręcałem jego mocowanie które siedzi na 4 śrubach.

bobo1805
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-21, 10:10
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: bobo1805 » 2016-07-23, 09:43

dzieki za odp. chodzi mi tylko jak taka kolumne wyjac zza tej blachy łaczacej zwrotnice z wahaczem gornym. w autach, ktore do tej pory miałem odkrecałem sruby z kielicha i od zwrotnicy i z wyjeciem nie było problemu- w nysce mama wrazenie, ze przez te blache kolumna nie przejdzie i jej nie wyjme. wahacze gorne kupilem lemfordera, wiec chyba na jakis czas dadza rade:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”