Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Wp11.144 Tłucze zawieszenie przednie gdzie szukać przyczyny

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

TOMCIO
wiem o czym pisze
Posty: 45
Rejestracja: 2014-11-28, 19:18
Lokalizacja: Chojnów

Wp11.144 Tłucze zawieszenie przednie gdzie szukać przyczyny

Post autor: TOMCIO » 2016-07-06, 13:07

Witam kolegów. Problem jak w temacie. Strasznie stuka zawieszenie przednie na nierównościach zwłaszcza przy skrecaniu naprzyklad na kostce brukowej także przy najezdzaniu na chopki zwalniajace ponadto dziwne stukanie podczas hamowania i całkowitego zatrzymania zarówno do przodu jak i do tyłu z prawej strony przodu . Auto sprawdzone na stacji diagnostycznej na czerpakach nic nie pokazało, sam osobiście sprawdziłem u siebie w pracy na podnosniku za pomocą breszki i też nic amortyzatory mają po 85 %. Pytanie gdzie szukać przyczyny czy ktoś z was spotkał z taką niespodzianką i problem leży w czymś innym. Czy mozliwe żeby wszelkie luzy były nie widoczne a stwarzaly problem. Czy poprostu wymieniać po kolei elementy aż problem zniknie. Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
ulisses
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-20, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ulisses » 2016-07-06, 13:14

Górne wahacze do sprawdzenia, jeden kładzie rękę na wahaczu a druga osoba rusza kołem 6-12.
Obrazek

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2016-07-06, 13:48

Jak napisał Ulisses górne wahacze one nie wyjdą na szarpakach jak nie sprawdzi się ręcznie + sprawdzić łożyska zwrotnicy.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

TOMCIO
wiem o czym pisze
Posty: 45
Rejestracja: 2014-11-28, 19:18
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: TOMCIO » 2016-07-06, 14:42

No właśnie jak sprawdzałem breszką i tak jakby z lewej strony coś delikatnie słychać i czuć pukanie na górnym wachaczu a z prawej znowu nic nie znalazłem a słychać gorzej i tego nie rozumiem. Luzu na zwrotnicach nie wyczulem nie zauważyłem ruszalem kołem 6-12 czy jest inna możliwość sprawdzenia tych łożysk

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Re: Wp11.144 Tłucze zawieszenie przednie gdzie szukać przycz

Post autor: polo32 » 2016-07-06, 16:39

TOMCIO pisze:...ponadto dziwne stukanie podczas hamowania i całkowitego zatrzymania zarówno do przodu jak i do tyłu z prawej strony przodu ...
Sprawdź czy nie masz jajowatych (wybitych) otworów w jarzmie prawego hamulca oraz klocki w prowadnicach.
LPG Lovato Smart

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”