Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Tylna szyba i tylna piasta/łożysko

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

TeroM
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2009-12-11, 12:32
Lokalizacja: Zabrze

[P11/WP11] Tylna szyba i tylna piasta/łożysko

Post autor: TeroM » 2010-02-17, 21:16

Witam.

Mam do Was pytanie.

Zaczynając od początku. Wracając z sylwestra z zakopanego zauważyłem przy prędkości ok 50 km/h świst wpadający w huczenie.
Podejrzewam tylne łożysko.
To pierwsza rzecz.

Druga, to jakiś tydzień temu... rano odpaliłem auto, mróz -10st. Wszystko ok, przejechałem z jakies 15 km, i nagle pojawiły mi się ogromne trzaski.
Pojawiały się one nawet na lekkich nierównościach.
Zlokalizowałem je i dochodziły z tylnej szyby (przy naciskaniu tylnej szyby miałem właśnie ten dźwięk).

Zadzwoniłem do zakładu który zajmuje się szybami i stwierdził że odkleja mi się tylna szyba.
Inny zakład stwierdził że jeżeli szyba jest oryginalna to raczej nic takiego nie powinno się dziać. No ale wycięcie tylnej szyby i ponowne je wklejenie to koszt ok 100-120 zł.

No i teraz najlepsze: trzaski jak się nagle pojawiły - tak i nagle po 1.5 dnia zniknęły. Jakby nigdy nic nie było.

No i co? Faktycznie szyba się odkleja, czy jakoś gdzieś się dostał lód, syf?!
Moja hipoteza byłaby że skoro od sylwestra mam ten świstopodobny dźwięk to może coś się dzieje z tą szybą?
Jednakże po przejechaniu się z ojcem, dźwięk jest zlokalizowany bardziej z okolicy tylnego prawego koła - czyli łożysko.

Tylne łożyska niestety są drogie, i też mam kolejne pytanie: czy warto bawić się w tylne używane łożyska?
Czy tył jeżeli chodzi o budowe ma taką sama jeśli chodzi o P11 przed i po FL? Czy różnice są?

P11 w Sedanie

Pozdrawiam i licze na Waszą pomoc :)

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jarkk » 2010-02-18, 08:42

Z częściami takimi jak łożyska nie ma co się bawić w używki. Przecież łożysk nie wymienia się co rok. Ale tu każdy może mieć swoje zdanie. Mam znajomego w Intercars, jeżeli chcesz to popytam po ile takie łożyska.

Z tylną szybą miałem tak samo w swojej P11 (sedan). Przy większych mrozach strzelała na większych nierównościach. Przez 5 lat tak jeździłem i ani kropli wody nie było wewnątrz auta, więc bajki że sie szyba odkleja to niech tamci "szpece" opowiadają komu innemu ;-)
Producent okien i drzwi z pvc, alu: www.justa.pl

Awatar użytkownika
odmi
fanatyk nissana
Posty: 775
Rejestracja: 2009-12-09, 10:22
Lokalizacja: szczecin

Post autor: odmi » 2010-02-18, 15:35

TeroM pisze:Tylne łożyska niestety są drogie, i też mam kolejne pytanie: czy warto bawić się w tylne używane łożyska?
Powiem tak, nie tylko nie warto ale i nie powinno. Zrobił byś niewybaczalny błąd wstawiając używkę. Radzę też nie kupować tanich podróbek, bo podwójnie zapłacisz, jak trafisz jakieś z marnie zrobionymi plastykowymi koszykami, które przy jakimś minimalnym przegrzaniu tarczy się rozlecą od temperatury. Lepiej nie ryzykuj.
Siemandero

Jak tam leci blabla :-D

Obrazek

TeroM
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2009-12-11, 12:32
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: TeroM » 2010-02-18, 20:54

Ok dzięki za informacje.

Z tą szybą to mnie uspokoiłeś ;)

Jarkk co do łożyska odezwę się dopiero jak będzie ciepło, teraz nie chce marznąć w garażu, a łożysko zaczyna się dopiero odzywać.

Więc trzeba będzie zbierać kasiurkę na funkel nówkę sztukę.

Pzdr ;)
Było: Micra K10, Sunny N14 GA14DS 4d, Sunny N14 GA14DE 3d

Jest: Primera P11 SE -> GT SR20DEH

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-02-19, 12:10

Ja też myślałem że mam łożysko do wymiany prawe tylne ale znalazłem dziurę miedzy nadkolem a podłoga pod kanapa .Ruda zrobiła swoje na łączeniu i przez głośniejszy szum prawego koła też myślałem że jest do wymiany .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

TeroM
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2009-12-11, 12:32
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: TeroM » 2010-02-19, 17:27

Sprawdzone, ruda wyskakuje, ale dziury nie ma.
Było: Micra K10, Sunny N14 GA14DS 4d, Sunny N14 GA14DE 3d

Jest: Primera P11 SE -> GT SR20DEH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”