Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Inny] Nissan Bluebird T72 2.0 Diesel 1989r

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

Post autor: mimier » 2010-05-04, 03:31

jeśli chodzi o te fele to zrobiłeś trafny wybór...widziałem dziś BB na takich felgach i prezentował się bardzo stylowo ;) w ogóle to w Londynie widzę więcej Bluebirdów niż np. Primer P12 ;) Ludzie doceniają te auta bo absolutna większość widzianych przeze mnie egzemplarzy jest w nienagannym stanie ;)
Ps. Zedytowałem Ci pierwszego posta, tak żeby fotki się otwierały ;) ...ostatnia fota powala na kolana :-o

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2010-05-05, 16:12

mimier, w takim razie prośbę mam. Jeżeli jeszcze kiedyś zobaczysz takiego Bluebirdka na dokładnie tych felgach to weź strzel fotkę i podeślij ok? To, że na wyspach jest jeszcze ich sporo to widać-choćby z ebaya
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

Post autor: mimier » 2010-05-06, 02:30

stefino pisze:mimier, w takim razie prośbę mam. Jeżeli jeszcze kiedyś zobaczysz takiego Bluebirdka na dokładnie tych felgach to weź strzel fotkę i podeślij ok?
nie ma problemu ;) ...coś się ustrzeli

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2010-05-09, 17:19

Dzięki z góry i w takim układzie czekam na fotki :-D
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2010-06-19, 20:48

Piękne auto ,.., od razu odezwał się we mnie sentyment do Mazdy 626 jaką dysponował mój rodziciel .. Wielki szacunek i podziw dla Ciebie Stefino
Ostatnio zmieniony 2010-06-20, 12:13 przez scubzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2010-06-20, 12:08

scubzik dzięki za miłe słowa. Jestem na etapie zbierania kapuchy na odnowienie tych alu co kupiłem w kwietniu.
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2010-06-20, 12:12

Naprawdę autko piękne.. widziałem na żywca na zlocie .. i bardzo się wyróżniało :) jestem fanem "starszej" motoryzacji .. bo tam było to "coś" w autach .. a nie to co teraz .. plastik-fantastic blee..
Jak znajdę foto tej mazdy (tej konkretnej) to podeślę .. :))
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2010-06-20, 12:21

Staram się jak mogę aby utrzymać Go w najlepszej kondycji. To już jest pasja... ostatnio mile mnie zaskoczył spalaniem- jazda 200km na zlot, na miejscu trochę jeżdżenia, powrót ze zlotu 200km- spalanie 5.03l na 100km.
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2010-06-20, 12:25

Japońce tak mają .. mazda o której wspominałem miała w instrukcji 6l/100, a paliła do sprzedaży 5-5,5l i nie chciała więcej -- auto z 1986r!! a sprzedane .. jakoś .. w 2003 czy jakoś tak ..
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2010-07-29, 17:11

mimier ustrzeliłeś może jakiegoś Bluebirda na takich felgach?
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

Post autor: mimier » 2010-07-29, 20:54

stefino pisze:mimier ustrzeliłeś może jakiegoś Bluebirda na takich felgach?
uwierz mi że wyłapuję wzrokiem każdego BB, który mnie mija ale nie udało mi się ostatnio spotkać żadnego na takiej feldze :/
...ale nie ma się co łamać. Jak tylko nadarzy się okazja to telefon mam w gotowości ;)

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2010-07-29, 21:37

Ok w takim razie liczę na Ciebie. Co do mojego autka- szykuję się na wymianę rozrządu- czas już to zrobić mimo, że przebiegu jeszcze nie osiągnął... no ale lepiej zawczasu zmienić
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

Post autor: mimier » 2010-09-06, 01:26

czyż to nie ta sama felga?
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2010-09-06, 01:32 ]
albo tutaj...
:arrow: http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p

[ Dodano: 2010-09-06, 01:36 ]
stefino przylatuj do UK po to cudo :)
:arrow: http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2010-09-06, 20:22

A jednak nie!! strbrny i ten białas z pierwszego linka są na kołpakach- fakt bardzo rzadkich ale to do złudzenia przypominają alu. Zwróć uwagę że moje alusy mają taki kapselek na środku z 4 otworami i napisem nissan. Ta biała U11 w automacie piękna i ma zgrabny pasek na nadwoziu.

[ Dodano: 2011-04-22, 00:27 ]
Od dziś, a właściwie już od wczoraj Bluebird ma założone alusy o których mowa była wcześniej- odnowione metodą malowania proszkowego- fotki wrzucę jak znajdę dłuższą chwilę.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
Fer
fanatyk nissana
Posty: 357
Rejestracja: 2010-02-07, 08:08
Lokalizacja: Gliwice/Pyskowice

Post autor: Fer » 2011-04-24, 18:58

Auto genialnie się prezentuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2011-04-24, 20:19

Stylowe oldtimery .. Gratuluję :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
coyot
fanatyk nissana
Posty: 446
Rejestracja: 2009-12-09, 16:18
Lokalizacja: PO ZNAŃ
Kontakt:

Post autor: coyot » 2011-04-24, 20:30

taaaa :) to jest to :)
Obrazek
:D Różowa Landrynka 140KM / 301Nm :D

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2011-08-29, 21:42

Mały update:

Na początku sierpnia udało mi się trafić Bluebirda T12, a właściwie jego przednią połowę na stacji demontażu aut w Łęczycy koło Puszczykowa- postanowiłem, że ograbię go ze wszystkich bardziej, lub mniej potrzebnych części- i tak: przekaźniki, spinki tapicerskie, mechanizm zmiany biegów, poduszki skrzyni biegów, mechanizm wycieraczek wraz z ramionami, podszybie, elektronika sterująca, zagłówki (T12 miały nieco inne, ale jeszcze nie wiem czy je przełożę) i masa innych pierdołek.

Znalazłem chwilkę czasu i przełożyłem sobie podszybie i ramiona wycieraczek z ww T12 do mojego T72- głównie dlatego, że w starszych typach ramiona wycieraczek opadały pod maskę, co bardzo mi się podobało-niestety nie jest do końca tak jak chciałem bo T12 miały inną instalację elektryczną i zasada działanie tego mechanizmu jest troszkę inna niż jak mojego fabrycznego- najważniejsze jednak, że wycieraczki lądują teraz praktycznie pod maskę co ogromnie mi pasi. Jeszcze pokombinuje z przełożeniem samego mechanizmu celem rozszerzenia zakresu wycieranego pola, ale to robota na potem.

Teraz przedstawię Wam nigdzie wcześniej niepublikowane fotki obu moich Bluebirdów- pochodzą one jak widać z grudnia 2004 roku- jeszcze z normalnego, analogowego aparatu:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
Shadows
fanatyk nissana
Posty: 1239
Rejestracja: 2011-02-27, 09:37
Lokalizacja: Krk

Post autor: Shadows » 2011-08-30, 19:38

podziw za stan samochodu ;-) robi wrazenie :-o Az fajnie sie czyta Twoj temat o swoim Nismo i przywiazaniu do niego ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2011-08-30, 21:53

Dzięki Shadows. W sprawie stanu autka to jest jeszcze kilka rzeczy, które chciałbym poprawić- ale powolutku sukcesywnie dążę do zamierzonego efektu.
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

lukasz84
fanatyk nissana
Posty: 329
Rejestracja: 2009-12-27, 13:04
Lokalizacja: Łomża Warszawa

Post autor: lukasz84 » 2011-08-31, 07:14

Rewelacyjne auto, gratuluje !!! sąsiad miał kiedyś bardzo fajny egzemplarz rowniez w dieslu w kolorze grantowym ,wnętrze auta było w kolorze nadwozia bardzo mi sie te zestawienie podobało,.. strzelił nim ponad 400tyś bez ingerencji w silnik ,. czasem mam okazje widzieć ładne sztuki u zachodniego sąsiada bardzo przyciągają mój wzrok a jedna stoi nie daleko mojego mieszkania w kolorze blady zielony ma brązowe szyby chyba musze zaczepic kiedyś ownera :)

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2011-08-31, 11:57

lukasz84, jeżeli możesz to strzel mu kilka fotek, chętnie zobaczę. Fakt trafiają się ładne Bluebirdy z Niemiec, choć z reguły nie są wtedy tanie. Wiem coś o tym, miałem nawet przyjemność się takim "nowym" Bluebirdem przejechać- ale to osobny temat :-D
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

lukasz84
fanatyk nissana
Posty: 329
Rejestracja: 2009-12-27, 13:04
Lokalizacja: Łomża Warszawa

Post autor: lukasz84 » 2011-09-01, 06:40

stefino pisze:lukasz84, jeżeli możesz to strzel mu kilka fotek, chętnie zobaczę. Fakt trafiają się ładne Bluebirdy z Niemiec, choć z reguły nie są wtedy tanie. Wiem coś o tym, miałem nawet przyjemność się takim "nowym" Bluebirdem przejechać- ale to osobny temat :-D
Nie ma problemu strzeli się pare fotek ;) , osobiście śledze rynek nissanów w niemczech i zgadzam się z tobą w 100% za Bluebirda trzeba sporo zapłacić do tego opłaty rejestracyjne+ koszta transportu :-/ sporo tego ,. ale dla takiego rodzynka zadbanego jak twój to może i warto przepłacić :D ach te nissany ,..

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2012-01-29, 00:30

Odgrzeję nieco temat

W październiku 2011 musiałem drugi raz zmienić amortyzatory z tyłu- jeden się wylał i zaczynał podstukiwać. Z samymi amorami nie było większego problemu, lecz podczas demontażu okazało się że górne mocowania są już kiepskie. Ponieważ nie znalazłem w ciągu kilku dni tej części włożyłem stare mocowanie i starałem się nie jeździć(nie wkładałem tylnej kanapy-jej demontaż jest konieczny do zmiany tylnych amorów- uwierzcie mi bez niej jest cholernie głośno). Dopiero pod koniec grudnia udało mi się dostać te mocowanie i poskładać auto do kupy. W tym miejscu kieruję WIELKIE DZIĘKI dla użytkownika Osa, który załatwił dla mnie mocowania. Okazuje się, że dane z katalogów intercars'u, geparts'u a nawet Nissana można wsadzić między bajki, bowiem pokazują one że inne jest na prawą stronę a inne na lewą. Znajomy mechanik stwierdził że nie ma to żadnego znaczenia- bo będą się różniły tylko otworkiem wewnątrz.Osa przysłał mi 2 prawe, które bez żadnego kłopotu pasowały- nic nie trzeba było przerabiać- po raz kolejny mechanik miał rację.

Dla porównania:
Stare mocowanie:
Obrazek

Nowe mocowanie marki KYB:
Obrazek

Postanowiłem też przełożyć mechanizm wycieraczek z wersji T12- gdzie schodziły prawie pod maskę, jednak okazuje się że przekładka samych ramion nie wystarcza bowiem nie wycierają one wtedy dostatecznie dużej powierzchni szyby- samą "szynę" w podszybiu też muszę przełożyć, ale to robota na nieco inną porę roku.
Ostatnio zmieniony 2013-02-09, 23:31 przez stefino, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-12-06, 15:54

stefino, wrzuciłem fotkę Twojego "cuda" na fb klasyczny.com .. niech wiedzą co to porządny klasyk :))
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2012-12-06, 16:12

scubzik, a dzięki bardzo. Wprawdzie nie posiadam konta na wyżej wymienionym, ale zerknę z czyjegoś ;-)

Fajnie, że odświeżyłeś temat, prawie o nim zapomniałem, a było ostatnio kilka rzeczy o których mógłbym tu wspomnieć. Zrobię to przy wolnej chwili.
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-12-06, 16:20

No koniecznie odśwież :))
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2012-12-06, 16:59

Podrzuć proszę tego linka na fb :-D
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-12-07, 11:26

stefino pisze:Podrzuć proszę tego linka na fb
Proszę uprzejmie :)
http://www.facebook.com/klasyczny?fref=ts
http://www.facebook.com/klasyczny/photos
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
stefino
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-16, 21:06
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: stefino » 2012-12-14, 22:59

Zgodnie z obietnicą, aktualizacja tematu:

We wrześniu zmieniłem w końcu zmęczone życiem tarcze hamulcowe, głównie z uwagi na bicia podczas hamowania- wystarczyło nieco mocniej wcisnąć hamulec i wyraźnie było czuć pulsacje na pedale połączoną z "bujaniem" auta. Zdecydowałem się na komplet TRW po chyba 138zł/szt:
Obrazek


Te zdjąłem z auta, jak widać pełno wżerów, nowych nie wrzucam bo wiadomo jak wygląda tarcza.
Obrazek

Obrazek

Przy okazji zmiany tarcz wymieniłem też tłoczki w zaciskach hamulcowych, stare miały straszne wżery. Zamówiłem tłoczki marki Frenkit wraz z zestawem naprawczym u Osy za co kolejny raz mu dziękuję. Fotka gdzieś się podziała, dodam jak znajdę :lol:

Jakiś czas temu udało mi się dostać kilka oryginalnych akcesoriów:

Zamek klapy tył:

Obrazek

Termostat(bardziej na zapas):

Obrazek

Obrazek

Część zamka, prawdopodobnie podświetlana, ale nie mogę tego rozgryźć...:

Obrazek

Klamka w drzwi kierowcy z mikrowyłącznikiem- który powodował włączanie się podświetlenia zamka(żeby kierowca mógł trafić kluczykiem do dziurki)- występowało w niektórych wersjach:

Obrazek

I z drugiej strony:
Obrazek

I to z czego jestem bardzo dumny... elektryczna antena :mrgreen L

Obrazek

Rzut oka na całość:

Obrazek

Od jakiegoś czasu miałem dziwny stuk przy puszczaniu sprzęgła... podczas zmiany z 1 na 2 z 2 na 3 a czasem nawet z 3 na 4 w momencie puszczania sprzęgła słychać było najpierw "stuk" i dopiero potem czuć było przeniesienie momentu na koła...Od razu wykluczyłem przeguby bo nie strzelało na skręconych kołach... podejrzewałem poduszki od skrzyni biegów- sprawdziłem to- faktycznie trochę za mocno się wychyla, ale nie to jest źródłem owego "stuku". Szybka konsultacja z mechanikiem i już wiedziałem co to- okazało się, że luźna była centralna nakrętka piasty w lewym przednim kole- jej dokręcenie wymagało użycia klucza do kół od ciągników- 36mm. Po właściwym dokręceniu pożądany efekt nastąpił- cisza :-D

Mimo tego i tak zakupiłem poduszki od skrzyni, a właściwie ich wkłady w Tedgum za 103zł/szt- fotki dodam jak przełożę je do obudów.

Dziś za to wymieniłem płyn chłodniczy na odpowiednio rozcieńczony Almatin, przy okazji zmieniłem też wąż pod termostatem:

Obrazek

To tyle póki co, pozdrawiam!
Prezentacja beżowego Bluebirda: viewtopic.php?t=939 Prezentacja czerwonego Bluebirda: viewtopic.php?t=946

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”