Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Primera] Angol - Srebrna P11.144

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2011-09-17, 18:48

Coobcio pisze:Normalnie kompedium wiedzy odnośnie przekładania angola, bardzo staranna dobra robota nie to co u przekladaczy zawodowych...

Poza przekladką trochę serducho także usprawniłeś :)
Ps. deska rozdzielcza z czego zostala zapodana ?
Z modyfikacji to tylko SSAC :)
Przy najbliższej wolnej chwili przerzucę zmodowane kółko rozrządu i jak się uda to też przelot 2.5 cala które to siedziały w poprzedniej P11.
A w długie zimowe wieczory przyszykuje sobie głowicę bo mam jedną extra - też została z poprzedniego motoru. Zrobię jakieś planowanie, porting itd.

Całe wnętrze przełożone z poprzedniej P11 - natomiast sama deska z allegro :) bo moja stara P11 nie miała poduchy pasażera.

Archie

Post autor: Archie » 2011-10-06, 22:43

Cóż opis piękny, fura piękna, ale czuje się pominięty :)
Piotrek troszkę ominął, ale co się odwlecze :)
Były fajne jazdy z elektryką, silnik raz gasł na wolnych, innym razem nie :) Co się namierzyliśmy kabli to nasze :P

Ogólnie pełen respekt dla Piotrka, widziałem prace w miarę na bieżąco - ten gość ma za dużo wolnego czasu :D

Awatar użytkownika
Wolfshade
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2010-03-29, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolfshade » 2011-10-06, 22:50

Hej :)

Super fura i wielki szacun za wkład pracy :)

pozdrawiam,
Wolfshade
Mój GT Top Sport VVL N1: viewtopic.php?t=2033

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2011-10-12, 20:51

Archie pisze:Cóż opis piękny, fura piękna, ale czuje się pominięty :)
Piotrek troszkę ominął, ale co się odwlecze :)
Były fajne jazdy z elektryką, silnik raz gasł na wolnych, innym razem nie :) Co się namierzyliśmy kabli to nasze :P

Ogólnie pełen respekt dla Piotrka, widziałem prace w miarę na bieżąco - ten gość ma za dużo wolnego czasu :D
Artur, jaki pominięty, jaki pominięty :D po prostu nie wspomniany w ferworze opisów :mrgreen:

A tak poważnie to faktycznie, Artur sporo pomógł za co bardzo dziękuję ;) Przy odpalaniu był problem niby z przepływką, ale jak się później okazało na wtyku do komputera po prostu nie było dobrego styku. Wiązka stała pod chmurką przez cały czas prac i miała prawo zaśniedzieć. Spryskanie kontaktem przyniosło efekty :)
Ale co kabli się na sprawdzaliśmy to nasze :) Ja już w akcie desperacji chciałem ciągnąć nową wiązkę od przepławki :) w obawie, że się gdzieś rypnąłem przy klejeniu nowej głównej wiązki.

BTW mam Twojego ELMa cały czas i w końcu muszę Ci go oddać :)


Kilka fotek z dziś :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek


I w końcu naprawione podświetlanie deski oraz angielskie radio przerobione na Europę.
Pomalowałem też przy okazji całość na troszkę inny kolor niż fabrycznie i troszkę inny mat :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
TREPA_PL
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2010-04-11, 17:57
Lokalizacja: Pomorze~Somonino

Post autor: TREPA_PL » 2011-10-12, 21:42

bardzo fajne podświetlenie, w nocy bardzo czytelne i czyste i w ogóle bajer ;-)

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2011-10-12, 21:44

TREPA_PL pisze:bardzo fajne podświetlenie, w nocy bardzo czytelne i czyste i w ogóle bajer ;DD
Dzięki.
Wszystko fabrycznie :) Na fotkach wyszły trochę zbyt niebieskie - w rzeczywistości są bardziej blade, ale lekko wpadają w niebieski.

Awatar użytkownika
dziobii
nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-03-10, 13:02
Lokalizacja: Chełm / Lublin

Post autor: dziobii » 2011-10-20, 14:46

A ja myślałem, że bez większego pojęcia ale przy odrobinie chęci i zapału da radę przełożyć samodzielnie angola w 2-3 tygodnie :oops:
Szacun Piotrek_S, zainspirowałeś mnie do zgłębiania motoryzacyjnej wiedzy i któregoś pięknego dnia osobiście zabiorę się za podobną operację :]
Czy diesla w P10 można zajechać? Czy P10 się psuje? Czy P10 jest brzydka? Czy P10 rujnuje moją kieszeń? Czy P10 jest ciasna? Czy P10 jest mało komfortowa?

;] ;] ;]

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-04-28, 20:36

Pogoda się zrobiła i znów coś można podłubać :mrgreen:

Po zimie na pierwszy ogień poszło pranie tapicerki. Na początek fotele, tylna kanapa, a jako, że przy okazji to i wykładzina bagażnika :) Miałem rozgrzebane wszytko więc poszedłem na całość i wypieprzyłem wszystko z samochodu - znów nie mam wnętrza :) Wszystko wyprane - jutro tylko jeszcze główna wykładzina podłogi do dokończenia.
Niestety nie zrobiłem fotek przed i po - ale efekt jest piorunujący. Tapicerki są jak nowe.
Do prania użyłem prespraya Tersus PR101, a jako środek do ekstrakcji RM760 Karchera.
Wszystkim polecam te środki - naprawdę rewelacja. Najgorsze plamy w bagażniku - jakieś olejem zasyfienie, wszystko zeszło :hah:

No więc mam wygrzebane wnętrze i sprawdziłem wygłuszenie grodzi - ten filc. Zawilgotniał po zimie, zbił się i jest jeden wielki sztywny arkusz. Kupiłem matę do wygłuszania GMS02 - to taka pianka butylowa. Wziąłem 1x1.5m kawałek - mam nadzieję, że starczy. Jutro planuję wybebeszyć jeszcze raz deskę i wszystko z przodu, i wygłuszyć jak trzeba. Dodatkowo sprawdzę jak się mają spawy na grodzi po roku czasu :) Będzie na pewno jakaś foto relacja :)

Przy okazji chcę naprawić to czego nie dokończyłem w zeszłym roku - elektrycznie, czyli tylną wycieraczkę, krańcówki drzwi i resztę rzeczy które pomieszałem.

W planach, ale to już dalszych będzie jeszcze polerka całości na lustro - bo to też nie dokończone. Ale to przyszłościówka - muszę skompletować pasty i pady i od razu najlepiej jakiś fajny wosk :)

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-04-28, 20:38

NO to czekam na wynik końcowy i foty.

BTW nie masz zapasowej wykładziny bagażnika?? :D

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-04-28, 20:46

a wiesz, że mam :D ale upieprzona w błocie :) hehe - można wyprać :P

Wykładzina jest jaśniejsza - z polifotwej więc pewnie Tobie przypasuje. Tylko to HB, jak chcesz to Ci przepiorę przy okazji i wpadniesz i sobie za browara odbierzesz.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-04-28, 20:55

Piotrek_S pisze:Tylko to HB, jak chcesz to Ci przepiorę przy okazji i wpadniesz i sobie za browara odbierzesz.
A ma to usztywnienie pod spodem? Jak tak to daj na PW znać gdzie to wpadne :D

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-04-30, 19:46

bombel pisze:
Piotrek_S pisze:Tylko to HB, jak chcesz to Ci przepiorę przy okazji i wpadniesz i sobie za browara odbierzesz.
A ma to usztywnienie pod spodem? Jak tak to daj na PW znać gdzie to wpadne :D
Poszło PM

[ Dodano: 2012-04-29, 21:28 ]
OK więc tak wyglądał fotel kierowcy:

Obrazek

Obrazek

A tak po praniu:

Obrazek

Obrazek

I tył:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podłoga bagażnika:

Obrazek

Boczki kanapy z tyłu - były czarne :)


Obrazek

Boczki bagażnika:

Obrazek

Niestety nie mam wiele fotek jak było przed praniem, ale efekt "po" mnie powala:) Jak się uda to zrobię jakieś 50/50 kawałka czegoś, żeby pokazać.


OK mały update :) mam fotkę 50/50 tej wykładziny bagażnika zapuszczonej :) Przeleżała rok czasu na powietrzu, jak widać mech nawet wyrósł na niej ;)

Przed:

Obrazek

Po:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prane na szybko i nie dokładnie, ale generalnie da się doprowadzić do stanu nowości :)

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-04-30, 20:03

To ja trzymaj :D

Dzisiaj nie mogłem :(

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-04-30, 20:05

bombel pisze:To ja trzymaj :D

Dzisiaj nie mogłem :(
Podejrzewam, że lepiej będzie Twoją prać niż tą co mam - od mojej się filc poodklejał i sprasował.
tak w ogolę to ja u siebie na podłodze chyba filce wymienię, bo też są zbite i nie tłumią hałasu, a teraz jeszcze do tego je przemoczyłem przy praniu :)

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-04-30, 20:10

Piotrek_S pisze:Podejrzewam, że lepiej będzie Twoją prać
Z 2 lata juz na jakimś wysypisku leży ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-05-05, 13:46

Dogrzebałem się do grodzi, nie było łatwo :) ze względu na temperaturę, w samochodzie jest z 50 stopni.
Generalnie jest tak jak się spodziewałem, ruda raczej nie wyłazi. Są miejsca gdzie tego się nie udało uniknąć, ale to ze względu na opłakany stan grodzi którą wsadzałem.
Ja jestem zadowolony :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dodatkowo muszę ogolić tylną półkę bo mi się sfilcowała :)

Obrazek


Grodź wygłuszona :) Teraz muszę tylko jeszcze poskładać furę i zobaczyć czy coś dało ;) Samo układanie tej maty to bajka, jest plastyczna bo to w zasadzie nie mata tylko pianka, i wchodzi we wszystkie przetłoczenia bez problemu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2012-05-05, 14:52

Bardzo ładnie wyszło. Podłogę też powinieneś tak samo zrobić i będzie cichutko :)
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-05-05, 15:00

Właśnie się zastanawiam co dać. Czy taką samą piankę czy może coś innego lepszego... Musze poczytać o tym :)

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2012-05-06, 00:37

Twoje auto i Ty sam jesteś wzorem do naśladowania i zarazem kopalnią wiedzy na temat Primery za co wielki szacunek :) fotoleracja prawie wszystkich poczynań to prawie że manual :P mam nadzieje że jak będą jakieś zagwozdki w sprawie budowy i tym podobnych to można śmiało do Ciebie uderzać z pytaniami ;)
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-05-06, 16:56

Sajmooon pisze:Twoje auto i Ty sam jesteś wzorem do naśladowania i zarazem kopalnią wiedzy na temat Primery za co wielki szacunek :) fotoleracja prawie wszystkich poczynań to prawie że manual :P mam nadzieje że jak będą jakieś zagwozdki w sprawie budowy i tym podobnych to można śmiało do Ciebie uderzać z pytaniami ;)
A dzięki za miłe słowo :)
Z pytaniami wiadomo - jak tylko będę znał odpowiedź to chętnie pomogę. Ale niestety jest jeszcze sporo tematów przede mną :)

Wczoraj przy okazji, że mam rozebrane elementy nawiewów, udało mi się dojść dlaczego dmuchawa tak słabo dmuchała. Kiedyś z Wieshakiem robiliśmy porównanie i wyszło, że niby u niego podobnie, ale ja nie byłem zadowolony. Okazało się, że jak robiłem przekładkę to wstawiłem cały silnik od wentylatora z anglika. Mój ze starej P11 piszczał i głośno chodził, pewnie się łożyska skończyły. Po założeniu okazało się, że nie dmucha w ogóle :) Ale zamieniłem polaryzację kabelków i zaczął kręcić się w dobrą stronę i wdmuchiwać do środka powietrze. Wczoraj wyciągnąłem oba silniki i porównałem. Ten ze starej P11 europejskiej ma łopatki w inną stronę niż anglik :) i są większe. Przełożyłem ten element i teraz mam sztorm w samochodzie ma 4 biegu :)

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2012-05-06, 19:44

Teraz masz pewność że Ci dach się nie załamie do wewnątrz na 4tym biegu :)

Smarowałeś czymś grodź przed przyklejeniem mat?
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-05-06, 19:47

GRZECHu pisze:Teraz masz pewność że Ci dach się nie załamie do wewnątrz na 4tym biegu :)

Smarowałeś czymś grodź przed przyklejeniem mat?
Nie - przeleciałem tylko zmywaczem silikonowym, czyli inaczej benzyna ekstrakcyjna :) U mnie była dość czysta bo świeżo po malowaniu ;) więc się nie napracowałem z tym bardzo.

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2012-05-10, 11:09

Piotrek, daj znać jaki efekt tego wygłuszania, bo też myślę co nieco dodać u siebie w kilku miejscach i właśnie rozglądam się wstępnie za odpowiednimi matami.
PS: ta półskórzana tapicerka foteli jest po prostu piękna, zdecydowanie bardziej ekskluzywnie wygląda niż moja szara. Ehh i zaczyna się grzebanie po allegro znowu, tym razem za zestawem foteli :-D
pozdr. Kamil

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-05-14, 19:29

wod2u pisze:Piotrek, daj znać jaki efekt tego wygłuszania, bo też myślę co nieco dodać u siebie w kilku miejscach i właśnie rozglądam się wstępnie za odpowiednimi matami.
PS: ta półskórzana tapicerka foteli jest po prostu piękna, zdecydowanie bardziej ekskluzywnie wygląda niż moja szara. Ehh i zaczyna się grzebanie po allegro znowu, tym razem za zestawem foteli :-D
No dam znać - pewnie w przyszłym tygodniu odpalę sprzęt :) Na razie nie miałem czasu poskładać wszystkiego, a zostało mi jeszcze trochę dupereli elektrycznych z zeszłego roku, a to wycieraczka tył nie działa, a to krańcówki drzwi itd.

A te pół skóry co się tak zachwycasz :) ja to się zastanawiam czy by nie zmienić tapicerki na tą welurową z P11 starej :) Jednak trochę podniszczone są skóry, przetarte itd.

Update:
Dziś poskładałem i odpaliłem. Powiem tak - dupy nie urywa :) ale jest lepiej niż było. Dużo mi hałasu wchodzi przez podłogę - filce były przemoczone i się sprasowały. Ale puki co brak funduszy na ich wymianę.

Awatar użytkownika
bullitt
fanatyk nissana
Posty: 348
Rejestracja: 2009-12-09, 00:38
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: bullitt » 2012-05-14, 19:40

To co się dzieje z tym samochodem co dla mnie coś niewiarygodnego :) chyba mój Ci odstawię na kompletny lifting :)
Była Mazda, był Nissan, był Saab, było Volvo, jest BMW E61

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-05-14, 19:45

bullitt pisze:To co się dzieje z tym samochodem co dla mnie coś niewiarygodnego :) chyba mój Ci odstawię na kompletny lifting :)
No :) Na polerkę mógłbyś wpaść :) na czarnym ładny efekt byś miał :)

Awatar użytkownika
Rysiu83
fanatyk nissana
Posty: 2197
Rejestracja: 2009-12-09, 05:39
Lokalizacja: WWL

Post autor: Rysiu83 » 2012-05-14, 20:00

Piotrek_S pisze:No :) Na polerkę mógłbyś wpaść :) na czarnym ładny efekt byś miał :)

Zapamiętam ;P
Po kolei..N14 GA14DE,P10 SRi,P11GT SportLine ----> :)

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-07-20, 21:22

Rysiu83 pisze:Zapamiętam ;P
Rysiu - nie ma problemu. Tylko trzeba się wstrzymać bo muszę dokompletować kosmetyki :) Ale pewnie od połowy czerwca lipca coś można będzie działać.


Up ;)

Dawno się nic nie działo :) Wczoraj wałek ssący poszedł do przodu o te 5-6 stopni.
Dziś nakręciłem film jak się zbiera - jestem rozczarowany :(

Po pierwsze to dawno nie dawałem ostrzej, dziś dałem, a za mną siwy dym - trochę bierze mi oliwy po pierścieniach :(
Kompresja mierzona po modzie wychodzi: 13 - 13 - 12,5 - 13,5

I linka do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=IEIncINcdTU

[ Dodano: 2012-08-08, 09:39 ]
Przyszły w końcu zabawki:) Brakuje jeszcze wtryskiwaczy, dziś zamówię

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2012-08-08, 20:19 ]
Pierwsze przymiarki z butlą:
Obrazek

Obciąłem mocowanie koła zapasowego:
Obrazek

Wyrzeźbiona dziura na komin :P
Obrazek

Obrazek

Tam gdzie goła blacha lub ruda zapaćkane gruntem:

Obrazek

Dziura pod wlew gazu:
Obrazek

Przymiarka:
Obrazek

Połączenie węża faro - świetna sprawa, w końcu nie trzeba się męczyć z miedzią :)
Obrazek

Obrazek

Na dziś tyle :) CND...

Awatar użytkownika
Rysiu83
fanatyk nissana
Posty: 2197
Rejestracja: 2009-12-09, 05:39
Lokalizacja: WWL

Post autor: Rysiu83 » 2012-08-08, 19:22

Nooo...idzie jak burza :-)
Po kolei..N14 GA14DE,P10 SRi,P11GT SportLine ----> :)

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2012-08-08, 20:23

czym kolego zabezpieczasz blache aby nie rdzewiała przy wlewie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”