Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

99' Nissan Primera WP11 Polski Salon

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
Avation
aktywny forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 2012-10-15, 11:06
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

99' Nissan Primera WP11 Polski Salon

Post autor: Avation » 2024-03-10, 16:53

Czy ktoś tu jeszcze żyje na forum? :shock:
Prezentuje nowy nabytek zakupiony w lutym :-> Auto pochodzi z pl salonu w wwa 8-) Kupiła go pani z rocznika 1950 i była jedyną właścicielką aż do tej pory. Samochód jak to nissan twierdzi "Specjalna wersja executive" ja ją nazywam wersją specjalnej troski :oops: (Wersja GX) Z wygody auto ma klimatyzacje sprawną, x2 el szyby przod, pół skóry i to tyle. Reszta łysa brak relingów, tylna kanapa tylko 2 zagłówki bez 3 pasów bez podłokietnika, tył szyby korbotronik, manualne przód lusterka, brak komp. w zegarach typu temperatury spalanie itp. brak ustawiania jasności zegarów itp. Autko trzyma się kupy poza jakimiś wgnieceniami i tylnymi progami które maja już nalot rdzy (w poprzedniej wp11 miałem w tym samym miejscu dziury :hah: ) poza tym auto bez rdzy drzwi podłoga podłużnice itp. Primera ma niski przebieg przy zakupie 81tyś aktualnie jest już 82tyś i rośnie :-)
:) Auto ma jeszcze oryginalne nissanowskie przewody zapłonowe i filtr paliwa.
Aktualnie w aucie wymieniłem tylko żarówki zegarów ponieważ już połowa się popaliła. Następnie będę walczył z żarówkami w panelu nawiewu :razz:
W aucie jest jednak problem z obrotami przy odpalaniu czy redukowaniu biegów w dół czy na postoju po dodaniu gazu obroty schodzą w dół jakby chciała zgasnąć czasami przy odpaleniu od razu zgaśnie więc trzeba dodać gazu :faint: Aktualnie wymieniłem świecie ale nic nie pomogło celuje w silniczek krokowy, kable zapłonowe. sondę lambda, przepływkę, regulator napięcia, katalizator, przepustnice itp. Auto ma moc nie dławi się przy jeździe. Filmiki z objawami w linku z albumu google :-o


Primera WP11

Wersja GX (EXECUTIVE)
Rok - 1999
Buda - Wagon
Kolor - DV0 Classic Green
Silnik - GA16DE 99KM

Wyposażenie:

tapicerka półskóra
2 el. szyby przód
Klimatyzacja
Wspomaganie

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2024-03-11, 02:17 przez Avation, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Re: 99' Nissan Primera WP11 Polski Salon

Post autor: janusz » 2024-03-10, 23:58

Co do obrotów to czyść przepływkę i przepustnice. Filtr paliwa do wymiany, przewody zostaw oryginalne.

Foty nie działają :[
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Avation
aktywny forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 2012-10-15, 11:06
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: 99' Nissan Primera WP11 Polski Salon

Post autor: Avation » 2024-03-11, 02:29

Powinny już działać :roll:

Zrobię tak po powrocie od elektromechanika. Dziwna sprawa jest też z tym ze czasami utrzymuje się na niskich obrotach a po włączeniu świateł mijania wraca na swoje normalne obroty 8/ No nic będę robić kroczek po kroczku :mrgreen:

Udało się wymienić żaróweczki w panelu nawiewu. Myślałem że będzie to bardziej skomplikowane ale easy jak w p10 :shock:

Obrazek

No i wczoraj późnym wieczorem jadąc ktoś rzucił mnie czymś ostrym nw może kamień albo butelka.. niestety bohatera nawet nie było widać :mad:

Obrazek

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Re: 99' Nissan Primera WP11 Polski Salon

Post autor: janusz » 2024-03-11, 09:19

Ale zdrowa - szok!

Do zegarów włożyłeś chyba żarówki W5W, a powinny być W3W :] Brakuje Ci jeszcze podświetlania przycisku od ogrzewania tylnej szyby, włącznika klimy i obiegu wewnętrznego.

Włączenie świateł mijania powoduje otworzenie/większe uchylenie zaworu IACV-AAC, dzięki któremu do kolektora ssącego dostaje się więcej powietrza.

Podrzuć mi VIN
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”