Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Sunny] N14 SSS

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

[Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-10-22, 21:54

Cześć,
pod koniec marca 2018 kupiłem swój pierwszy samochód, padło na Nissana Sunny N14 z 1991roku, którego poprzednim właścicielem był @Cubuś.
Przygody Pulsara w rękach Kuby tutaj: viewtopic.php?t=5765

OBECNY SETUP:
Silnik: SR20DET z Avenira
Moc: ??
Turbo: stockowe T25 Garretta + zaworek MAC
Układ dolotowy: FMIC + orurowanie z rur aluminiowych fi57mm, BOV Properfekt, dolot powietrza do turbo fi57mm ze stożkiem Simota
Układ wydechowy: całość kwas 2,5" środkowy tłumik przelotowy, końcowy przelot Toyosports
Układ paliwowy: wtryski stock SR20DET, pompa paliwa Walbro 255 lph
Układ napędowy: seryjna skrzynia z Sunny'ego GTi, sprzęgło i docisk od Competition Clutch stage 3
Elektronika: ECU Sunny N14 GTi + Ecumaster DET3 w trybie FIT, dodatkowe zegary temperatury i ciśnienia oleju, temperatura wody, boost, sonda szerokopasmowa AFR + zegar INNOVATE
Zawieszenie: Kayaba Ultra SR, Przód wszystko w żółtym poliuretanie Strongflex'a, tył JESZCZE nie ruszony
Układ hamulcowy: Przód Pulsar GTI-R, tył seria Sunny GTi
Wnętrze: Ori N14 GTi, shortshifter
Body: przeniesione z Pulsara SSS
Lakier: zewnętrzny Winter Green, pod maską KH2 z palety Nissana

PLANY
gruntowny remont blacharski samochodu w październiku 2020

Przygody Pulsara w moich rękach, dla ciekawych i wytrwałych:
Jest to samochód, na którym cały czas uczyłem się, i dalej uczę, podstaw mechaniki, ale w ostatnim czasie wszystko trochę wymknęło się spod kontroli.
Generalnie wszystko poniżej jest robione przeze mnie, ze sporadyczną pomocą taty przy wrzucaniu jakichś ciężkich gratów jak silnik czy skrzynia.
Od początku, po zakupie zająłem się drobnymi mankamentami, które każdy leciwy samochód może posiadać. Z "poważniejszych" rzeczy i zmian: wymiana napinacza łańcucha rozrządu i dołożenie dodatkowych zegarów temperatury i ciśnienia oleju oraz temperatury wody. Nissana używałem głównie jako auto weekendowe, do zabawy na jakichś bocznych drogach, oczywiście wszystko było robione z głową - dogrzewany przed szybszą jazdą i chłodzony po. Wszystko było pięknie aż do października 2018, kiedy podczas powrotu do domu ciśnienie oleju na wolnych obrotach zaczęło spadać i stanęło na 0,2 bara. Wtedy zaczęły się trochę większe zmiany:

Pomijając żmudny proces diagnozowania przyczyny przez "początkującego mechanika" miałem dwie opcje naprawiać stary silnik lub wejść na głębszą wodę i spróbować swoich sił podczas swapa na mocniejszy. Dla ciekawych - w starym SR20DE wysypała się pompa oleju, ale większość gratów z silnika jest w bardzo dobrym stanie, jedynie wałek wydechowy na krzywce 1. cylindra zdążył się przytrzeć, podczas powrotu trzymałem trochę wyższe obroty, żeby utrzymać minimum ciśnienia oleju, tu przykładowe zdjęcie panewki głównej i czopa wału
Obrazek
Obrazek

NOWY PIEC
Pierwotnie stanęło na remoncie silnika + wzmocnieniu i odprężeniu go tłokami i korbami z SR20DET, na całe szczęście pojawiły się w Polsce OEM-owe SR20DET i praktycznie z dnia na dzień wsiadłem w samochód i ruszyłem z Gdyni do Krakowa po silnik. Pochodzi on z Nissana Avenira, oryginalnie był połączony z automatyczną skrzynią biegów i napędem na 4 buty, dokładny przebieg nie jest mi znany, teoretycznie waha się pomiędzy 80-100 tys. km
Obrazek
Po wyczyszczeniu i ogarnięciu wyglądał już tak:
Obrazek

BLACHARKA + LAKIEROWANIE
Mając już silnik zaczęła się największa walka - pierwsza w życiu samodzielna blacharka :lol:
Przód Nissana rozebrałem do ostatniej śrubki, włącznie ze zrzuceniem całego przedniego zawieszenia z sankami(przy których urwał się przerdzewiały trzpień mocujący)
Obrazek
Zaczęło się wycinanie przerdzewiałych elementów nadwozia, wstawianie reparaturek i przygotowywanie do malowania komory silnikowej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To co zepsułem trzeba było naprawić, dałem do wytoczenia trzpień do mocowania sanek. Stary kikut, który pozostał przegwintowałem, na to nakręciłem wytoczony nowy trzpień i całość obspawałem i pomalowałem
Obrazek
Obrazek
Na koniec przyszła podwoziówka, żeby dodatkowo zabezpieczyć od wewnątrz nadkola, kielichy itd.

SKŁADANIE
Przyszła pora na składanie klocków lego, korzystając z dobrego dostępu do przewodów hamulcowych i wiązki silnikowej postanowiłem też je ogarnąć
Obrazek
Obrazek
Koło zamachowe przełożyłem z SR20DE, sprzęgło tymczasowo też, ze względu na piętrzące się koszta i mój studencki budżet. Zarówno zamach jak i sprzęgło są skręcone na śrubach ARP. Na sezon 2020 układ napędowy zostanie przygotowany pod większe moce, obecnie będzie jeździć na bazowym doładowaniu i mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużej padaki ze ślizgającym się sprzęgłem
Obrazek
Skrzynia została też z Sunny'ego GTi, wsadziłem półosie i przyszła pora przerobienia układu zapłonowego silnika tak, aby pasował do wiązki w moim Nissanie.
Po przełożeniu aparatu zapłonowego z kopułką, tranzystora i cewki ze starego silnika, podłączeniu wiązki, ściągnięciu miski olejowej, wyczyszczeniu i zalaniu świeżego oleju nadszedł moment pierwszej próby odpalenia samochodu. Ku mojemu zaskoczeniu udało mi się podłączyć wszytko tak, że samochód zapalił przy pierwszej próbie i nawet trzymał obroty.
I po tym miłym akcencie wróciłem do rzeczywistości, zaczęło się rzeźbienie orurowania turbo, które finalnie zajęło dość dużo miejsca i przez to zostałem zmuszony do przeniesienia akumulatora do bagażnika, wentylator chłodnicy również nie chciał wejść na oryginalne mocowania chłodnicy - zapierał się o turbo więc dorobiłem adaptery z aluminium, żeby przesunąć go delikatnie w bok
Obrazek
Później z zalegających gratów musiałem wykombinować układ wydechowy. Docelowo miał być całościowo puszczony ukłąd 3" na jednym końcowym tłumiku przelotowym Toyosports, kupiłem nawet adapter downpipe na V-band i dodatkowe 3 V-bandy do wyrzeźbienia wydechu, ale okazało się, że przy seryjnym kolektorze wydechowym nie ma miejsca, żeby wykręcić się w dól z downpipe. Temat wydechu odkładam na później i dorabiam brakujący odcinek.
Obrazek
Produkt finalny wyglądał tak, bez większych fajerwerków, ale był to pierwszy wydech jaki samodzielnie docinałem i spawałem
Obrazek

Komora silnikowa, jeszcze przed ogarnieciem całego bałaganu wyglądała tak
Obrazek

Później zająłem się upinaniem przewodów wiązki, dołożyłem kolejne dwa zegary - boost i zegar AFR-u. Wspawałem adapter sondy szerokopasmowej w wydech, wszystko śmiga aż miło
Obrazek

Na koniec przyszła pora wymiany pompy paliwa, pokładania układu wspomagania i zalania go płynem.
Po zrobienia tego wszystkiego zalałem płyn chłodniczy i zostawiłem samochód do zagrzania i tutaj kolejna niespodzianka - chłodnica pękła i zaczęła lać wodę. Zamówiłem nową, wrzuciłem, samochód złapał temperaturę, wiatrak chłodnicy normalnie się załącza, samochód schodzi z obotów. Ustawienie zapłonu na sterowniku z SR20DE było bardzo problematyczne bo komputer średnio ogarniał obecny silnik i albo wycinał, albo przyspieszał zapłon, ale udało się ustawić go tak, że silnik pracuje jako tako. Po drodze wyszla jeszcze wymiana listwy wtryskowej, ponieważ ta z DET-a chyba oberwała w transporcie i była pogięta.
Po ogarnięciu części mechanicznej odpowietrzyłem hamulce, razem z tata zabraliśmy się do składana karoserii i samochód był przygotowany do wyjazdu.
W połowie grudnia 2019 Nissan po raz pierwszy od ponad roku poruszał się o własnych siłach
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-02-25, 15:10 przez Noorbi98, łącznie zmieniany 6 razy.
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

DARO GTI
fanatyk nissana
Posty: 1342
Rejestracja: 2012-11-22, 20:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: DARO GTI » 2019-10-23, 06:16

witam ,podziwiam , sledze temat , kibicuje
Czerwone auta sa szybsze ...

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 995
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: PrzeRuSco » 2019-10-23, 06:51

Grubo idziesz, widać że pulsar trafił w dobre ręce.
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: majchrzok » 2019-10-23, 09:02

Świetnie ze auto trafiło do odpowiedniej osoby bo po staraniach Cubusia nalezalo się jemu niezmienne pozostać w bardzo dobrym stanie:) świetna robota!
Kibicuje, powodzenia !

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: foo » 2019-10-23, 13:38

Noooo, tak jak lubię porobione, graty wozidełka! W dobre ręce trafił, oby został na długie lata :)

Awatar użytkownika
Wolfshade
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2010-03-29, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Wolfshade » 2019-10-24, 07:46

Świetny projekt i kawał dobrej roboty odwalasz :) tak trzymać!
Mój GT Top Sport VVL N1: viewtopic.php?t=2033

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Matiz » 2019-10-24, 16:25

ależ to sie super czyta! <brawo>
zazdraszczam rozmachu. Ten wasz status "studencki" na który tak psioczycie to jest właśnie błogosławieństwo!

spróbujcie zrobić taki projekt z babą i dzieckiem na głowie. Ja tak nie umiem jak inni pitnąć na garaż... zawsze mam wyrzuty sumienia :-?
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: mimier » 2019-10-24, 17:46

Zdjęcia nie działają :(

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-10-24, 18:45

Matiz pisze:
2019-10-24, 16:25
ależ to sie super czyta! <brawo>
zazdraszczam rozmachu. Ten wasz status "studencki" na który tak psioczycie to jest właśnie błogosławieństwo!

spróbujcie zrobić taki projekt z babą i dzieckiem na głowie. Ja tak nie umiem jak inni pitnąć na garaż... zawsze mam wyrzuty sumienia :-?
W sumie nie psioczę na status studencki, bardziej chodzi o sam budżet, bo powiedziałem sobie, że wszystko będę sobie finansować i dłubć sam. Więc do studiów dochodzi jeszcze praca i siedzenie po nocach w garażu :zzz: O wiele bardziej docenia się i szanuje każdą kupioną w ten sposób pierdołę. Pewnie, że o wiele szybciej byłoby poprosić rodziców o "dofinansowanie" :lol:

mimier pisze:
2019-10-24, 17:46
Zdjęcia nie działają :(
Mi i reszcie chyba wszystko działa :/
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Sajmooon » 2019-10-25, 05:19

Zdjęcia działają ;)
Temat super i fajnie że auto trafiło w dobre ręce :)
Miło będzie kiedyś zobaczyć na żywo efekty na jakimś spocie w 3mieście ;)
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
Cubuś
fanatyk nissana
Posty: 987
Rejestracja: 2010-02-21, 15:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Cubuś » 2019-10-25, 20:12

Nissan trafił w najlepsze ręce jakie tylko mogłem sobie wymarzyć :)
Dzięki Norbert :) I wiesz jak bardzo kibicuje <oklaski> <oklaski> <oklaski>
Nissan Pulsar SSS
DATSUN 260Z

Awatar użytkownika
Bziuk
fanatyk nissana
Posty: 621
Rejestracja: 2012-12-13, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Bziuk » 2019-10-28, 11:10

no i kurde tak patrze i z zazdrości zaraz sobie jedynki połamie... graty panie ! Cubuś chyba też zazdrosnym okiem spogląda z utęsknieniem :D Chociaż chwila.. datsun... aaaaa no tak :D
Jest: N14 SSS style,Pulsar GTI-R i K11 SUPER CVT
Było: 2 x B13 , N15 sedan, Micra K11, P11 Si i P11.144 sport VE...

Awatar użytkownika
Cubuś
fanatyk nissana
Posty: 987
Rejestracja: 2010-02-21, 15:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Cubuś » 2019-10-28, 12:29

Datsun, Datsunem ale sentyment zostanie na zawsze.
Jak Norbert będzie sprzedawał SSS za 10 lat, to odkupię :D :D :D
Nissan Pulsar SSS
DATSUN 260Z

Awatar użytkownika
matek_p
fanatyk nissana
Posty: 413
Rejestracja: 2016-07-06, 22:31
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: matek_p » 2019-10-29, 15:09

Kurde...
Prace ogień! Oby tak dalej. Będzie rakieta.
Gratki Norbi!
Let the force be with you!

My EX. N15 GTi :arrow: N15 GTi SportLine

Aktualny projekt :arrow: BMW E60 Czarnulka

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-11-11, 20:28

Mały update:
1. Akumulator juz siedzi w bagażniku umocowany dogiętym płaskownikiem, pociągnięte nowe przewody zasilające i wszystko zabezpieczone klemą z bezpiecznikami z Nissana Murano
2. Wspawane dwa króćce w rury dolotu, orurowanie - wszystko połączone na gotowo
3. Zalany nowy płyn hamulcowy motul rbf660, układ juz odpowietrzony
4. Dolot powietrza do turbo tez gotowy
5. Podłączone na gotowo wszystkie zegary z czujnikami

Do zrobienia została pompa paliwa, zalanie płynu chłodniczego i wspomagania, poprawić jedną spoinę na wydechu bo nie zauważyłem malutkiej dziurki na łączeniu rur, ustawić zapłon :-P
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-11-22, 14:39

Kolejny mały update :papa:
Nissan obecnie jest leczony ze wszystkich drobnostek, które wyskoczyły mi gdzieś po drodze:
1. Zamontowałem nową chłodnicę wody, stara po zagrzaniu slinka zaczęła puszczać
2. Mam problem wypadającego zapłonu, ale dzisiaj odebrałem juz nowe świece i cewkę zapłonową, bo kopułaka z palcem mają może 2kkm nalotu i przewody tez coś koło tego, miejmy nadzieję, że po wymianie zacznie normalnie pracować
3. Rozrusznik zaczął żyć swoim życiem i raz kręci aż miło, a później nie ma zamiaru się ruszać wiec to tez muszę ogarnąć
4. Nie zauważyłem, że rurka listwy paliwowej jest zgięta mniej więcej do połowy jej nominalnej średnicy, podmienię ją na listwę z SR20DE ze starego silnika, tylko przerzucę wtryski

Z grubsza to chyba wszystko, jeśli uda mi się ogarnąć te pierdoły zostanie mi założenie karoserii, wiec jest cień szansy, że Pulsar w najbizszym czasie zrobi swoje pierwsze kilometry po swapie :-D
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

DARO GTI
fanatyk nissana
Posty: 1342
Rejestracja: 2012-11-22, 20:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: DARO GTI » 2019-11-25, 07:57

i bedą zdjecia i filmy 3 mam kciuki i czekamy
Czerwone auta sa szybsze ...

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-12-12, 18:43

NADSZEDŁ TEN DZIEŃ, wczoraj wieczorem Nissan wyjechał z garażu :hah:
Pierwszą podróż zaliczył na stację benzynową, na którą dojechał bez żadnych problemów, powiem więcej, zdążył zrobić na mnie spore wrażenie, mimo tego, że nie wciskałem gazu więcej niż na 1/3 i nie kręciłem powyżej 4k (może raz do 4,5) bo wciąż czeka na strojenie. Mimo bardzo spokojnej jazdy nie było mowy o jakiejkolwiek trakcji na drugim biegu, kiedy turbo zaczynało pompować.
Ale do rzeczy, po zalaniu świeżej benzyny, napompowaniu opon samochód zaczął przerywać, gasnąć przy dojeżdżaniu do świateł, do domu miałem niedaleko więc jakoś się dotelepałem. Na początku obstawiałem, że może gdzieś łapie lewe powietrze, ale wszystkie węże podciśnień są na swoich miejscach. Najbardziej zastanawiał mnie problem z ponownym uruchomieniem silnika, kiedy zaczynał gasnąć, trzeba było kręcić rozrusznikiem czasem ponad 5 sekund, a dzisiaj z rana zszedłem zobaczyć co jest grane i silnik zapalał, chodził bardzo nierówno z 2-3 sekundy i zdychał. Teraz nie zapala już w ogóle, tylko kręci :-/ Doszedłem do wniosku, że przyczyną musi być układ paliwowy lub zapłonowy, ale ze wskazaniem na ten drugi. Paliwówka była składana na nowych gratach - węże, pompa walbro, filtr, listwa wyczyszczona, jedynie wtryski nie były jeszcze sprawdzane. Układ zapłonowy też w większości ma świeże graty - kopułka, palec, cewka, kable i świece są praktycznie nowe, jedyną rzeczą, której nie ruszałem i która pewnie jest starsza ode mnie był tranzystor, a samochód już poprzednio borykał się z chwilowym wypadaniem zapłonów, na lampie stroboskopowej ciężko było ustawić zapłon bo czasem skakał od -5 do -15 stopni przed GMP. Moim głównym podejrzanym jest właśnie ta część. Jutro zobaczę czy świece dają iskrę i jeśli nie, przelecę ten tranzystor miernikiem. Gdybyście mięli jakieś inne sugestie co do przyczyny problemów to śmiało wysłucham :-)
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Matiz » 2019-12-13, 00:53

Noorbi98 pisze:
2019-12-12, 18:43
jedyną rzeczą, której nie ruszałem i która pewnie jest starsza ode mnie był tranzystor, a samochód już poprzednio borykał się z chwilowym wypadaniem zapłonów, na lampie stroboskopowej ciężko było ustawić zapłon bo czasem skakał od -5 do -15 stopni przed GMP

opowiedz coś więcej o tym tranzystorze ,bo ja mam coś takiego ze przy stałym nacisku pedału gazu, co równy odstęp czasu auto ciagnie słabiej jakbym zdejmowal tą nogę z pedała na 1 sekunde
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-12-16, 21:23

Matiz pisze:
2019-12-13, 00:53
Noorbi98 pisze:
2019-12-12, 18:43
jedyną rzeczą, której nie ruszałem i która pewnie jest starsza ode mnie był tranzystor, a samochód już poprzednio borykał się z chwilowym wypadaniem zapłonów, na lampie stroboskopowej ciężko było ustawić zapłon bo czasem skakał od -5 do -15 stopni przed GMP

opowiedz coś więcej o tym tranzystorze ,bo ja mam coś takiego ze przy stałym nacisku pedału gazu, co równy odstęp czasu auto ciagnie słabiej jakbym zdejmowal tą nogę z pedała na 1 sekunde
Tranzystor siedzi sobie zaraz obok cewki, po prawej stronie głowicy, jego jedynym zadaniem jest podniesienie napięcia z 5V, jakie przychodzi z ECU, do 12V, które później trafia na cewkę zapłonową, dalej to już wiadomo co się dzieje ;-)
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-12-16, 22:42

Nissan odpalił:)
Sprawdziłem praktycznie wszystko co się dało - świece, kable, cewkę, kopułkę z palcem, tranzystor. Układ zapłonowy wydawał się być okej, zabrałem się do sprawdzania paliwówki - pompa podaje jak wściekła, wtryski dostają po 12V każdy, sprawdzałem tez czy wszystkie się otwierają, poprzez obracanie palcem na odpiętym aparacie zapłonowym i wlączonym zapłonie, również aby zobaczyć czy czujnik położenia wałka jest sprawny. Wszystko co wymieniłem, działało poprawnie, z braku pomysłów podmieniłem komputery sterujące silnikiem i Nissan zapalił "od strzała" :)

U góry pojawił się też większy update opisu i parę zdjęć
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: foo » 2019-12-19, 12:18

Jedzie to jako, czy kolejne niejadące DET?

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2019-12-19, 18:26

foo pisze:
2019-12-19, 12:18
Jedzie to jako, czy kolejne niejadące DET?
Ciężko jeszcze stwierdzić, samochód jest niewystrojony i bardzo przelany paliwem, z tego względu jeździłem bardzo spokojnie. Jak dla mnie jest spory potencjał, ale nie wszystko od razu. Po nowym roku będzie strojony, jak sprzęgło wyda, to dorzuci się trochę więcej doładowania i wtedy się wypowiem:)
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2020-02-24, 18:35

Kolejny update
Czas sesji na uczelni mam już za sobą więc pod koniec lutego zabrałem się za przygotowywanie Nissana do strojenia.

Pierwszym etapem był demontaż listwy wtryskowej, w celu oddania jej do czyszczenia. Jak się okazało była pełna syfu, wtryski również zostały wyczyszczone i sprawdzone. Ja w międzyczasie zająłem się wrzuceniem tłumika końcowego, który od ponad roku zbierał kurz na półce. Finalnie wizualnie wyszło całkiem fajne, dźwięk wydechu, moim zdaniem, tez uległ poprawie:)
Obrazek
Później zaczęła się zabawa z wrzucaniem Ecumastera. Była to pierwsza świnka, którą samodzielnie montowałem wiec pewne obawy były, bo to jednak ingerencja w wiązkę, ale finalnie wszystko jakoś udało m się połączyć. DET3 wpiąłem w trybie FIT, do tego dołożyłem jeszcze przycisk procedury startowej, zaworek sterujący ciśnieniem doładowania MAC i wspawałem w dolot flanszę do zamontowana czujnika temperatury zasysanego powietrza.
Obrazek

Na koniec po dość długim czasie oczekiwana przyszło sprzęgło. Wybór padł na stage3 od Competition Clutch. Jest to cały komplet - wzmocniony docisk z ceramiczną tarczą i łożyskiem. Czas zaczynał mnie gonić wiec zostało wrzucone tego samego dnia
Obrazek

Przy okazji wymiany sprzęgła musiałem wymienić jeszcze przegub zewnętrzny półosi, która zaczęła się odzywać.
Na koniec przyszła pora zmiany oleju w silniku i skrzyni, ustawienia odpowiedniej przerwy na świecach i dogadania szczegółów strojenia i wynajmu lawety.
Obrazek

Wybór padł na Jarka "Chestera" z Ecu-tunel, do którego w ostatnią sobotę dostarczyłem samochód. Na miejscu obgadaliśmy wstępnie proces strojenia, który zacznie się nie wcześniej niż za około tydzień, ponieważ Jarek wyjeżdża na urlop, ale dla mnie to był jedyny dogodny termin dowiezienia samochodu pod Warszawę. Nissan musi jeszcze chwile poczekać

Nie ukrywam, że już zaczynam przebierać nogami bo po roku pracy w garażu fajnie byłoby sobie pojeździć. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i Nissan zacznie robić kilometry:)
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
Cubuś
fanatyk nissana
Posty: 987
Rejestracja: 2010-02-21, 15:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Cubuś » 2020-02-24, 22:06

Norbert, jednym słowem ... REWELACJA
<serce> <serce> <serce>
Nissan Pulsar SSS
DATSUN 260Z

DARO GTI
fanatyk nissana
Posty: 1342
Rejestracja: 2012-11-22, 20:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: DARO GTI » 2020-02-25, 08:24

pięknie się porobiło

Jakie cyferki obstawiasz 3 z przodu ?
Czerwone auta sa szybsze ...

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2020-02-25, 09:55

DARO GTI pisze:
2020-02-25, 08:24
pięknie się porobiło

Jakie cyferki obstawiasz 3 z przodu ?
3 z przodu niestety nie będzie JESZCZE realne :/ t25 to malutkie turbo, ustaliłem z Jarkiem, że jeśli silnik będzie dawać zielone światło do zwiększenia doładowania to okolice 1-1,1bar będą pompowane. Niestety turbo nie będzie w stanie utrzymać tak wysokiego ciśnienia aż do odcinki, wiec wykres momentu niestety będzie opadający pod koniec. Na tej suszarce okolice 250 km moze z lekkim plusem są realne. Ba szczęście Nissan nie waży dużo wiec nawet ta moc powinna już być przyzwoita. Dla mnie teraz najważniejsza będzie niezawodność, do września chce nim jeździć, a nie kręcić w garażu. We wrzesniu zacznę rozbierać budę do gołego i pójdzie do blacharza:) juz niedługo się przekonamy jaka mocą będzie legitymować się Pulsar
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
Noorbi98
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2018-03-28, 21:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: Noorbi98 » 2020-02-25, 15:04

Cubuś pisze:
2020-02-24, 22:06
Norbert, jednym słowem ... REWELACJA
<serce> <serce> <serce>
Kuba,jak Nissan wróci ze strojenia i będziesz kiedyś w okolicach trójmiasta to zapraszam na lewy fotel:)
Nissan Pulsar N14 SSS
SR20DET

Awatar użytkownika
BeNeK
fanatyk nissana
Posty: 776
Rejestracja: 2011-10-02, 11:19
Lokalizacja: Kielce

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: BeNeK » 2020-02-25, 19:22

Gratulacje ! Na prawdę mega przyjemnie się czyta i ogląda losy SSS .
Szacuneczek !
Obrazek

SPRZEDAM Dwu Tłoczkowe Big Break Kit'y do b13/n14/n15 . Więcej info PW

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Re: [Sunny] N14 SSS

Post autor: vixo » 2020-09-06, 13:31

I co tam się dzieje ciekawego?
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”