Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
Bziuk
fanatyk nissana
Posty: 621
Rejestracja: 2012-12-13, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Bziuk » 2019-04-04, 10:24

Ci, którzy mnie znają troche dłużej wiedzą, że mam milion pomysłów na minute, a czasem nawet niektóre udaje mi się wcielić w życie :)

Jeszcze sie nie odgrzebałem z poprzednich projektów, a już pojawił się następny. Taki trochę życiowy, gdyż moja kobieta niedawno zdala prawko i jest głodna jazdy. Kryteria były wcale niezbyt wyśrubowane: Małe, zwinne, ze wspomaganiem, gazem , w automacie no i oczywiście tanie w utrzymaniu, niedrogie w zakupie, względnie bezawaryjne.. od siebie oczywiście dodałem, że mus to nissan. Wybór oczywisty - micra :) Tylko ten nieszczęsny automat.. jeszcze jakies kuźwa n-cvt, bezstopniowe coś.. No nie uśmiechało mi się, ale polowanie trzeba było rozpocząć. I tak dorwałem w Krakowie od pierwszego właściciela takową z automatem. Żeby nie było za różowo.. niby tanio i blisko, ale.. poza automatem absolutnie nic. NIC ! Nawet zamiast zapalniczki zaślepka. Mimo to Jeździła całkiem fajnie, ale brak wspomy dawał w tyłek mimo dzielnej postawy Pani Bziukowej :) Padła decyzja, że szukam zestawu do wspomy. Pozdro. Nie było to łatwe, ba, nie udało się skompletować w normlanych pieniadzach więc zacząłem się rozglądac za dawcą. I tak po wyrobieniu vizy do Radomia udałem się po toretycznego dawce w pastaci SUPER S. Okzałao się, że dawca pozatym, że nie był zbyt szanowany przez pięciu (!) poprzednich właścicieli jest naprawde w dobrym stanie blacharskim ( ściągnięty z włoch ). Klasycznie progi do roboty, ale podłoga, podłużnice, pas przedni w zajebistym, oryginlanym stanie. Oczywiście pakiet super s, elektryka, wspoma i LPG . I tak oto zrodził się pomysł na najbardziej poye...y swap świata. Wykastrowałem Sepereske i wsadziłem całe serducho z 1.0 i powstała taka oto pokraka :D Pomijając problemy z NATS-em, całe mnóstwo różnic w wiązkach, wtyczkach i innych mocowaniach udało się i mały frankenstein ożył :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Micra Super NCVT aktualnie składa się, czeka jeszcze na nowy gaz, lekką zabawe z elektryką i ogólną kosmetyke :)
Ostatnio zmieniony 2019-04-04, 13:07 przez Bziuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest: N14 SSS style,Pulsar GTI-R i K11 SUPER CVT
Było: 2 x B13 , N15 sedan, Micra K11, P11 Si i P11.144 sport VE...

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Re: Micra Super S CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Sajmooon » 2019-04-04, 11:50

Ciekawy pomysł :)
Duży plus za dalszą walkę z Nissanami :)
A tak z ciekawości to nie dało się spiąć silnika z SuperS z automatem dawcy?
P.S. czekam na up'y w pozostałych tematach :P
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
Bziuk
fanatyk nissana
Posty: 621
Rejestracja: 2012-12-13, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Micra Super S CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Bziuk » 2019-04-04, 13:00

Na bank by się dało, ale delikatność N-CVT mnie przeraża i szczerze to strach przed tym ze wieksza moc i moment mogłaby dać po dupie sprawiła, że nie zapadła decyzja o pozostawieniu 1.0 . Ogólnie jak to nissan, niby automat w 1.0 , 1.3 i 1.4 jeden kij, ale oleje już leją inne, jakieś tam kosmetyczne różnice. Aż tak eksperymentować nie chciałem, a Super CVT ma jeździć przedewszystkim. Sam temat oleju do tej skrzyni.. jeden zamiennik z Ravenola podobno spełnia normy nissanowskie, ale też nie do końca, a OEM w serwisie nissana pod nazwą Nissan AT-Matic fluid type D N-cvt kosztuje 130 zł/l...

Co do samych nissanów, to niebawem będzie grubo.. oj gruuuuuubo :)
Jest: N14 SSS style,Pulsar GTI-R i K11 SUPER CVT
Było: 2 x B13 , N15 sedan, Micra K11, P11 Si i P11.144 sport VE...

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Matiz » 2019-04-04, 22:12

Obrazek

Nie wyrobie...

Jechałeś może srebrną jakoś przed zimą przez Śląsk w konwoju z Vectrą B? :shock: droga 902, S86? godź 18-20?
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Re: Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Sajmooon » 2019-04-05, 05:19

@Bziuk to czekam z niecierpliwością :D
Co do reszty rozumiem i oby SuperS jeździła jak najdłużej bezawaryjnie ;)
No niestety ten OEM Nissan olej kosztuje bo o ile dobrze pamiętam taki sam musiałem kupić do wspomagania kierownicy....
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
Bziuk
fanatyk nissana
Posty: 621
Rejestracja: 2012-12-13, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Bziuk » 2019-04-05, 22:42

Matiz mało prawdopodobne bo jestem właścicielem tej Micry od dwóch tygodni:D
Jest: N14 SSS style,Pulsar GTI-R i K11 SUPER CVT
Było: 2 x B13 , N15 sedan, Micra K11, P11 Si i P11.144 sport VE...

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Matiz » 2019-04-06, 21:04

To wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy wjeżdżając na DTŚ zrównałem sie ze srebrną supereSką i i Vectrą. Tak jak mikr juz coraz mniej, o super S nie wspomne I NAGLE ona se tak po prostu jedzie :-o :-D
I właśnie też jakieś "zagraniczne" blaty, LLU czy ZKL... wiem że pomyślałem "co oni tu robią" :-o

Pomysł ciekawy, potrzeba matką wynalazku- rozgrzesza rozczłonkowanie SuperS... choć czy mają jakiekolwiek szanse zostania klasykiem żeby ich tak bronić.... ;( :roll:

Aha zajrzyj PW
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

subbas
fanatyk nissana
Posty: 271
Rejestracja: 2016-03-14, 11:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: subbas » 2019-04-13, 06:27

Podziwiam za checi. Ile to zachodu, żeby kobieta była zadowolona :-D dobrze że moja lubi gałką machać haha

Awatar użytkownika
Bziuk
fanatyk nissana
Posty: 621
Rejestracja: 2012-12-13, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: Bziuk » 2019-07-02, 08:05

No to ŁUP!

Micra pali, jeździ i nawet świeci :) Do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje, ale jest dużo bliżej niż dalej do końca :)

Udało się zamontować kompletną, nową instalacje LPG w skład której wchodzą:
-Sterownik tech duo
-Reduktor tomasetto Alaska do 170 KM
-listwa wtryskowa Valtek 3ohm
-nowiutka butla z wielozaworem w koło 34 litry
-wlew przeniesiony pod klapkę
-wywalona stara miedź, a w jej miejsce po całości FARO

Obrazek
Obrazek

W porównaniu do sunnego, a o primerze nie wspominając to kwestia upchania wszystkiego pod maską, żeby było praktycznie i estetycznie to mega ciężki temat. Kiedy planowałem dużo wcześniej rozmieszczenie reduktora patrząc na zieloną micrę wydawało się dość proste, zapomniałem niestety o wszystkich gratach od wspomy, które zabrały naprawdę sporo miejsca. Suma sumarum udało się wg. mnie całkiem fajnie to upchać. Proszę o nie hejtowanie powerrury i stożka noname, problem był z upchaniem wtrysków tak, żeby to miało ręce i nogi przy seryjnej puszce. Docelowo będzie jakiś lepszy filtr stożkowy, albo jakiś walcowy. W każdym razie na gazie zagadał, po poprawce wydechu będzie strojony docelowo :)

Oprócz tego wskoczyły czujniki parkowania:

Obrazek

Udało się z pomocą kolegi Adiego, zwanego także ygrekboy-em (pozdro) ogarnąć kwestie elektryki szyb, centralnego, oświetlenia bagażnika oraz halogenów :) Wszystko bangla !

Tak jak wspomniałem na początku zostało jeszcze pare rzeczy do ogarnięcia. Najważniejsze progi, które ktoś już bardzo chałupniczo próbował naprawiać - chce to zrobić porządnie, żeby przeżyło auto :) Do poskładania jest wnętrze, wymiana łożyska z przodu i.. zmiana koloru auta w nieco niestandardowy sposób jak na małe auto miejskie :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mały up.

Micra dostała poliftową klape bagaja z turbomegazajebiaszczym spoilerem :)

Dodatkowo siadły obniżające springi na przód i tył, a jak to w micrach bywa trzeba było pomodzić z panhardem..

Obrazek
Obrazek

I takie dla porównania - zwykła randomowa micra kontra moja wizja na micrę :D

Obrazek
Jest: N14 SSS style,Pulsar GTI-R i K11 SUPER CVT
Było: 2 x B13 , N15 sedan, Micra K11, P11 Si i P11.144 sport VE...

AdamPay1
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-05-02, 12:38

Re: Micra Super CVT bziukowej :D Dałngrejdy, swapy i inne cuda :)

Post autor: AdamPay1 » 2021-04-20, 10:47

Boli mnie zmiana silnika w tej mikrze :/ Nie przesadzał był, że w SuperS był jakiś kosmiczny moment i szedłbym w swap samej skrzyni :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”