Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Patrol] Autobus Y61 by mały V8

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

[ Patrol] Autobus Y61 by mały V8

Post autor: mały v8 » 2016-03-30, 19:03

Jakoś tak mi jazda Navarami się znudziła, więc postanowiłem na jakiś czas powrócić do "Parchola". I tak przeszło miesiąc temu znalazłem w ogłoszeniach zapuszczonego y61 w longu, po pierwszym lifcie 2004r. Auto idealne do ciężkiej przyczepy, jak i do przewiezienia rodzinki na jakiś wypad za miasto. A więc tak samochód na chodzie , przywieziony z Francji, mechanicznie super, ale estetycznie odrapany w koło i obity jak grucha. Farmer średnio umiał jeździć z przyczepą, więc tylne błotniki do lakierowania, na drzwiach kierowcy ktoś sobie wydrapał gwiazdkę gwoździem, , poza tym wszystkie poszerzacze i zderzaki do renowacji, bo rolnik musiał mieć psy które go bardzo witały , więc wóz odrapany jak stary skład PKP. Środek też zapuszczony, zapach krowiego łajna miesza się z wymiocinami , i starociem,dziurawy fotel kierowcy, ogólnie kibel. Rekompensuje to za to wyposażenie. Elektryczne szyby lusterka, klimatronik, skórzana tapicerka , elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele. 4 poduszki, i co najważniejsze pełna blokada mostu i dodatkowa stabilizacja.
W założeniach nie będzie żadnych poważnych modyfikacji. Jedynie koło 33", metrowa listwa led przed atrapę, usunięcie lamp z tylnego zderzaka, i kilka pierdołek we wnętrzu które umilą podróżowanie. Ogólnie tzw. Bulwarówka do jazdy po mieście.
Auto zaraz po zakupie wyglądało tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak na pierwszy ogień poszedł śmierdzący środek. Wywaliłem wszystko do prania.

Obrazek

Rozmontowałem fotel kierowcy , obicie poszło do wszycia chorych elementów, a reszta w następnym tygodniu idzie do lakierowania.

Obrazek

Plastiki , też zdemontowałem do odświeżenia.

Obrazek

CDN.

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2016-03-30, 20:47

Kawal gabloty. Co za silniczek tam siedzi?

Awatar użytkownika
Lukicrx
fanatyk nissana
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-08, 20:12
Lokalizacja: okolice BB

Post autor: Lukicrx » 2016-03-30, 20:49

No kawał świniaka :-D , byłaby to jakaś opcja dla mnie, może bym na szybkich partiach nie nadrabiał ale większość zakrętów i szykan bym hamować nie musiał :mrgreen:
N14 GTi SR20DE, Rallycar

viewtopic.php?t=20750&postdays=0&postor ... &start=150

N15 GTi SR20DEH, Pies tropiciel

viewtopic.php?t=21606

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2016-03-30, 21:08

Patrol to patrol ogarniesz i będziesz się cieszył.
Silnik pewnie tykająca bomba czyli ZD30 ?
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2016-03-31, 18:45

fajnie w poliftach wygląda zderzak z halogenami. Podoba mi się.
bonzo pisze:Silnik pewnie tykająca bomba czyli ZD30 ?
Nie kracz :D

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2016-03-31, 19:43

azorek pisze:Nie kracz :D
oj tam oj tam :)
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-03-31, 20:03

bonzo pisze:Patrol to patrol ogarniesz i będziesz się cieszył.
Silnik pewnie tykająca bomba czyli ZD30 ?


Sranie w banie. pięć lat jeździłem wybuchowym 2,8 w 260 , fakt że wcześniej w jednym mi wybuchła głowica , ale to moja wina bo pałowałem bez opamiętania, kolejnych pięć jeździłem sławnym 2,5 w D22 , epopeje ludzie pisali jak to wychodzą korby bokiem, i jakoś nic się nie wydarzyło. To samo to 3,0 Teoretycznie po 2002 r poprawiona tematyka korbowa i coś tam w pompach. Ale ja to kupiłem świadomie, oleje według instrukcji i filtry z ASO ( już zalane/założone), w połączeniu z rozważną eksploatacją gwarantuje że auto nie zawiedzie.

A do tematu. Dyliżans przygotowany do lakieru, chore elementy zostało tylko okleić i trysnąć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

AT eki 33" już założone na wypiaskowanych i wylakierowanych felgach.

Obrazek

Dywany wstępnie wyprane

Obrazek

Hak i wzmocnienia zderzaka tylnego wypiaskowane i wylakierowane , gotowe do założenia.

Obrazek


W między czasie zdjąłem wszystkie boczki, i zalałem przeźroczystym fluidolem wszystkie ranty w drzwiach i w nadkolach, bo mimo że w temacie korozji ten egzemplarz jest w stanie idealnym to grzech by było tego nie zrobić. I założyłem jakieś głośniki z moich zasobów magazynowych, bo jak się okazało tył był popalony.

Obrazek


CDN.

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2016-04-01, 20:46

Mój jest 2001r. więc teoretycznie ryzyko większe. Kupowałem świadomie, znając opinie o tym silniku, mam jednak nadzieję że trochę nim pojeżdżę.
Jaki lejesz olej i jaki filtr oleju?
Wtryski dawałeś do sprawdzenia?

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-04-03, 10:38

Filtr z ASO tak jak mówiłem, olej Shell według instrukcji pełny syntetyk 5w30 jak dobrze pamiętam, poza tym jestem zwolennikiem teorii że "dobrego się nie naprawia" więc uważam że wyciąganie wtrysków jest zbędne, wóz pali od strzała więc szkoda grzebać. Ogólnie już bym śmigał,wóz zarejestrowany, tylko trochę mnie tapicer trzyma, facet bardzo dokładny i nie drogi , ale lata w atmosferze Butaprenu wycisnęły piętno na jego deklu :-D .Niebawem dołączę dalszą dokumentacje zdjęciową.

[ Dodano: 2016-04-05, 19:26 ]
Trochę podgoniłem z robotą. W międzyczasie udało mi się kupić trzeci rząd foteli za "pół ceny"

Obrazek

Przód złożony, w lampy poszły xenony, , do tego listwa ledowa według założenia, jeszcze małe dzienne wcisnę w szczeliny zderzaka, żeby było jak w święta na choince :-D

Obrazek


Tyłem też można odjechać , tylko tablice przynitować zostało. Może trochę festyniarski pokrowiec zakupiłem, ale do tego rozmiaru koła nic innego nie było, a oryginał był wysiepany, i wypłowiały.

Obrazek

Poszerzacze i koła tez założone , zostało fotele i kilka plastików w środku.

Obrazek


Jutro będę debiutował w tematyce renowacji skór . Kliknę kilka fotek jak to wyjdzie.

[ Dodano: 2016-04-08, 19:47 ]
Siedzenia wyszykowane. Tu przed lakierem:

Obrazek

Tu po, już zamontowane:

Obrazek

Obrazek

Troszkę za mało pasty matującej dodałem do farby , ale jak dobrze wyschną przetrę je delikatnie włókniną , będą jak fabryka.

Założyłem też wskaźnik ciśnienie doładowania , bardzo przydaje się przy ciągnięciu ciężkiej przyczepy, szczególnie w górach. Nieraz ujęcie milimetra gazu zmniejsza doładowanie o połowę. Poza tym dobrze wiedzieć ile tam dmucha ;)

Obrazek

Rolnik miał tez za ciężkie gumiaki , i próg był deczko wypolerowany od wsiadania, więc oczyściłem i pomalowałem.

Obrazek

Obrazek

Jutro zostało założyć CB , wysprzątać powiesić zapach i zrobić oficjalną końcową sesyjkę :P

[ Dodano: 2016-04-13, 17:29 ]
Tak jak powiedziałem tak zrobiłem. jak zwykle grube CB założone Alan 28+mikrofon F-22 z echem i wzmocnieniem, antena Lemm 185cm w otworze na środku dachu, można powiedzieć że "słyszę głosy" :D

Obrazek

Obrazek

Przód założyłem światła dzienne w szpary w zderzaku, ale tylko po to że jak się zapomnę włączyć mijania, żeby coś tam świeciło, bo teraz milicja to za wszystko zatrzymuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to by było na tyle, zostało kilka zaślepek w bagażniku założyć , jutro w ASO zamówię, zrobiłem 300 km w koło komina,, wóz chodzi bez zarzutu, coś tak czuję że parę lat mi posłuży. Teraz muszę spieniężyć kilka zbędnych autek, i zapodam jakieś grube sportowe klasyczne coupe 300KM+ .

I jak to gdzieś tam ktoś mówił że to "zdjęcie rodzinne" :D

Obrazek

[ Dodano: 2016-05-18, 07:57 ]
Fajerka wróciła z obszycia 120 pln, a czuje się jak w fabrycznie nowym wozie :D

Obrazek


Obrazek

I zamówiłem taką kratkę wyprawową , na łachy gumaki i inne manele, będzie zawieszona nad trzecim rzędem foteli.

Obrazek

[ Dodano: 2016-05-20, 17:23 ]
Przy okazji serwisowana klimatyzacji, zwróciłem uwagę że pasek klinowy coś tak wibruje. Okazało się że napinacz był tak wytłuczony że się rozpiął stanął w poprzek i zablokował się jakoś tak dziwnym trafem że pasek był w miarę napięty i jakoś chodził, nie mniej jednak jak by się rozpiął narobił by bigosu. Co ciekawe w aucie tuż przed sprzedażą założony był nowy alternator , i pasek klinowy, więc nie wiem jak francuski/ciapaty mechanik mógł pominąć taki szczegół?

Obrazek

Do tego z katalogu markowy napinacz występuje z rolką i kiwaczkiem , koszt ok 700 pln :-/ , ale przetrzepałem zaprzyjaźniony magazyn części, i dobrałem identyczny napinacz, za 115 pln z BMW 2.5 tds ,z łożyska w rolce zdjąłem uszczelnienie, dałem nowy smar, panewkę w kiwaczku wypolerowałem i nasmarowałem, zaoszczędzone pieniądze mogę z czystym sumieniem przeznaczyć na alkohol :-)
Teoretycznie dwie śrubki do zakręcenia , a pół dnia roboty i gimnastyki artystycznej też sporo, mimo w miarę dobrego dostępu. Młody mi fote z okna cyknął bo wyjrzał zobaczyć kto tak hu..ami podsyła :hah:

Obrazek


Kratka zainstalowana , w końcu nie ma rupieci w bagażniku

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
azorek
fanatyk nissana
Posty: 1092
Rejestracja: 2009-11-30, 07:48
Lokalizacja: Tuchorza

Post autor: azorek » 2016-06-29, 10:12

Teraz widzę że rzeczywiście masz wskaźnik zamontowany jak u mnie, to chyba jedyne sensowne miejsce w tym aucie.
Nie dało się listwy ledowej zamontować na niższych uchwytach, tak by był bliżej zderzaka? Wydaje mi się że lepiej by to wyglądało.

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2016-06-29, 18:40

Metrowa listwa led konkretnie wioską zalatuje :-|
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2016-06-29, 20:14

azorek pisze:Teraz widzę że rzeczywiście masz wskaźnik zamontowany jak u mnie, to chyba jedyne sensowne miejsce w tym aucie.
Nie dało się listwy ledowej zamontować na niższych uchwytach, tak by był bliżej zderzaka? Wydaje mi się że lepiej by to wyglądało.
No właśnie musiałem podnieść bo nie chciałem żeby wystawała przed zderzak, a za blisko kraty była, tam z tyłu jest taki żebrowany aluminiowy radiator więc odsadzenie musi być. Tak jak pisałem wcześniej nie chcę żadnych bagażników , skrzynkowych zderzaków, itd. Przerabiałem to w trzech poprzednich samochodach, a taką lampę akurat potrzebowałem. Na żywo dobrze się komponuje. A świeci tak mniej więcej jak w prezentacji sprzedawcy:

Obrazek

Ogólnie nawet w dzień znaki świeca :-) , boczne sekcje są rozpraszające i doświetlają pobocze, centralne dalekosiężne .
vixo pisze:Metrowa listwa led konkretnie wioską zalatuje :-|
W stanach już jakiś czas takie oświetlenie montują na wszystko co chociaż na chwilę zjeżdża z drogi, więc nie wiem o co ci chodzi. Może na starej dziurawej "wyścigowej" primerze komponowało by się nie elegancko , tu jest jak najbardziej ok.

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2016-06-29, 20:23

Jeszcze stroboskopy se skołuj do kompletu :D wtedy kosa będzie
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2016-06-29, 21:05

vixo, Coś Ce boli :?:
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2016-06-30, 00:29

To tylko moja opinia
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2016-06-30, 06:36

Halogen Led -> przecież to się kłóci już na dzień dobry. Led to Led, struktura półprzewodnikowa, a halogen to halogen - żarówka.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [ Patrol] Autobus Y61 by mały V8

Post autor: mały v8 » 2020-10-15, 19:11

Rozklekotało mi się lewe lusterko, kupiłem chromowanego angola na dawcę, wystrugałem , ....tak popatrzyłem że nawet może to i pasuje takie trochę hamerykańskie....więc dokupiłem prawą nakładkę....

Obrazek

I jak ma być po cygańsku, dołożyłem tez i klamki a co tam

Obrazek

....teraz z roboczego traktora mam prawie "Super Safari" :-D

Obrazek

Zdjęte fanty schowam ,tak że zawsze można wrócić do poprzedniego wyglądu jak mi się coś odmieni. :-P

I wisienka na tort , chromowana osłona koła.

Obrazek

I całe auto w pełnej okazałości. Nic się tu już raczej nie zmieni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [ Patrol] Autobus Y61 by mały V8

Post autor: mały v8 » 2021-03-06, 12:56

A tak okazyjnie kangur Cobry wpadł mi w ręce. Taki właśnie niski akurat jaki mi pasuje, bo na działce wyrósł lekki lasek i jak te młode drzewka kładłem to rysowało zderzak.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/50501789e64acf89]Obrazek[/URL]
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [ Patrol] Autobus Y61 by mały V8

Post autor: mały v8 » 2023-01-26, 15:31

Nie śpimy jeździmy. Kupiłem komplet kół Good Year 33" , opony prawie nowe, wyważone kulkami super trakcja się zrobiła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wpadła mi też osłona koła zapasowego za flaszeczka. Niby oryginał ale sam nie wiem czy będzie lepsza jak ten pokrowiec.Lekko uszkodzona pokleję , pomaluje i zobaczę, jak się nie spodoba puszczę dalej.

Obrazek

13 03 23

Nie śpimy robimy. Samochód całą jesień pracował przy drzewie, trochę pokiereszowały się zderzaki tylne , i trzeba było poprawić.

Obrazek

Przy okazji zabezpieczenie antykorozyjne

Obrazek

I efekt końcowy

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”