Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Tunning Nissana Patrola jako projektu Orange

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

cartech
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-20, 16:06
Lokalizacja: Poznań

Tunning Nissana Patrola jako projektu Orange

Post autor: cartech » 2015-03-31, 13:50

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to auto, pomyślałem, że nie ma dla niego ratunku – każdy element był w jakiś sposób uszkodzony, czy to z powodu korozji, wgnieceń, czy daleko posuniętego agro-tuningu.

Właściciel był przekonany, że to doskonała baza do budowy samochodu, który ma głównie przykuwać uwagę przechodniów i służyć ewentualnie do weekendowych wypadów na ryby. Zdecydowanym atutem pojazdu była wykonana niedawno w firmie Java Car Design, skórzana tapicerka w kolorze czarno-pomarańczowym, co sugerowało, że projekt może mieć sens, a więc do roboty!

Pierwszym etapem prac była naprawa blacharska w warsztacie samochodowym Cartech4x4. Ze względu na mniejsze lub większe uszkodzenia, oba przednie błotniki zostały wymienione na nowe. Drzwi pasażera oraz tylna klapa również zostały zastąpione nowymi elementami. Tylne błotniki wymagały wstawienia reperaturek, wszystkie szczeliny między elementami zostały ustawione od nowa. Brakujące części z zewnątrz zostały skompletowane, zawiasy drzwi oraz tylnej klapy zregenerowane, również wkłady zamków wymagały naprawy. Rama okazała się być w nie najgorszym stanie, wymagała jedynie drobnych poprawek. Prace blacharskie trwały trzy tygodnie. W tym czasie udało się doprowadzić samochód do fabrycznego stanu. Niektóre elementy zostały wymienione tylko dlatego, aby na aucie nie było szpachli, dzięki temu nie ma obaw, że po czasie lakier zacznie falować. Jedynym miejscem wymagającym dodatkowego wykończenia były reperaturki tylnych błotników, jednak całość mieści się pod oryginalnymi, plastikowymi nakładkami. Dodatkowo nadkola zostały przygotowane do współpracy z kołami w o wiele większym rozmiarze niż przewidział to producent.

Dla zainteresowanych cały artykuł wraz z 21 zdjęciami potuningowymi tutaj: http://cartech4x4.autokult.pl/24936,ora ... l-show-car
CarTech4X4
www.cartech4x4.pl
60-415 Poznań
ul. Lutycka 39

Tel: 531 009 000
Tel: 531 090 000

Email: biuro@cartech4x4.pl

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2015-03-31, 16:34

Przydałyby się zdjęcia sprzed i w trakcie odbudowy. Odzwierciedlałyby technikę i jakość wykonania prac.
P.S.
Do reklamowania warsztatów mamy nieco inny dział ;)
QG15+
;-)

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2015-03-31, 17:30

Jak na moje to auto przykuwa uwagę nie w sposób w jaki powinno przykuwać. To klasyczna i rasowa terenówka a mamy tu audio, dziwną tapicerkę i co ważne auto jest całkowicie "idealne" z zewnątrz co jakoś gryzie się z moją wizją terenówki.
Ostatnimi czasy obracam się odrobinę w światku off-roadu (nie, pojęcia o tym nie mam za dużego ale mam oczy) i rasowe auto terenowe o niebo bardziej przyciąga uwagę niż ten Patrol. Ok, wykonanie przyjemne (pomijam kolorystykę wnętrza) ale do terenówki to sporo brakuje. Nie wiem, może to też kwestia tego co robi Java Car design, coś co mi w ogóle nie podchodzi. Może ja mylę pojęcie 'demo car' po prostu.
Offroadówka to mega męskie auto a tutaj tej męskości mi zabrakło. Patrol jako Patrol mi się mega podoba jednak ten Patrol jako przeróbka, niekoniecznie. Tak czy inaczej powodzenia w modach, może ktoś wrzuci tu jakiś dobry pomysł i mody pójdą w innym kierunku ;)

pzdr
rz

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2015-03-31, 19:19

Tytuł tematu RZ się zgadza: Tuning Patrola, w rzeczy samej jest po tuningu. Masz racje ze mija sie z offroadówką ale seryjne patrole offroadami tez nie są:)

Moją uwagę przykuwa ;)
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2015-03-31, 19:33

dla mnie bomba, jeszcze RB25DETT pod maskę :D albo od razu VR38DETT :D:D:D:D

Zakochałem się w tym projekcie, bo chciałbym Navarę tak zrobioną :D
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: komorokoro » 2015-04-01, 11:21

rz pisze:Offroadówka to mega męskie auto a tutaj tej męskości mi zabrakło.
Terenówka-offroadówka to też takie auto które nie boi się upi...ć w błocie po dach.

A ten to z cyklu :
Popatrz jak Pieknie Stoję i Pachnę


Choc oczywiście robota zrobiona elegancko.

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2015-04-01, 11:32

W podtytule jest napisane Panowie, że głównym zadaniem Patrola jest pokazówka ;)
QG15+
;-)

silentbob
stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 2014-05-05, 18:41
Lokalizacja: z nikad

Post autor: silentbob » 2015-04-02, 11:38

Jedno jest pewne. Auto przykuwa uwage i o to chodzilo. Myslalem przed zobaczeniem fotek,ze gorzej bedzie to wygladac,ale nie jest zle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”