Strona 1 z 1

[ Primera] Nissan Primera p10 SLX

: 2013-12-23, 08:26
autor: warter90
Witam wszystkich. Właśnie stałem się posiadaczem Primery z 1996 r w gazie. Autko odziedziczyłem po bracie który wyjechał (a raczej wyleciał) za granice.Samochód w naszej rodzinie jest od 4 lat, do tej pory został zakupiony akumulator i wymieniane wszystkie płyny, ani razu nie odmówiło posłuszeństwa, oleju w ogóle silni nie bierze, brat stwierdził ze nie potrzebnie zrobili w niej przycisk do otwierania maski ponieważ autko jest bezawaryjne. W primerze się zakochałem tym samochodzikiem płynie się nie jeździ, niesamowity klimacik ma to autko a do tego jest bardzo przestronne i z jakim wyposażaniem ja na ten rocznik :-o
z wyposażenia posiada:
abs
2 poduszki powietrzne
4Xelektryczne szyby
auto alarm
centralny zamek
szyber dach
Do tego jakie oszczędne na tym gazie.
- Niestety ale blacha w najlepszym stanie nie jest, progi do wymiany (w najbliższym czasie do blacharza jadę).
- Nie rozgryzłem nadal tez jak działają w niej światła (chyba jest zwarcie) ponieważ jak zapalam silnik światła się zapalają ale jak zgaszę na długich to piszczy (dźwięk jakby połączenie alarmu z klaksonem). Niestety ale instrukcji nie mam :? . Na forum tez nie znalazłem.
- Na wczoraj muszę też wymienić przednie lampy ponieważ brak w nich mocowania żarówek, żarówki trzymają się tylko na gumie, i regulacja nie działa.

NIE długo wrzucę fotki mojej czerwonej strzały.
Myślę ze jeszcze dziś to zrobię. :papa:
Jak obiecałem wrzucam zdjęcia, real foto. niestety przez forum nie mogę dodać.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d6 ... b53d0.html
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/423 ... cc540.html
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/518 ... 828e1.html
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/785 ... 67a7d.html
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da6 ... c31fa.html
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb3 ... a7fb2.html
Obrazek
Niestety jest też koleżanka ruda images/smiles/smutny_2.gif
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/961 ... 63ee8.html
Obrazek

: 2013-12-23, 10:06
autor: Cubuś
dodaj fotki i zapraszamy na spotkania łódzkiej grupy

: 2013-12-23, 12:04
autor: vixo
Wrzuc jakieś zdjęcia :)
Maskę możesz śmiało zaspawac :mrgreen:

: 2013-12-23, 18:54
autor: Wierzej
vixo, Myślisz że 73c i 4-2-1 sam się zrobi ?:D
Witam nowego posiadacza p10 ;d

: 2013-12-23, 19:21
autor: Zielkq
Witamy na forum. Pozwoliłem sobie wstawić zdjęcia tak, aby były widoczne bez konieczności klikania w linki. I dobrze by było, aby na przyszłość kolejne też tak wstawiać - łatwiej i przejrzyściej :)
Piszesz o wymianie reflektorów, a mnie zastanawia, gdzie wcięło wycieraczki na nich się znajdujące. Z tego co dostrzegam, to masz na nich ograniczniki właśnie od wycieraczek. Wywalone wycieraczki, czy zmienione reflektory? Ewentualnie wrzuć numer VIN, to sprawdzimy :P Hm... Sam bym do swojej WP11 dorzucił wycieraczki na reflektorach.

Pozdrawiam

: 2013-12-23, 20:12
autor: warter90
Brat już kupił w takim stanie, reflektory nie mają tych metalowych zacisków, dzięki którym montuje się żarówki, a oto VIN SJNFAA10U0580046 sam jetem ciekaw, co powinien mieć w wyposażeniu a czego brakuje. A te wycieraczki da się jakoś założyć????. Dziękuje tobie Zielkq za wsparcie przy tych zdjęciach.

: 2013-12-23, 20:43
autor: DubSon
Chyba zapomniałeś o jednym znaku w numerze, VIN ma n 99 procent 17 znaków ;)

: 2013-12-23, 20:53
autor: Zielkq
warter90, dokładnie jak DubSon mówi, popraw VIN bo nic nie zdziałamy :P Co do montażu - to wszystko można zamontować. Kwestia tylko dostępności części, czasu i włożonej pracy.

A i proszę o nie cytowanie postów w całości - znowu chodzi o przejrzystość forum (i wymóg z regulaminu forum). :)

Pozdrawiam

: 2013-12-23, 20:56
autor: Chemik
Witamy na forum.więc ogarniaj p10-tke jak najprędzej bo ruda nie odpuszcza a coraz mniej ich,pozdro i bezawaryjości

: 2013-12-23, 21:41
autor: warter90
DubSon Masz racie na 100% 1 literę zjadłem VIN SJNFAAP10U0580046 sprawdziłem 2krotni. Ciekawy jestem co wyjdzie z tego. Z rudą działam po nowym roku, jadę do blacharza niech zrobi obdukcje mojego nissanka. Tylko progi to pewnie ciężko będzie dostać.

Zielkq Całych postów już nie będę kopiował -przyrzeczenie noworoczne.

: 2013-12-23, 21:56
autor: Zielkq
SJNFAAP10U0580046:
Nissan Primera P10, 5 drzwiowy HB, produkcja X 1995, kolor nadwozia AH3, kolor wnętrza G, silnik GA16DE, wersja SLX, skrzynia manualna 5-biegowa, produkcja na EUC.2WD (?)
ABS SYSTEM - abs
DRIVER&ASSIST AIRBAG&SEATBELT PRETENSIONERS & POWER SUNROOF - poduszki kierowcy i pasażera + napinacze pasów + elektryczny szyberdach
POWER WINDOWS - elektryczne okna
6 SPEAKERS - 6 głośników
REDUCED ENGINE POWER - wersja o zmniejszonej mocy

Hm... Ni słowa o wycieraczkach. :)

: 2013-12-23, 22:02
autor: janusz
Wycieraczek na lampy nie ma, ponieważ nie ma włącznika na konsolecie. Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś kupił te lampy na alledrogo i wstawił. Jakby były wycieraczki na lampach to byłyby otwory w atrapie, a ich nie ma :]

A tak pisząc już w pełni w temacie to gratulacje zakupu jedynego i słusznego auta. Szerokości i bezawaryjności oraz doprowadź auto do stanu jak najlepszego :]

: 2013-12-23, 22:06
autor: vixo
Progi na luzaku dostaniesz ;)

: 2013-12-23, 23:19
autor: warter90
Zielkq wszytko się zgadza szyber elektryczny też jest.

Czyli lampy poprzedni właściciel wymieniał, albo jakiś niemieć który jak sprzedawał to płakał.tak czy inaczej są do wymiany, i to priorytet. Szukałem na wujek Google to znalazłem po 100 PLN z groszami za sztukę, pewnie zamienniki.
Wymiana lamp to jakieś poważne przedsięwzięcie, czy raczej miło i przyjemnie z piwkiem w reku, jak to pokazują w programach motoryzacyjnych, gdzie 40 letnia śrubka odkręca się miło i przyjemnie i wszędzie jest dostęp ????. Jak ktoś ma przednie reflektory to z chęcią odkupie.

Poza tym życzę wszystkim Wesołych Świąt, dużo prezentów, mniej rdzy i tańszego paliwa.

: 2013-12-23, 23:23
autor: vixo
Mam reflektory do P10.
I co byś tam jeszcze potrzebował to też mam :D

: 2013-12-23, 23:27
autor: janusz
Warter90 trzeba ostrożnie wykręcać, żeby nie wyrwać tulei zatopionych w obudowie, do których wkręca się śruby. Ja u siebie w P11 reflektory wykręcałem ponad 1,5h - 4 śruby i 2 nakrętki....

Zamienników nie kupuj, bo nie warto. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kupno oryginału i jego regeneracja. Chba, ze kupisz oryginały w dobrym stanie.

Myślę, że sporo pomoże
http://nissan4u.com/parts/primera/el_p1 ... p_cleaner/

: 2013-12-23, 23:30
autor: vixo
A takie małe ot
Odbłysnik można regenerowac
A co ze szklami ??

: 2013-12-23, 23:33
autor: janusz
Vixo szkło traktuje się tlenkiem ceru - tylko bardzo delikatnie i z wyczuciem, bo można zrobić całkiem niezłe wgłębienie w szkle. Jednak ja po swoich doświadczeniach stwierdzam, że porządne wymycie i wyszorowanie szczotką wystarcza.

: 2013-12-23, 23:36
autor: vixo
Po 22latach od kamieni są spore odpryski i mycie raczej nie pomoże ;)
Tlenek ceru działa na drobne rysy ;)

: 2013-12-24, 14:23
autor: Kwietas
Hejo,
wpadaj po nowym roku na spoty. ;)

vixo, a porządna polerka szkieł od zewnątrz nie wystarczy? Moje lampy też są poobijane, ale jak tylko ogarnę kierunki na czarno to jadę spolerować szkła reflektorów. Dam znać, czy to pomogło.

: 2013-12-24, 23:12
autor: warter90
Vixo - jeśli masz te reflektory w stanie takim ze da się na nich jeździć to proszę podaj cenę i dobijamy targu i żeby te zatrzaski były do żarówek :> .

Janusz - załączony rysunek na pewno dużo mi pomoże, wiec dziękuje. Jeżeli zwykłemu śmiertelnikowi zajęło to 2-4 h to ja z moimi zdolnościami i odpowiednią motywacją będę je wymieniał prawdopodobnie z 2 dni.

Kwietas- na pewno spotkam się z wami w Łodzi (ja dokładnie z Łęczycy jestem) ale często do łodzi jeżdżę.

: 2013-12-24, 23:19
autor: janusz
Warter90 ja u siebie kręciłem powoli,żeby nie pourywać śrub i nie zerwać gwintu przy nakrętkach. Poszło dużo WD40 i odkręcanie odbywało się na zasadzie trochę ruszone i cofnięcie o 3/4 tego co ruszone. Kilka takich ruchów po czym zakręcone, WD40 i znów odkręcamy tą samą metodologią co wcześniej czyli trochę ruszone i 3/4 powrotu......

: 2013-12-24, 23:20
autor: vixo
warter90, wpadnij do mnie to w 4piwka się wymieni ;)

: 2013-12-24, 23:29
autor: Neptune
vixo pisze:warter90, wpadnij do mnie to w 4piwka się wymieni ;)
Szybko pijesz albo wolno pracujesz :d

: 2013-12-25, 00:10
autor: vixo
4 to takie minimum, żebym wgl miał się za coś brać :mrgreen:
Poszukam tych lamp obadam.ich stan i dam znać

: 2014-01-02, 09:43
autor: warter90
vixo czekam na odpowiedz, co z tymi lampami :-D . Ja jak jeszcze piwa wypije to na pewno to dobrze zrobię :mrgreen: .W następnym tygodniu jadę do blacharza zobaczyć jak tam się progi mają i jaki koszt będzie.

: 2014-02-11, 06:52
autor: vixo
Dzieje się coś :-> :?: