Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Primera] Krótko i zwięźle - WP11-120 SRI

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-04-30, 22:22

Dziergaj, dziergaj z tą klapą. Po majówce to z Dejneksem wpadacie do mnie na montaż podświetlenia panelu od sterowania szyb :D .
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2013-05-02, 08:23

zrob wiecej zdjec, jak sie to to prezentuje z zewnatrz :)
podsufitke to masz czysta-nie powiem :)
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-05-03, 18:31

Chwilowo auto trafiło do garażu i nie wyjedzie z niego, dopóki nie wyschnie i nie przestanie padać... - w miejscu które już kiedyś uszczelniałem i byłem przekonany, że wszystko jest OK, znowu pojawiła się woda po całomajówkowych opadach, która troszkę zalała podłogę przed pasażerem (stało akurat bez gumowych dywaników, które by to wychwyciły).
Czyli znowu trzeba znaleźć chwilę czasu na rozebranie przedniej części podsufitki (może przy okazji przerzucę schowek na okulary we 'właściwe' miejsce) i poprawienie uszczelnienia. Co gorsze, jeżeli wszędzie 'poroso' wygląda tak jak na podłodze przed pasażerem, to kolejną rzeczą jest rozebranie całej podłogi i wymiana tego filcu (teraz to tylko wodę chłonie, a żadnej funkcji nie spełnia - nie pokrywa całej przestrzeni, jest ubity (no, auto ma już trochę lat), rozwarstwia się i nie trzyma niczego. A mogłem tam nie zaglądać... :P
Orientuje się ktoś, do czego fabrycznie to 'poroso' jest przyczepione? Do podłogi, czy do tapicerki podłogi?

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-05-03, 18:36

Żeby wywalić wygłuszenie ściany grodziowej to niestety, ale musisz rozwalić całą konsoletę środkową. Przyklejone nie jest w żaden sposób.
Ty zobacz bo może Ci nagrzewnica przecieka tak jak u mnie?
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-05-06, 14:36

[2013-05-03, 20:19 ]
Co do źródła, to jestem pewien, że łączenie szyba-dach cieknie (mokro na podsufitce) i leci kawałek słupkiem w dół. Raz to już uszczelniałem, objawy były takie same, pojawiało się to tylko po porządnych deszczach, ale widocznie niezbyt dokładnie wykonałem pracę, albo nie wytrzymało próby czasu.

Mówimy o dwóch rzeczach - jedno, które jest na ścianie grodziowej, ono jest takie gumowate z jednej strony i jest tylko na ścianie grodziowej i tego nie mam zamiaru ruszać, bo za dużo roboty będzie właśnie z rozbieraniem całej konsoli... (może przy okazji robienia czegoś innego)
I drugie, które jest pod wykładziną podłogi (na tym się nogi trzyma i miało być w zamiarze 'miękko') - i to ma tragiczny stan opisany w poście wyżej. Sama wykładzina jest jak najbardziej OK, ale pod nią, a nad blachą jest/był ten filcowaty materiał. I z tym trzeba będzie zrobić porządek.

Pozdrawiam

[2013-05-06, 15:36]
Samochód suchy i uszczelniony. Wymiana porosa będzie musiała jednak chwilę poczekać - we wrocławskim surtex'ie krzyknęli ponad 50 złotych za metr bieżący. Jako że nie jest to konieczność pierwszej potrzeby, a raczej jedynie wpływająca na wyciszenie i ewentualne układanie się wykładziny, poczeka na przesyłkę z allegro - ponad połowę taniej za to samo...
Dzisiejszy zakup:
Obrazek
wpadnie w miejsce dotychczasowego, zdekompletowanego, niemieckiego zestawu, do którego można było podłączyć tylko jedną, określoną Nokię, którą nikt się już nie posługuje. Szansa na mandat za rozmowę przez telefon znacząco spadnie ;)

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Deim
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-06, 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Deim » 2013-05-22, 20:35

:-D Podoba mi sie bardzo pewnie dlatego że mam identyczną, zastanawiałem się nad wycieraczką z tyłu w końcu to kombi.....ale zdjęcie kolegi uświadomiło mi że to dobry kierunek. Chyba nie pozostaje mi nic innego tylko robić zdjęcia i wstawiać swoją lalę :P

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-05-27, 13:22

Deim, no i gdzie ten opis Twojego cuda? :)

Zestaw głośnomówiący już dawno zamontowany, wszystko pięknie działa, tylko muszę pomyśleć nad usytuowaniem samego przycisku do odbierania rozmów.
Obrazek

I dzisiaj wreszcie listonosz zapukał do drzwi. Przez dwa tygodnie próbowałem dodzwonić się do człowieka we Wrocławiu, aby kupić ramię bez zabawy w allegro i wysyłki, ale dałem sobie z nim spokój. Jego strata. A przesyłka z Krakowa wyszła mnie nawet taniej niż gdybym odbierał we Wrocławiu :)
Obrazek
Zdjęcie 3w1 - stare ramię, nowe ramię i mata Boll'a czekająca na montaż na klapie :)

Po pierwszej przymiarce na szybko na szybie - idealnie na wymiar spasuje długość pióra (410mm, oryginalne w Primerze ma 400mm). Zachodzi delikatnie powyżej światła stopu. Także oprócz wyglądu także powierzchnia czyszczenia szyby będzie na plus. Zastanawiam się tylko nad odwróceniem wycieraczki na drugą stronę, aby ramię było lepiej wizualnie dopasowane. Trzeba będzie znaleźć chwilę czasu i ponownie zajrzeć w mechanizm...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-07-30, 08:37 przez Zielkq, łącznie zmieniany 1 raz.
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
VILQ
fanatyk nissana
Posty: 284
Rejestracja: 2009-12-08, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: VILQ » 2013-05-27, 21:40

Jeśli dobrze pamiętam to np. w micrze do przestawienia wycieraczki przekładało (i przewiercało) się metalowa wkładkę w zębatce - może tu będzie podobnie ;)

Awatar użytkownika
p'xxl
fanatyk nissana
Posty: 593
Rejestracja: 2009-12-09, 17:42
Lokalizacja: Wrocław/Wałbrzych

Post autor: p'xxl » 2013-05-27, 21:57

W kombi nie może być krótko :P Zielkq działaj, działaj. Gdybym potrzebował jeszcze większego dupowoza niż mam to WP11 pewnie by stała teraz pod domem. No i czarna... Mjut.

Mechanizm do tylnych szyb weź z jakiejś upadłem GT. Siedzenia też możesz zakupić z upadłej. Ja bym poszedł w projekt "WP11 GT Sportline"
Widziałem gdzieś nawet P11 GT za grosze. Co prawda nie na częście ale fotele, mechanizmy szyb, rozpórkę z przodu można wymontować. Nie wiem jeszcze jak z felgami. OZ F1 17" byłyby zacne. :)

Dajesz!!!
Primera P11 GT do kupienia w dobrych pieniądzach. Info na PW

Awatar użytkownika
Bart-qlka2
stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2009-12-17, 07:57
Lokalizacja: Brzeszcze

Post autor: Bart-qlka2 » 2013-05-28, 08:59

Zielkq pisze:janusz, a widzisz, tam nie wpadłem żeby sprawdzić.
myrol, jeżeli z Vinu wyszło Ci WP11, to nie jest to wersja poliftowa... Może jakiś przeszczep był? Wrzuć zdjęcia to zobaczymy :)
Co do informacji o WP11 to dobrze wyszło bo Fast nie rozróżnia wersji WP11 od WP11.144.
Po prostu jest model WP11E. Dopiero na etapie wyboru części jest wyszczególnione czy produkcja do 0699 czy po. Ewentuanie jeszcze opcja po 0900 bo też były istotne zmiany w stosunku do pierwszych poliftów (wiem bo sam mam to 'szczęście' takowy posiadać)
Pozdrawiam.
Bart

EX Almera N15 1998 1,4
EX Primera WP11.144 1999 2,0TD
EX Micra K11 2000 1,4

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-06-26, 14:08

[2013-05-29, 19:26]
VILQ pisze:Jeśli dobrze pamiętam to np. w micrze do przestawienia wycieraczki przekładało (i przewiercało) się metalowa wkładkę w zębatce - może tu będzie podobnie ;)
Dziękuję za informację. Do tej pory byłem przekonany, że w przypadku Micry modyfikacja polegała na przekładce całego mechanizmu z wersji poliftowej do przedliftowej.

(zdjęcia z wikipedia.org)
Obrazek
Obrazek

Ale znalazłem też opis modyfikacji samego mechanizmu na przykładzie Forda, także myślę, że nie będzie problemu z przestawieniem. Zastanawiam się tylko, czy warto się bawić - obecnie wycieraczka leży bezpośrednio na pasku grzewczym szyby - odpada problem przymarzającej wycieraczki zimą (tylko jak z jej trwałością?) :)

Obrazek

Pomimo tego, że koledzy z Anglii pisali, że modyfikacja wycieraczki jest p&p, to tak nie jest... Dysza spryskiwacza, tak jak VILQ pisał u siebie, się nie mieści na długość. Pilnik i podkładki musiały pójść w ruch. Pozostała tylko jeszcze kwestia, iż sama osłonka o coś ociera, bo skrzypi/piszczy (złe spasowanie zamiennika?) - to zostało jeszcze do poprawki.
p'xxl pisze: Mechanizm do tylnych szyb weź z jakiejś upadłem GT. Siedzenia też możesz zakupić z upadłej. Ja bym poszedł w projekt "WP11 GT Sportline"
Widziałem gdzieś nawet P11 GT za grosze. Co prawda nie na częście ale fotele, mechanizmy szyb, rozpórkę z przodu można wymontować. Nie wiem jeszcze jak z felgami. OZ F1 17" byłyby zacne. :)
p'xxl, gdybym tylko wygrał w totolotka to to auto wyglądałoby zupełnie inaczej niż jest obecnie. Studencki budżet wiąże się jednak z koniecznością - albo robić to co się chce, albo to co konieczne... Także na razie zadowalam się małymi modyfikacjami. :)
Co do elektrycznych szyb - to już prawie cały komplet leży u mnie w pokoju. Ba, panel sterowania z modyfikacją by janusz już nawet zagościł na pokładzie. Brakuje tylko boczków drzwi przystosowanych do elektrycznych szyb, których nie mogę nigdzie znaleźć. Co ktoś ma GT'ka na części, to akurat te elementy albo nie są na sprzedaż, albo ich z jakiś powodów nie ma. Najbliżej to Greg ma na forum cały komplet tapicerki z GT, ale samych boczków puścić nie chce... A jedyny szrot w Polsce, który dał mi odpowiedź, że je ma - krzyczy zaporową cenę.
Pewnie za chwilę skończy się tym, że albo zamontuje całość i sterowanie będzie tylko z panelu kierowcy, a korbki z tyłu będą atrapą (a co tam, pasażerów i tak z tyłu za często nie wożę, to przeżyją :P ), albo będę kombinował z przeklejeniem materiału ze swoich (czy jest to w ogóle możliwe?)
Obrazek
(panel sterowania by janusz)

Co do tapicerki w półskórze - znowu byłoby kombinowanie - inne mocowanie pasów bezpieczeństwa. W wagonie wychodzą one bezpośrednio z samej kanapy dla wszystkich 3 miejsc. Może kiedyś?

Obrazek
(zabawa ze statywem)

Pozdrawiam :)

[2013-06-26, 15:08
Zabawy z tylną klapą ciąg dalszy...
Obrazek
Została jeszcze górna część do zrobienia, ale jak na złość od 3 dni leje i nie ma słońca. W 35 stopniowym upale ciężko było stać i przyklejać, ale sama mata kleiła się do rozgrzanej blachy wyśmienicie :) Już teraz wiem dlaczego wygłuszenie czegokolwiek w profesjonalnych firmach aż tyle kosztuje - to nie takie proste, aby wszędzie włożyć (a potem wyjąć...)rękę i docisnąć matę...
Wracam jednak ponownie do kombinowania z tylną wycieraczką. Nie wiem czy to wina samego pióra, że jest za długie, czy ramienia, że za słabo dociska, ale wycieraczka nie spełnia swojego zadania (zgodnie z prawem Murphy'ego) - nie zbiera wody na części szyby. Jeszcze jedna próba z krótszym piórem, a jak się nie uda to wracam do opcji "brak wycieraczki" - mniej elementów, które mogą się psuć i mnie denerwować.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-07-30, 08:39 przez Zielkq, łącznie zmieniany 1 raz.
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
VILQ
fanatyk nissana
Posty: 284
Rejestracja: 2009-12-08, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: VILQ » 2013-06-26, 18:25

W ramieniu od polo nie ma tego problemu - wrecz przeciwnie. Sprezyna jest ciut za mocna i trzeba ja minimalnie rozgiac :)

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-06-26, 22:21

Zielkq trzeba było zawinąć siostrze suszarkę do włosów - z jej pomocą też można kleić maty bitumiczne :D . Ale do rzeczy, dało coś to wygłuszenie - jest ciszej? Bo tak się zastanawiam czy u siebie tego nie zrobić.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-07-05, 11:47

[2013-06-27, 10:51]
VILQ, tylko że ramię wszędzie jest raczej takie samo... Pocieszam się na razie tym, że albo to wina dłuższego pióra (jak pamiętam z Twojego tematu to masz 280mm), albo Chińczycy się nie postarali w wykonaniu mojego zamiennika (choć mam wrażenie, że na samym początku wszystko działało) Zobaczymy :->

janusz, oczywiście, że można, ale ja to ekologicznie chciałem zrobić. W końcu czarny lakier do czegoś się przydawał. Czy coś dało? Nie odpowiem na to, bo ja różnicy nie widzę - zbyt mały kawałek zrobiony (i jeżdżę jeszcze bez plastiku tapicerki klapy, który swoją drogą też wymaga poprawki, bo nissan tylko punktowo dał poroso - bardziej aby się nic nie tłukło, ale to też wpływa na hałas przedostający się do środka), a i to miejsce najdalej od kierowcy. Widoczny efekt dałoby wygłuszenie drzwi, bądź ściany grodziowej od silnika, ale demontaż całego kokpitu nie zachęca...
Obrazek
Ciekawostka: powyższy element waży 1,56kg :)

Właśnie dotarły (mam nadzieję) ostatnie elementy układanki. Po kilku miesiącach poszukiwań, wykonaniu dziesiątek telefonów do każdego kto miał P11GT na części, wysłaniu tuzinów mejli do połowy szrotów w Polsce i obserwacji portali ogłoszeniowo-aukcyjnych, znalazły się u nas na forum... Przy kolejnych rzeczach postawię chyba na poszukiwania bierne - wrzucić ogłoszenie na forum i czekać :P
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam

[2013-07-01, 12:19]

Autko jeździ i ma się dobrze:
Obrazek
(foto by dejneks)


[2013-07-05, 12:46]

Pełen zestaw do dołożenia elektrycznych szyb już na pokładzie. :D Wreszcie można porządnie wywietrzyć samochód po zostawieniu go na słońcu bez konieczności zabawy z korbkami/drzwiami, czy jeszcze innymi sposobami, teraz wszystko załatwia się z jednego miejsca.
Obrazek
(na zdjęciu co prawda przełącznik 3- przyciskowy zamiast 5-przyciskowego, ale to tylko do zobrazowania ilości potrzebnych elementów)

W trakcie prac:
Obrazek

Obrazek

Pierwsze uruchomienie bez specjalnego mocowania kabli, boczków i innych, aby w razie czego nie rozbierać całości ponownie... Na szczęście i tak wszystko ładnie zaczęło działać.
Obrazek

Różnice:
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Wczoraj, dzięki januszowi wleciały poliuretanowe tuleje łącznika stabilizatora w wersji żółtej:
Obrazek
Dzięki janusz jeszcze raz :)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-07-05, 12:10

Nie za ma co, dziś montujemy u mnie :D
U Ciebie trzeba będzie jeszcze jedną rzecz zrobić :]


Swoją drogą jak na kombi to całkiem nieźle się zbiera. Tylko trzeba będzie jeszcze hamulce ogarnąć. Jak kupisz klocki i resztę to daj znać - zmienimy.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-07-05, 12:35

Dziś mówisz? To znalazłeś kanał, żabę czy jakiś lepszy sposób?
W końcu to ma raptem tylko 20KM mniej od GT'ka :->
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2013-07-05, 13:01

Czujesz różnicę na tych poli?

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-07-05, 13:10

rz jak siedział na fotelu pasażera, a ja prowadziłem, to stwierdził, że czuje różnicę.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2013-07-05, 13:22

A jako kierowca? Jak mnie ktoś wiezie chrupem to też czuję różnicę :D nawet jak nic nie modziłem ;)

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2013-07-06, 08:13

ja po zmianie w Micrze na żółte poli całego zawieszenia z przodu jakoś nie odczułem specjalnej różnicy, minimalnie tylko, a liczyłem na sporą zmianę
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-07-30, 08:24

[2013-07-06, 19:46]
rz pisze:A jako kierowca? Jak mnie ktoś wiezie chrupem to też czuję różnicę :D nawet jak nic nie modziłem ;)
Przyznam, że jeszcze nie miałem okazji się przejechać. Musisz chwilę poczekać na odczucia, albo Janusza pytać, czy w swoim czuje zmiany :)

[2013-07-30, 9:24]
Wracając do tematu poliuretanów, wydaje mi się, że mniej się czasami wychyla na boki, ale nie wiem ile w tym prawdy, a ile autosugestii, że coś to powinno dawać...

Kilka nowych fantów od lestanta, które już chwilę leżą w pokoju:
Obrazek

I mała zagadka w stylu "znajdź 3 różnice":
Obrazek
(po lewej oryginał z WP11, po prawej lampa z sunnego)
Osobiście wydaje mi się, że z sunnego ma pewną przewagę pod względem użyteczności :P

Eh... Widzę, że w temacie połowa obrazków odeszła w niebyt, trzeba będzie poprawić...

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-07-30, 16:00

Sunny mają wyraźnie zaznaczone pozycje na przełączniku. Inną sprawą jest to, że P10 też ma taki przełącznik. Sunny ma opisy pozycji :D
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-08-23, 17:52

[2013-08-01, 11:20]
Rozumiem, że P10 też nie miała już opisu koło przełącznika? A jak wygląda tam sam wzór przełącznika? Wyprofilowany jak w P11, czy jak w Sunnym - prosty?

Pozdrawiam

[2013-08-23, 18:52]
Kompletowanie elementów:
Obrazek
Niestety potrzebne części nie dotarły przed weekendem i zabawę z przednimi hamulcami trzeba będzie odłożyć na później :roll:

Przy okazji, jeżeli miałby ktoś na zbyciu za niewielkie pieniądze oparcie tylnej kanapy (element 60%, nie 40%) z podłokietnikiem i środkowym zagłówkiem, to chętnie zanabędą drogą kupna. Deseń obojętnie jaki, może być nawet zniszczony, najlepiej także bez zagłówków. Byleby cześć z podłokietnikiem była OK. Oczywiście z pasami, wszystkimi uchwytami, etc. Sprawne, od Wagona
Oprócz tego także przygarnąłbym tylną część fotela (taka dykta) z kieszenią na drobiazgi. :)

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-08-28, 23:26

Niech Ci szybciej przychodzą graty i bierzemy się za rzeźbę :D

________________________________________________________

Z przecieków......
To dziś do Czarnej WP11 wpadły na przód nowe tarcze hamulcowe, klocki oraz przewody. Stare już nie miały racji bytu....
Dodatkowo zwalczyliśmy wycieraczkę przednią. Gniazdo sworznia wycieraczki to miało kształt jajka......
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-08-29, 09:05

Dzięki januszowi i paczce od zecikka wpadł niemal kompletny zestaw przednich hamulców na przód:
- tarcze Blue printa
- klocki ATE
- przewody elastyczne Corteco
Obrazek
Obrazek
Do tego płyn hamulcowy DOT4 ATE i smar do hamulców też ATE (niebiesko mi)
Mam nadzieję, że chwilę posłużą. Stare elementy niezbyt spełniały już swoją funkcję, a przewody hamulcowe groziły nagłą utratą hamulców... (a jak to stoi w ich "instrukcji obsługi": jedynie w ten sposób odzyskuje się optymalną sprawność systemu hamulcowego i w efekcie skrócenie drogi hamowania) :)
Obrazek

Przed wymianą zapadła decyzja, że ze względu na to, że Wagon jest najcięższą z Primer, to wpadnie największy zestaw montowany oryginalnie w Primerach. (lepszego momentu na to by nie było) Szybkie mierzenie tarcz dało jednak wynik 280mm i obyło się bez nowych zacisków, jarzm, etc. Co ciekawe, nie jest to jeszcze budżetowa Prima, bo z tyłu też są te większe tj. 278mm. :-P

No i wreszcie ramię wycieraczki nie odstaje od szyby i można spokojnie otwierać maskę.

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-08-29, 09:06

Chyba wszystkie kombi 2,0 miały z tyłu duze tarcze

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-10-09, 17:58

2013-08-29, 10:23
bombel, sugerowałem się tym:
ANDREW pisze:W niektórych WP11.144 do jakiegoś roku były też tarcze 258mm.W sklepie właśnie trochę mnie zdziwili, że występowały dwa rodzaje.
A czy to dotyczy 2.0, czy innych silników to nie wnikałem... :)

2013-10-09, 18:58
Gdzięś tam na I Zlocie Dolnośląskim (zdjęcie delusa):
Obrazek

Na studiach 3 to powód do radości :D
Obrazek


Przy okazji mycia auta okazało się, że jeden błotnik dziwnie odstaje. Na 3 śruby jedna gdzieś się zapodziała, druga przerdzewiała i w połowie została w zderzaku, a trzecia zaraz przerdzewieje... Po długich i męczących walkach z kikutem zardzewiałej śruby, udało się ją wyjąć:
Obrazek

Dzięki januszowi pojawiły się też nówka sztuka zaślepki halogenów. Koniec ze straszącą dziurą i samoistnym dolotem :) Kiedyś może zrobi się w nich dziurę i jakieś soczewkowe halogeny zamontuje? Bo oryginalnych we Wrocławiu nie widzę sensu... Teraz tylko trochę pracy z pilnikiem, aby je lekko dopasować.
Obrazek

Z rzeczy mało przyjemnych to w najbliższym czasie reanimacja tylnych hamulców i osłony przegubu...
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-10-10, 22:29

Zielkq, Ty zaczekaj z pilnikowaniem tych zaślepek. Wpadnę ogarniać osłonę przegubu i hamulce z tyłu w Twojej WP11 to się od razu ogarnie zaślepki - tak, żeby było ładnie i równo.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-10-11, 10:15

Janusz, wszystkie części zamienne już się powoli ogarniają... :P

Pytanie z inne beczki, ma ktoś może zdjęcie zamontowanej zmieniarki w WP11? To, że jest po lewej stronie bagażnika pod podłogą to wiem, ale w jaki sposób jest ona tam zamontowana? Wywalony całkiem ten styropian? Czy jakiś inny włożony na to miejsce, aby utrzymać ciężar podłogi bagażnika i jego zawartości? Myślę nad przerzuceniem w to miejsce wzmacniacza (można przedłużyć kable audio poprzez dołożenie kolejnego kawałka, czy muszą być jedne długie?), albo zrobieniem zwykłego schowka (na wzór BB busziego i jego zdjęcie)
Obrazek


Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2013-10-21, 20:48

Z ciekawostek, które ostatnio odkryliśmy razem z Zielkq w jego WP11 - wykręciliśmy świece i co żeśmy ujrzeli? Świece CHAMPIONa - najprawdopodobniej jeszcze oryginał - fakt faktem, że przerwa była na poziomie 1,5mm jak nie więcej.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”