Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Sunny] Sunny n14 GTI "starszy brat"

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

adamb88

[Sunny] Sunny n14 GTI "starszy brat"

Post autor: adamb88 » 2012-09-23, 20:00

Witajcie,

Od dłuższego czasu czytuję forum, pomimo, że się nie udzielałem, najczęściej czerpałem z niego wiedzę. Od prawie trzech lat jeżdżę Sunny'm N14 1.4, od dwóch lat startuję nim w
amatorskich imprezach, a od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem N14 GTI. Zakładam ten wątek aby się z Wami przywitać, dalej czerpać wiedzę do modów, i
udokumentować nowe życie mojego GTI.

Od ponad roku poszukiwałem GTI'ka, głównie za granicą. Z racji wykonywanego zawodu miałem możliwość oglądania bez ponoszenia kosztów aut w europie zachodniej. Po roku
poszukiwań udało mi się zakupić czerwonego Sunnego N14 GTI z 1991 roku.

Oto zdjęcia jak go zastałem u właściciela (Holandia).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do grudnia 2009 auto było serwisowane w serwisie Nissana, gdzie był kupiony.Według książki serwisowej oczywiście. Według niej, karty gwarancyjnej i fakturki mój poprzednik jest pierwszym właścicielem, ale... dziś nikt w to nie wierzy. Według licznik aktualny przebieg to 319 tys km (aż strach pomysleć....), na grudzień 2009 w książce było 300k km.

Auto jest w 97% seryjne. 1% to tłumik Remus, 1% to stożek K&N, 1% to system audio (o nim za chwilę).

Auto ma minusy. Największym jest blacharka. Auto mimo, że się sypie, nigdy nie widziało blacharza/spawacza, czyli jest gorzej niż źle. Obydwa nadkola tylne do roboty, w jednym jest dziura do środka, progi zaczynają się sypać, przednie błotniki do wymiany. Podłużnice na szczęście mają tylko nalot, a podłoga do spawania tylko w kilku miejscach (nogi pasażerów z tyłu).

Sunny ma oryginalne felgi, oryginalny lakier na wszystkich elementach oprócz przedniego błotnika od strony kierowcy (podobno rowerzysta uderzył, widać ślady wgniecenia).

Niezbyt wygodnym w dzisiejszych czasach gadżetem jest klawiaturka pod kierownicą, bez wpisania "PIN'u" auto nie odpali :-)

Silnik fabryka, skrzynia fabryka, zawieszenie fabryka, hamulce fabryka, wnętrze fabryka, oprócz audio.

Poprzedni właściciel był chyba audiofilem, bo auto posiada cztery głośniki średnio/niskotonowe High End firmy Focal (ręcznie robione we francji), w tym dwa 690 CV1, dwa tweetery również firmy Focal, dwa tweetery Kenwood, tubę Magnat 12 cali model TR30, wzmacniacz pięciokanałowy Hifonics Zeus ZX8000: 110 Watt x 4 + 300 Watt @ 4 Ohm, a do tego kable z pozłacanymi wtyczkami. Brakowało jednostki sterującej, po podłączeniu której efekt przerósł moje oczekiwania (ale to było już po kupnie, nie miałem radia z wyjściem szesciokanałowym).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Autko w najbliższym czasie podzieli los drugiego Sunny'ego, zostanie "wybebeszone" i będzie bardzo powoli i mozolnie przygotowywane do amatorskiego sportu.

Wiem, że auto (na razie!) należy do jednych z tych gorzej utrzymanych na forum, nie jest to laleczka, ale kupiłem je tak jak stoi za mniejszą kwotę, niż aktualnie na allegro kosztuje pięciokanałowy wzmacniacz Hifonics Zeus :-)

Liczę na wiedzę z forum, żeby to samemu ogarnąć, do zobaczenia na trasie.

A na zdjęciu poniżej, już po powrocie do kraju: "bracia"

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 15:44 przez adamb88, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-09-23, 20:40

adamb88 pisze:Poprzedni właściciel był chyba audiofilem
Niestety nie był ;)
Każdy ceniący sobie dobry sound nie montuje głośników z tyłu, no i tuba, to też nie dobry pomysł na odpowiedni bas.. one zazwyczaj generują mocny, do niczego nie potrzebny 'hałas' (dużo właścicieli bmw/golfów w mojej okolicy upycha to dziadostwo w autach i pokazuje na mieście co potrafią :D ).


Fajnie, że ratujesz kolejnego Sunnego i to GTi!
Powodzenia, będę śledził temat :)

Awatar użytkownika
Shadows
fanatyk nissana
Posty: 1239
Rejestracja: 2011-02-27, 09:37
Lokalizacja: Krk

Post autor: Shadows » 2012-09-24, 19:13

Wywal to cos co przypomina car audio :-D
Ciekawe jak bd wygladac jak zaczniesz cos dzialac z nim...Pzdr i wytrwalosci przy pracach blacharskich :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruczek
wiem o czym pisze
Posty: 83
Rejestracja: 2010-12-04, 20:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Kruczek » 2012-09-24, 21:56

Jeśli mechanicznie jest wszystko dobrze to tylko się cieszyć
Blacharsko jak ogarniesz to już będzie dobrze jak nie bardzo dobrze
Ładne GTI to coraz większa rzadkość niestety
Powodzenia w pracach z chęcią będę śledził temat :)
Pozdrawiam wszystkich.Paweł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”