Czołem wszystkim

Moderatorzy: bombel, Seba WWA

ODPOWIEDZ
peterpan
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-07-22, 16:40

Czołem wszystkim

Post autor: peterpan » 2019-07-22, 17:00

Jak w tytule. Chciałem się przywitać jako nowy forumowicz. A jednocześnie potrzebuję pomocy technicznej zanim utopię parę tysięcy w serwisie. Piotrek, latek 47, okolice Krakowa. Ale sprawcą jest małżonka. Kupiła w listopadzie qashqai'a, rocznik 2014, 1.6 dieselek, z przebiegiem 154 tys. ( swoją drogą informacja dla zwoleników 10-cio letnich diesli z przebiegiem 200 tys). Skrzynia CVT (małżonka bez automatu nie funkcjonuje). Zrobiła już nieco ponad 15 tys, w tzw międzyczasie z usterek padł wentylator chłodnicy/klimy. Oryginał w serwisie 2300 zł, ten sam oryginał u producenta 1600 Zł, znaleziony zamiennik 450 zł. Natomiast 4 dni temu pojawił się problem: po zgaszeniu auta terkotanie spod maski. Domowy mechanik zdiagnozował że terkotanie pochodzi z zaworu EGR. Oraz że trzeba go wyczyścić. Ale można jeździć. Na drugi dzień zaświeciła kontrolka check engine a chwilę później komunikat "start/stop system fault". Auto pali, jeździ, obroty płynne, moc trzyma. Czy ktoś pomoże/poradzi żeby problem rozwiązać a nie utopić dużej kasy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Klubowe”