Rozwój dyskusja cz 1.

Moderatorzy: bombel, Seba WWA

Zablokowany
Awatar użytkownika
sxp22
fanatyk nissana
Posty: 1176
Rejestracja: 2010-04-13, 12:15
Lokalizacja: Mogilno / Francja

Post autor: sxp22 » 2013-12-18, 19:58

Jeśli ktoś jest w stanie zapłacić za udział w zlocie, to myślę że te 4 zł nie powinny mu robić różnicy.
blabla zapraszam do Grupy kujawsko-pomorskiej !!
Obrazek

Awatar użytkownika
jawert
fanatyk nissana
Posty: 1090
Rejestracja: 2009-12-08, 22:25
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jawert » 2013-12-19, 08:18

kalendarzy coraz mniej więc i dopłata będzie mniejsza - to że ktoś pomarudzi to standard, wolę to niż za rok Bombel nie zrobi kalendarzy bo w tym roku wtopił 600

[ Dodano: 2013-12-19, 08:25 ]
mam nadzieje że sprawa stowarzyszenia ruszy do przodu - choć tu potrzeba człowieka/ludzi który poświeci swój czas i to jak zazwyczaj spotka się głównie z marudzeniem a nie pomocą

poza tym co będzie jak się temu człowieku znudzi?? nie jeden(jedna) był tu na wieki a w końcu po cichu ślad po nim zaginął - ja to trochę i rozumiem pojawiają się nowe obowiązki (nowy samochód - już nie nissan) w życiu itp itd - ale wypadało by mieć i trochę szacunku dla ludzi jak się powitałeś to się i pożegnaj :lol: :lol:
1.8 acenta xenon 2006 TTI TCB 880 + Midland ML-145

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
lordkain
fanatyk nissana
Posty: 391
Rejestracja: 2011-01-27, 16:04
Lokalizacja: Dębno / Świdwin

Post autor: lordkain » 2013-12-20, 10:59

W sprawie kalendarzy - jeżeli ktoś deklaruje się do kupna to niech kupuje a nie zamawia a potem wypina się.
Co do stowarzyszenia - zgodzę się z przedmówcami, że to forum umiera o ile już nie umarło więc nie wydaje mi się aby stowarzyszenie doszło do skutku. Smutne ale prawdziwe.

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2013-12-20, 11:10

Umrzeć nie umarło po prostu stanęło w miejscu a to zły sygnał i reakcja na to to najlepszy sposób na poprawę funkcjonowania forum.
ogólnie jak by na to nie spojrzeć jest parę forum tematycznych gdzie posiadacze mocnych Nissanów się udzielają bo są np ściśle tematyczne np dotyczące driftu, i tych aut właśnie u nas brakuje bo są już tam, dlatego jeżeli są osoby udzielające się na innych forach to może w jakiś sposób ( np podpis ) promują Nasz klub.
Nie wiem już mi chwilowo nic więcej do głowy nie przychodzi.
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
lordkain
fanatyk nissana
Posty: 391
Rejestracja: 2011-01-27, 16:04
Lokalizacja: Dębno / Świdwin

Post autor: lordkain » 2013-12-20, 11:24

Żeby promować to najpierw musi być co drogi Sajmooon-ie. Od pewnego czasu posty pisane są w tonie niezbyt przyjemnym. Pretensje, wyśmiewanie się, robienie debila itp. zagrywki. Ogólnie nic konstruktywnego. Jeżeli ktoś coś wie, do czegoś doszedł to nie dzieli się tą wiedzą na forum bo liczy na $$$. Nie dziwie się, że ludzie znikają jeden za drugim i ja także przymierzam się do tego kroku.

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2013-12-20, 12:05

Kazek ale takim podejściem to wszystko raz dwa legnie w gruzach i zobacz tyle zlotów wspólnych zabaw i przede wszystkim tyle świetnych osób poznanych dzięki temu klubowi i co chcemy pozwolić żeby to legło? no nie lepiej spiąć pośladki i działać a nie się poddawać :)
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
klfsolec
fanatyk nissana
Posty: 1247
Rejestracja: 2009-12-04, 22:16
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: klfsolec » 2013-12-20, 13:23

Sajmoon wiadomo że grzechem by było to wszystko zaprzepaścić są ludzie którzy mogli by pomóc ale się nie wypowiadają bo zostali potocznie zlani są zmiany na dole były małe zmiany na górze ale cały czas zaczynają się niedomówienia odnośnie zwykłych userów a może to góra powinna zrobić u siebie małe porządki bo jak na razie to praktycznie tak jak pisałem prędzej mało jest aktywna
klfsolec KFSI blabla jesteś z Bydgoszczy lub okolic dołącz do https://www.facebook.com/EkipaKujawskaNz

Awatar użytkownika
lordkain
fanatyk nissana
Posty: 391
Rejestracja: 2011-01-27, 16:04
Lokalizacja: Dębno / Świdwin

Post autor: lordkain » 2013-12-20, 13:41

Sajmooon, co z tego, że niektórzy chcą ale reszta ma to gdzieś. Fakt ludzie fajni (choć nie wszyscy) ale to nie wszystko. Forum służy do wymiany informacji i poglądów a to nie ma z tym nic wspólnego. Informacji jakoś mało, nikt nie chce dzielić się zdobytą wiedzą i niechętnie służy bezinteresowna pomocą a poglądy jak nie pasuje moderatorowi są usuwane albo temat zamknięty i ch*j. Tak jak pisze klfsolec góra jakoś nie jest zbyt aktywna w działaniach i mamy co mamy. Moderatorów coraz więcej a działań mniej. Więc o co tu chodzi?

[ Dodano: 2013-12-20, 13:44 ]
Poza tym ten temat powinien zmienić nazwę na cofanie się w rozwoju klubu.

Awatar użytkownika
MagicalFire
doświadczony forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2013-06-21, 21:38
Lokalizacja: Cybinka
Kontakt:

Post autor: MagicalFire » 2013-12-20, 13:48

spokojnie juz nie długo wielkie zmiany na forum :)

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-12-20, 16:48

lordkain, źle sądzisz, że jest zamknięty. Po prostu nie poszukałeś i nie napisałeś w istniającym temacie. Temat giełdy był wielokrtonie poruszany i nigdy niukomu się nie dogodzi

Awatar użytkownika
ForesteR
doświadczony forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2013-08-28, 23:58
Lokalizacja: Czersk

Post autor: ForesteR » 2013-12-21, 00:35

Na tym forum nie jestem zbyt długo.
Ale wg. mnie są pewne sprawy które przeszkadzają w użytkowaniu forum - co w pewnej mierze doprowadza do wymierania forum.

1) Pracuję na stacji paliw. Czasem widzę ładnie ogarnięte auto z wlepką jakiegoś klubu motoryzacyjnego - przyznam że pare razy zajrzałem na te fora, na jedno nawet się zarejestrowałem. U Nas jako klub, problem jest by zdobyć wlepę. Pewnie nie jeden mam daleko do miejsc spotów, pochodzę z małej miejscowości więc na spotach nie bardzo mogę być bo po prostu daleko, nie szaleję na drogach, a wlepę chciałbym miec - -chocby dla promowania klubu czy radosci z bycia użytkownikiem tego, co tu mówić, dobrego forum i klubu.

2) Przy Naszych projektach przez to że są podklejone, nie widać aktualizacji tematu. Zawsze chętniej się modzi auto gdy ktoś się wypowie, a nie cisza w temacie.

3) Akcje charytatywne są mega! Na PLUS!

4) Jak ktoś wyżej powiedział, są ludzie którzy mają wiedzę a się nie chcą z nią dzielić za free. Dla mnie to normalne. Ktoś musiał się ciężko napracować by tę wiedzę zdobyć, często wydać kupę kasy.

5) Nie oszukujmy się, niewiele nissanów jezdzi po naszych drogach (w porównaniu do VAG'a, BMW czy chociażby Hondy). Nissan po prostu nie ma takiej opini wśród młodych ludzi - a Ci raczej są grupą do której chcemy trafić docelowo.

Oczywiście to tylko moje przemyślenia i każdy ma prawo się z nimi nie zgodzić. :-P

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-12-21, 00:38

ForesteR akurat grupa chojnicka dobrze dziala. Pogadaj z tomkiemdl.

Awatar użytkownika
ForesteR
doświadczony forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2013-08-28, 23:58
Lokalizacja: Czersk

Post autor: ForesteR » 2013-12-21, 01:00

bombel pisze:ForesteR akurat grupa chojnicka dobrze dziala. Pogadaj z tomkiemdl.
Dzięki za cynk bombel.

Jest może jakiś wyliczony procent, ile użytkowników jest nieaktywnych, dajmy na to dłużej, niż 3 miesiące?

Awatar użytkownika
Dreams
fanatyk nissana
Posty: 2177
Rejestracja: 2011-04-29, 22:58
Lokalizacja: Sweden/Cz-wa
Kontakt:

Post autor: Dreams » 2013-12-21, 02:42

lordkain pisze: a poglądy jak nie pasuje moderatorowi są usuwane albo temat zamknięty i ch*j. .
Święte słowa....
też parę razy byłem świadkiem że pewnemu mod.... się coś nie spodobało i sobie zrobił DELETE...
i to akurat nie należało do jego obowiązków bo to tyczyło się jego osoby...i było mu tak wygodnie.
W dziale np. Zlotu była podobna sytuacja... zrobił coś co było mu na rękę prywatnie i wykorzystał to że jest modem a reszta została olana...a jak zgłosiłem się do innego moda to zostałem olany...Zirytowało mnie to bardzo ale co.... mod ma władze... a zwykły user może tylko sobie pogadać.
tak to widzę...
Ze napis Moderator jest z ultimatum od razu.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2013-12-21, 08:38

Dobra. Trzeba zebrać to wszystko do kupy. Każdy następny post proszę tylko o odpowiedzi na punkty. Odpowiedzi nie na temat będą usuwane:

1. Założenie Stowarzyszenia
2. Wizytówki
3. Wlepy klubowe dla wszystkich
4. Składki klubowe
5. Usuwanie martwych dusz
6. Pozycjonowanie forum
7. Film promujący klub
8. Nowy Engine Forum
9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych
10. Rozwój kanału na YT i FB
11. Duże naklejki klubowe na całe auto
12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego
13. Założenie tematu: Co robię w życiu
14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy
15. Zmiana kadry zarządzającej

ad. 1. Jestem za. Temat w toku. Ile osób by było chętnych na członkostwo?
ad. 2. Ok. Kto zaprojektowałby gotowca?
ad. 3. Jestem na nie. Uważam, że wlepki powinny byc dla aktywnych
ad. 4. Ok, ale najpierw stowarzyszenie i rozeznanie się czy będą sponsorzy
ad. 5. Raz na rok
ad. 6. Ok. Ma ktoś kogoś znajomego co się tym zajmuje?
ad. 7. Proponuję by każda grupa się zebrała i coś takiego zrobiła, a potem połączymy w całość. Kto ma kogoś co takie coś zrobi?
ad. 8. Szukamy rozwiązania - W toku
ad. 9. Jak najbardziej. Widać zmianę w grupie wrocław i kuj pomorskiej. Nie bójcie się mówić, że ktoś Wam nie pasuje
ad. 10. Od wczoraj kolejną osobą, która może dodawać wpisy jest YAPKO. Kogo jeszcze byście widzieli?
ad. 11. Wzór naklejki jest, ale koszt jest spory. Chętni niech napiszą, to sie zamówi. Koszt ok. 20 PLN średnia do 50 PLN/duża
ad. 12. Charzykowy/Konarzyny - wg mnie najfajniejszy osrodek i lotnisko
ad. 13. Jestem za
ad. 14. Ponieważ jest wielu niezadowolonych to słucham propozycji. Pamietajcie, że bez zdjęć i cen ogłoszenia ą bez sensu i zaśmiecają
ad. 15. Słucham propozycji modów do poszczególnych działów. Można też się samemu zgłaszać. Warunek konieczny - obecność praktycznie codzienna na forum i chęć poświęcenia własnego czasu/pieniędzy na rozwój klubu

Awatar użytkownika
MagicalFire
doświadczony forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2013-06-21, 21:38
Lokalizacja: Cybinka
Kontakt:

Post autor: MagicalFire » 2013-12-21, 09:26

bombel, co do pozycjonowania napisz do mnie na gg coś ci wytłumaczę 10987972

Awatar użytkownika
SCOOTER
fanatyk nissana
Posty: 646
Rejestracja: 2011-02-09, 18:56
Lokalizacja: k\GRODZISKA MAZ.

Post autor: SCOOTER » 2013-12-21, 09:43

ad. 1. Jestem za. Jestem chętny.
ad. 2. Jestem za.
ad. 3. Jestem na nie. Uważam, że wlepki powinny być dla aktywnych.
ad. 4. Jestem za. Kwestia tylko ile.
ad. 5. Raz na rok myślę że sprawiedliwie będzie.
ad. 6. Jestem za. Nie mam kandydata.
ad. 7. Jestem za. Ktoś miał jakiegoś znajomka co chciał zrobić filmik ze Zlotu może jeszcze raz będzie chciał się tym zająć.
ad. 8. Tu się nie wypowiem(za mało wiedzy w tym zakresie)
ad. 9. Jestem za. Pierwsza osoba nominowana.
ad. 10. YAPKO to moim zdaniem odpowiednia osoba. Osobiście nie korzystam z FB więc kandydatów brak.
ad. 11. Kto mam taką ochotę bardzo proszę. Ja dziękuję.
ad. 12. Jestem za stałym miejscem zlotów, ale nie byłem w tym ośrodku na zlocie więc opinii nie wystawie (Charzykowy/Konarzyny)
ad. 13. Jestem za
ad. 14. Moja propozycja to żeby ktoś mógł wystawić ogłoszenie sprzedaży to musi mięć pewną liczbę postów, a nie tak że się tylko zaloguje i wystawia ofertę, a potem martwa dusza.
ad. 15. Na razie brak pomysłu.

Awatar użytkownika
mimier
fanatyk nissana
Posty: 1446
Rejestracja: 2009-12-10, 13:27
Lokalizacja: Londyn

Post autor: mimier » 2013-12-21, 09:51

Ad.1 Jak najbardziej za. Jak pisze Bombel...temat w toku.
Ad.2 Ok. Myślę, że parę osób by się znalazło (łącznie ze mną) które wspólnymi siłami by to zaprojektowały (zależy jeszcze w jakim formacie)
Ad.3 Nie. Powinny być dostępne dla osób związanych z Klubem a nie tylko z forum.
Ad.4 Ok. Trzeba najpierw czekać na stowarzyszenie.
Ad.5 Raz na rok osoby nie logujące się w okresie 9-12 miesięcy od ostatniego usuwania oraz osoby z zerową ilością postów.
Ad.6 Ktoś z Klubowiczów kogoś poleci?
Ad.7 Jak dla mnie to trzeba to zrobić profesjonalnie albo wcale. Najlepiej przy okazji kolejnego Zlotu. Na pewno nie traciłbym czasu na oglądanie filmów np. z VAG Event gdyby były kręcone amatorsko a tak to bardzo przyjemnie się to ogląda i słucha dobrej ścieżki dźwiękowej...a nie ogląda autobusiku jadącego przez ekran jak w Teleranku i słuchania tej dziwnej ścieżki dźwiękowej.
Ad.8 Nie ma innej opcji. Trzeba zmienić engine bo forum już nie wygląda profesjonalnie i nowocześnie. Jestem pewien, że jest to jeden z powodów, który odstrasza właścicieli nowych nissanów przed rejestracją tutaj. Do tego brakuje mi aplikacji na telefon.
Ad.9 Zmiany są potrzebne. Więc tak jak pisze Bombel jak zauważycie, ze coś się dzieje niedobrego w grupie...powiadomcie o tym fakcie Moderatorów. Trzeba również znaleźć rozwiązanie jak rozliczać Moderatorów Grup z ich pracy.
Ad.10 Kiedyś wystarczyło mieć stronę internetową, żeby zaistnieć w sieci. W dzisiejszych czasach FB/YT/Twitter to podstawa.
Ad.11 Nie mam zdania
Ad.12 Charzykowy/Konarzyny
Ad.13 Jestem za
Ad.14 Według mnie koniecznie musi być CENA i ZDJĘCIE (jak nie bezpośrednio w poście to chociaż musi być podany link do strony (np. aukcji), gdzie są one umieszczone. Według mnie można znieść moderację pod warunkiem, że na górze działu będzie WYRAŹNIE napisany wielkimi literami lub pogrubiony regulamin. Jeśli ktoś się do tego nie dostosuje to temat poleci do kosza. Jest tylko taki problem, że podobno ten engine forum tego nie ogarnia.
Ad.15 Bombel już wszystko napisał

Awatar użytkownika
sxp22
fanatyk nissana
Posty: 1176
Rejestracja: 2010-04-13, 12:15
Lokalizacja: Mogilno / Francja

Post autor: sxp22 » 2013-12-21, 10:48

ad.1 Również jestem za stowarzyszeniem. I chętny na członkostwo.
ad.2 Wizytówki pamiętam były na pierwsze urodziny klubu. Z kalendarzem. Myślę że taki projekt łączył reklamę klubu, z przydatną rzeczą na którą się często zerka.
ad.3 Wlepy jak najbardziej. Ale dla aktywnych zarazem na forum, jak i na spotach.
ad.4 Jeśli to ma pomóc klubowi, to ja mogę się do tego dołożyć $$$ :D
ad.5 Rok nie logowania się i dowiedzenia.
ad.6 Na pewno znajdzie się tu jakaś odpowiednia osoba, co wie co i jak
ad.7 Kilka dobrych ujęć aut, klubowiczów i dobra muzyka. Im więcej nadesłanych filmików, tym większe szanse na zmontowanie czegoś ciekawego.
ad.8 --- (nie wiem za dużo na ten temat)
ad.9 My (grupa kuj-pom) mamy to już za sobą. :D
ad.10 Dużo ludzi korzysta z Facebooka i tam naprawdę szybko się wieści rozchodzą. Można wiele nowych osób zachęcić do odwiedzenia forum.
ad.11 Można okleić kilka aut. Ale odpowiednie auta trzeba wybrać, aby naprawdę reprezentowały klub.
ad.12 Ja niestety z sił wyższych, nie mogę uczestniczyć w zlotach ogólnopolskich. Ale jedno stałe miejsce zlotu to dobry pomysł. Ludzie już wszystko wiedzą na przód, i nie trzeba się będzie co roku zastanawiać gdzie robimy w tym roku.
ad.13 Jestem za.
ad.14 Jeden lub dwóch moderatorów zajmujących się tylko tym tematem.
I jakiś limit postów, poniżej którego nie można dodawać ogłoszenia.
ad.15 Powinny to być naprawdę aktywne i pomocne osoby.
blabla zapraszam do Grupy kujawsko-pomorskiej !!
Obrazek

Awatar użytkownika
uleńka
fanatyk nissana
Posty: 1604
Rejestracja: 2009-12-08, 22:27
Lokalizacja: Gdynia, Szczecin

Post autor: uleńka » 2013-12-21, 12:57

bombel, jeśli można:
16. propozycje promocji klubu

możecie się śmiać bo to troszkę nie ta grupa docelowa ale zawsze jakiś pomysł, mianowicie występ w familiadzie jako nissanzone, mamy wiele "medialnych" osobowości w klubie nadających się doskonale do udziału w takim teleturnieju, nie muszą być z jednej miejscowości, promocja w tv a i zarobić coś mogą za to ;) najlepsi wygrali łącznie ponad 100 tys http://www.tvp.pl/rozrywka/teleturnieje ... a-gigantow

ponadto kiedy będzie już stowarzyszenie oraz regularne składki możemy uderzyć do naszej grupy docelowej czyli młodych ludzi, drobny sponsoring np koszuli czy inne pierdółki w amatorskich ligach sportowych w zamian za noszenie nazwy nissanzone, akcja możliwa w wielu miastach w całym kraju, takie amatorskie ligi dotyczą wielu sportów drużynowych, wielu z nas uprawia na pewno jakiś sport i ma kontakty z ludźmi z lig amatorskich :)

Awatar użytkownika
lazik
fanatyk nissana
Posty: 831
Rejestracja: 2012-07-21, 11:54
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: lazik » 2013-12-21, 13:08

AD. 1. Jestem za i również chętny
AD. 2. Jak najbardziej za, w przypadku niskiego kosztu można w łatwy sposób promować klub. Pracuję w miejscu gdzie przewija się dużo osób i wystawienie wizytówek myślę że przyciągnęło by trochę osób :)
AD. 3. Tylko dla aktywnych - z doświadczenia wiem że w rzeszowie mijam sporo aut z klubowymi wlepami a szukając na forum niestety nie jestem nawet w stanie dopasować użytkownika do auta... więc albo konta usunięte albo auto sprzedane z naklejkami ;)
AD. 4. Również za
AD. 5. Zakładam że 2/3 użytkowników się w żaden sposób nie udziela
AD. 6. Nie mam pomysłów
AD. 7 Jeśli film promujący to tylko wykonany profesionalnie a to niestety kosztuje więc jeśli będą składki to jest już jeden w wydatków ^ Nie każda grupa będzie w stanie coś takiego zrobić. Od siebie polecę Lemonade Studio - duże doświadczenie w tej dziedzinie, tutaj przykład filmu promującego głównie Street Racerów
AD. 8. Za
AD. 9. Zobaczymy czy sie coś zmieni ;)
AD. 10. Więcej filmów na yt do tego promowanym na innych portalach takich jak właśnie FB
AD. 11. W zależności od wzoru to jestem chętny
AD. 12. Nie ma innej opcji, tylko stałe miejsce
AD. 13. Po co o tym tu pisać? Od razu zakładać taki wątek a nie rozmyślać o tym :P
AD. 14. Nie potrafię się określić
AD. 15. Jeśli będzie potrzeba to zawszę mogę pomóc, codziennie przesiaduje sporo na forum ;)
Było:
-Mazda 323F BA (Z5)
-Ford Mondeo mk1 4X4 - które bokiem latało
-honda concerto 1.8TD
-A32
Jest:
Primera W10
Primera P12
Sunny N14 GTi - moja miłość
Audi S6 C5 MTM
Mazda 6

Awatar użytkownika
uleńka
fanatyk nissana
Posty: 1604
Rejestracja: 2009-12-08, 22:27
Lokalizacja: Gdynia, Szczecin

Post autor: uleńka » 2013-12-21, 13:23

1. Założenie Stowarzyszenia - oczywista oczywistość
2. Wizytówki - należy sprecyzować jak to ma wyglądać, ww. kalendarzyki są świetne, ale do wzięcia u mechaników itd a nie wtykane za wycieraczkę
3. Wlepy klubowe dla wszystkich - wszystkich chętnych z określonym stażem i ilością postów, bo rzeczywiście czasem może być problem z obecnością na spotach a wkład w forum jest znaczący i brak wlepy = smutek
4. Składki klubowe - wstępnie 60 zł/rok z możliwością do rozłożenia na 2 raty po 30 zł
5. Usuwanie martwych dusz - zgadzam się z końcową większością głosów
6. Pozycjonowanie forum - nie znam się
7. Film promujący klub - ok pod warunkiem że będzie krótki i dynamiczny
8. Nowy Engine Forum - jestem przyzwyczajona do tego ale nie będę płakać jeśli zostaną wprowadzone zmiany
9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych - wybory raz na rok w grupach
10. Rozwój kanału na YT i FB - to i tak żyje własnym życiem
11. Duże naklejki klubowe na całe auto - powinny być dostępne ale nie każdy chce mieć oklejone auto
12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego - zdecydowanie tak jak już była mowa pozwala na współpracę z lokalnymi instytucjami - noclegi, wladze powiatu, policja, znają nas a my ich, zniżki, przywileje itd ;)
13. Założenie tematu: Co robię w życiu - załóżcie, czas zweryfikuje jak się sprawdza, powinno być ok
14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy
15. Zmiana kadry zarządzającej - zmiana struktury zarządzania, podział na obowiązki, konkretna osoba = konkretne zadania

Awatar użytkownika
MagicalFire
doświadczony forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 2013-06-21, 21:38
Lokalizacja: Cybinka
Kontakt:

Post autor: MagicalFire » 2013-12-21, 19:18

1. Założenie Stowarzyszenia
jestem jak najbardziej za ale trzeba by było wyznaczyć cele przywileje
dobrze by było stworzyć coś takiego typu http://kierowcy.org/
2. Wizytówki
nie mam zdania
3. Wlepy klubowe dla wszystkich
dla aktywnych nie tylko na zlotach ale także na forum
4. Składki klubowe
a możne dodać opcje VIP na forum
5. Usuwanie martwych dusz
a po co ?? jestem na nie
6. Pozycjonowanie forum
moge sie tym zajac
chodzi głównie o wymianę linkami z innymi klubami
poza tym planowana jest zmiana skrypty na bardziej przyswajalny dla przeglądarek
7. Film promujący klub
jestem jak najbardziej za
fodał bym tez dział z video poradnikami
8. Nowy Engine Forum

9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych
od dawna o tym mowie
10. Rozwój kanału na YT i FB
jestem jak najbardziej za
11. Duże naklejki klubowe na całe auto
jestem za
12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego
za
chodzi tak nie pojawię sie na nim trak szybko :-/
13. Założenie tematu: Co robię w życiu
a co to za problem próbowałem czegoś podobnego w temacie
nasze/wasze garaże warsztaty odzew znikomy
14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy
nie mam zdania
15. Zmiana kadry zarządzającej
jak najbardziej za juz administruje forami od paru ładnych lat potrafię rozpoznać idealny materiał na moda swoimi spostrzeżeniami podzieliłem sie z Grzegorzem
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 23:08 przez MagicalFire, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
A-M
stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 2013-10-13, 22:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: A-M » 2013-12-21, 19:53

ad. 1. Jestem na TAK
ad. 2. Najlepiej kalendarzyki a rozprowadzanie ich w zdrowym rozsądku osobą zainteresowanym
ad. 3. Wlepki powinny być dla aktywnych forumowiczów
ad. 4. "Ok, ale najpierw stowarzyszenie i rozeznanie się czy będą sponsorzy" dokładnie
ad. 5. Raz na kwartał
ad. 6. Przydałoby się ;)
ad. 7. i ad 10. Proponuję by każda grupa się zebrała i coś takiego zrobiła ale nie łączyć w całość tylko stworzyć krótki i żwawy filmik .Im więcej różnych filmów tym większe życie klubowe na yt oraz fb
ad. 8. Małe odświeżenie
ad. 9. Nie wypowiadam się :-P
ad. 11. Jak ktoś chce to proszę bardzo
ad. 12. Chętnie posłucham innych propozycji ( w Wlkp też jest opuszczone lotnisko w Kąkolewie ale nie ma jeziora )
ad. 13. Jestem za
ad. 14. Mogłoby takie coś funkcjonować
ad. 15. Nie wypowiem się :-P
Nie ważne czym ważne że bokiem ;) Moja Micra

Awatar użytkownika
klfsolec
fanatyk nissana
Posty: 1247
Rejestracja: 2009-12-04, 22:16
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: klfsolec » 2013-12-21, 20:06

1.jestem za tylko żeby było dobrze
2. Wizytówki jak najbardziej promocja potrzebna dla klubu
3. Wlepy klubowe dla wszystkich aktywnych na forum i spotach
4. Składki klubowe jeśli będzie trzeba
5. Usuwanie martwych dusz - mało postów i brak logowania
6. Pozycjonowanie forum jak najbardziej bo jesteśmy sporo w tyle
7. Film promujący klub spoko krótki ale perfekcyjny
8. Nowy Engine Forum nie znam się
9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych grupy niech się wypowiadają jak chcą zmian
10. Rozwój kanału na YT i FB jak najbardziej
11. Duże naklejki klubowe na całe auto jak najbardziej powinny być dostępne jak ktoś chce oklejać
12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego jak najbardziej jeśli chodzi o klubowiczów z ponad 500 km do miejsca zlotu jakieś rabaty w ramach rekompensaty
13. Założenie tematu: Co robię w życiu pewnie że tak nie mamy chyba co się wstydzić co robimy
14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy stare czasy były dobre tylko kontrola po zmianach kicha czyli kontrola ale po wrzuceniu ogłoszenia
15. Zmiana kadry zarządzającej nie wiem jak to jest ale stara gwardia powoli się wypala a trzeba kogoś z jajami do rządzenia i każdy ma swoje miejsce a nie wszyscy wszystkim i jest kołomyja ktoś musi dać przykład reszcie

[ Dodano: 2013-12-21, 20:52 ]
a jeszcze małe trzy grosze jak to się mówi wpisywałem dzisiaj w google nissan forum i nissan kluby różne pozycje i propozycje iiiiiiii są fora nkp jakieś ruskie czeskie i inne a naszego nie ma to do qr...wy nędzy jak ludziska mają do nas się zapisywać jak nas potocznie nie ma i jeszcze od siebie mamy działy różnych marek nissana ale co z tego jeśli w dziale p12 i terrano prawie nic nie ma a w konkurencji sporo tego
klfsolec KFSI blabla jesteś z Bydgoszczy lub okolic dołącz do https://www.facebook.com/EkipaKujawskaNz

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2013-12-21, 22:14

1. Założenie Stowarzyszenia
Tak oczywiście że tak i od razu jestem chętny na członkostwo
2. Wizytówki
Tak ale na zasadzie gotowy projekt dostępny do pobrania na forum kto chce drukuje we własnym zakresie i rozdaje ( odpada temat że ile kasy wysyłka itd itp bo chyba gdzieś w jakiś sposób każdy może wydrukować te 2-3 strony A4 wyciąć i rozdawać )
3. Wlepy klubowe dla wszystkich
może nie tyle dla wszystkich ale wymóg np 3 miesiące na forum i 10 postów
4. Składki klubowe
jak będzie stowarzyszenie systematyczne, a jak jest potrzeba bo brakuje kasy na np serwery to ogłoszenie że ściepa i kto może to nawet po 1 zł żeby wpłacił
5. Usuwanie martwych dusz
raz na rok bardzo dobry pomysł
6. Pozycjonowanie forum
Nie znam się na tym i nikt ze znanych mi osób się tym niestety nie zajmuje więc nawet do końca nie wiem jak to działa :P
7. Film promujący klub
Tak ale po zlocie ogólnopolskim, a jak ktoś wrzuca na YT filmik ze swoim autem może mógłby na koniec wrzucić chociaż na 3 sekundy logo forum
8. Nowy Engine Forum
To jest nawet spoko i nie widzę z nim problemów
9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych
Decyzja tylko i wyłącznie klubowiczów danych grup
10. Rozwój kanału na YT i FB
Myślę że to dobry pomysł
11. Duże naklejki klubowe na całe auto
Kwestia indywidualna ale np grupa Północna ma duże fajne wlepy na tylne szyby i pamiętam jak TommyDDC miał fajną dużą klubową naklejkę na tylnej szybie
12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego
Tak.
13. Założenie tematu: Co robię w życiu
Również jestem na tak bo może być fajnie i może ktoś komuś będzie mógł komuś pomóc ;)
14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy
Cena i zdjęcie no musi być taka prawda, co do sposobu działania to może mimo wszystko pozostawić akceptację założenia tematu ale zmienić to że posty w danym temacie nie będą musiały być akceptowane a hardcorowy offtopic najpierw 2 pouczenia później ostrzeżenie.
15. Zmiana kadry zarządzającej
Świeża krew owszem, i może trochę dobrego podejścia ze strony osób obecnie zajmujących stanowisko w kadrze żeby sami informowali że muszą zrezygnować żeby wiedziano na czym się stoi. Czyli ktoś z modów pisze oficjalnie : " sorry nie moge sprawy prywatne jak będzie możliwość to wrócę do modowania"

I jeszcze jedna rzecz poza tymi może by tak zrobić "lożę zasłużonych" dla osób które były zasłużone podczas tworzenia klubu jednak życie przyniosło zmiany które uniemożliwiły dalszy wkład w klub, bo ostatnio zauważyłem że SnowLady straciła moda ale jednak była przy tworzeniu klubu więc takie osoby mimo wszystko trzeba docenić i uszanować ;)
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
klfsolec
fanatyk nissana
Posty: 1247
Rejestracja: 2009-12-04, 22:16
Lokalizacja: Solec Kujawski

Post autor: klfsolec » 2013-12-21, 22:41

Sajmooon pisze: I jeszcze jedna rzecz poza tymi może by tak zrobić "lożę zasłużonych" dla osób które były zasłużone podczas tworzenia klubu jednak życie przyniosło zmiany które uniemożliwiły dalszy wkład w klub, bo ostatnio zauważyłem że SnowLady straciła moda ale jednak była przy tworzeniu klubu więc takie osoby mimo wszystko trzeba docenić i uszanować

jak dla mnie bardzo dobry pomysł
klfsolec KFSI blabla jesteś z Bydgoszczy lub okolic dołącz do https://www.facebook.com/EkipaKujawskaNz

Awatar użytkownika
ForesteR
doświadczony forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2013-08-28, 23:58
Lokalizacja: Czersk

Post autor: ForesteR » 2013-12-21, 23:12

1. Założenie Stowarzyszenia - Myślę że to dobry pomysł, chociaż wymaga sporo wysiłku.
2. Wizytówki - jeśli takie typu małe kalendarzyki, to tak.
3. Wlepy klubowe dla wszystkich - wg. mnie powinny być przeznaczone dla aktywnych użytkowników powyżej X postów - nie każdy może być na spocie czy zlocie.
4. Składki klubowe - Może cos w stylu jak ma JDM-O , nie obowiązkowe, ale jawne darowizny np na utrzymanie serwera itp.
5. Usuwanie martwych dusz - Może po prostu użytkowników którzy mają mniej niż np. 5 postów i nie są zalogowani od co najmniej roku?
6. Pozycjonowanie forum - Myślę że forum jest dobrze spozycjonowane. Dlatego trafiłem na to forum Nissana a nie inne :)
7. Film promujący klub - Idealny pomysł!
8. Nowy Engine Forum - Nie tyle nowy engine co parę zmian w skrypcie.
9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych - To już zależy od danej grupy.
10. Rozwój kanału na YT i FB - tak.
11. Duże naklejki klubowe na całe auto - dla chętnych
12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego - Charzykowy ?
13. Założenie tematu: Co robię w życiu - Nie każdy jest mechanikiem, więc warto założyć taki temat wg. mnie ;)
14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy - myślę że jest ok.
15. Zmiana kadry zarządzającej - nie mam zdania

Awatar użytkownika
yapko
fanatyk nissana
Posty: 694
Rejestracja: 2010-04-19, 16:45
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: yapko » 2013-12-22, 01:06

1. Założenie Stowarzyszenia - załóżmy :) kto się teraz tym zajmuje ?
2. Wizytówki - mam dojście i za swoje pieniądze moge zrobić 1000 wizytówek i rozdysponować w grupie stołecznej. Gdzie jest projekt albo co ma na niej być ?
3. Wlepy klubowe dla wszystkich - odpłatnie tak. chyba że ktoś ma dojście
4. Składki klubowe - Jezeli będzie jawność finansów na co idą to tak. Jeżeli nie bedzie jawności to będzie więcej kłótni o kase
5. Usuwanie martwych dusz - Myślałem że robi to automat O.o . Po 9, 10, 11 miesiącach nieaktywnego konta mail z prośbą o określenie się. Jeżeli brak odzewu to delete
6. Pozycjonowanie forum - nie znam się
7. Film promujący klub - zlećmy to firmie znanej w sieci i z dobrą reputacją medialną. Na to mogą iść składki klubowe
8. Nowy Engine Forum - nie znam się
9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych - pierwsze kroki już poczynione chyba. Myśle że powinno być więcej śmiałości w wypowiedziach
10. Rozwój kanału na YT i FB - jak SCOOTER powiedział, ja się zajmę kanałem FB, bo coś tam wiem i prowadze 2 funpage. Chciałbym zwiększyć medialną wartość klubu
11. Duże naklejki klubowe na całe auto - nie wypowiadam się
12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego - obojętne
13. Założenie tematu: Co robię w życiu - to chyba dość szybka sprawa
14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy - jeżeli będą aktywni admini to proponuje wywalić tekst "Oczekuje na akceptacje" . Wszyscy mogą wszystko pisać. Jak się ogłoszenie nie spodoba to delete ogłoszenia i prośba o poprawę
15. Zmiana kadry zarządzającej - jakieś propozycje? bo ja nie mam
viewtopic.php?t=15336 - bluzy NISSANZONE.pl w sprzedaży

Awatar użytkownika
Seba WWA
fanatyk nissana
Posty: 1323
Rejestracja: 2011-06-19, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Seba WWA » 2013-12-22, 19:41

1. Założenie Stowarzyszenia - Jestem za ale najpierw trzeba uzbierać na to fundusze czytaj SKŁADKI KLUBOWE

2. Wizytówki - Tak, proponuje adres prowadzący na FB i nasze forum

3. Wlepy klubowe dla wszystkich - Tylko dla aktywnych, postujących forumowiczów

4. Składki klubowe - Tak, temat którym opisane są koszty co i za ile, widoczne dla osób opłacających składki
Poza tym forum, naklejki klubowe i gadżety kosztują

5. Usuwanie martwych dusz - Jeśli nie ma odzewu od 12 miesięcy to ostrzeżenie że za 7 dni konto zostanie usunięte chyba że zostanie opłacona składka klubowa

6. Pozycjonowanie forum - Mamy od tego ludzi- niech działają

7. Film promujący klub - Tak (będą składki będzie profesjonalny film)

8. Nowy Engine Forum - Ma być jak SR20VET- szybki i skuteczny

9. Zmiana moderatorów grup na bardziej aktywnych - Kwestia indywidualna każdej grupy- wy wiecie sami coś się u was na podwórku dzieje
Wyboru co roku na moda grupy.

10. Rozwój kanału na YT i FB - FB zajmuje się Yapko więc wszystkie propozycję i sugestje do niego.
Osoby nagrywające filmik telefonem, aparatem i umieszczające go na YT niech w opisie wpiszą adres forum i adres na FB a tytuł filmu niech zaczyna się od frazy Nissan, Primera, Sunny itp. będzie większa szansa na to że będzie obejrzany przez większą liczbę osób nie związanych z forum

11. Duże naklejki klubowe na całe auto - dla chętnego

12. Stałe miejsce zlotu ogólnopolskiego - Tak

13. Założenie tematu: Co robię w życiu - Czemu nie, może być przydatne

14. Wybór sposobu moderacji / działania giełdy- ogłoszenie bez zdjęcia i ceny je dyskwalifikuje , akceptacja ogłoszenia automatyczna dla aktywnych forumowiczów, reszta do akceptacji (jeśli jest to możliwe)

15. Zmiana kadry zarządzającej - jeśli ktoś nie czuję się już na siłach niech wskaże swojego następcę

Zablokowany

Wróć do „Życie Klubowe”