Tiry na tory - Wasze opinie?

Moderatorzy: bombel, Seba WWA

pawel_102

Post autor: pawel_102 » 2010-09-26, 19:48

A ja uważam że jest to swoiste "polowanie na czarownice" i próba zepchnięcia winy za to co dzieje się na polskich drogach (a dzieje się sporo i to głównie niedobrego) na kierowców ciężarówek.
Jeśli chodzi o transport koleją TIR-ów to moim zdaniem tylko opcja ruchu tranzytowego ma jakiś sens. kto miał przyjemność (wątpliwą) jechać np. z Płocka do Augustowa wie ile i przede wszystkim JAK jeździ tam Litewskich TIR-ów.
Polscy kierowcy nie są jeszcze tacy ostatni.

Ale to tylko moje skromne zdanie i oczywiście duża cześć z Was może się z nim nie zgodzić.

Awatar użytkownika
Artur_z1112
stały bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 2010-09-03, 22:34
Lokalizacja: Płock

Post autor: Artur_z1112 » 2010-09-26, 22:08

pawel_102 pisze:z Płocka do Augustowa wie ile i przede wszystkim JAK jeździ tam Litewskich TIR-ów.


Kolego masz rację. Co do litewskich tirów to maskara a prawda jest taka że nasza policja nic z tym nie robi.
Polacy nie oszukujmy się w porównaniu z litwinami jeżdżą rozważnie i spokojnie.
Ile razy mam przyjemnośc zostac praktycznie zepchnięty z drogi prze litewskiego tira który wyprzedza mnie na zakręcie i nie mając na to miejsca. A zdarza się to doś często na trasie Płock-Kutno.
Almera 2.0D 1999 3D

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2010-09-29, 06:31

Jak wyglądają rozmowy z PKP:
http://www.gorakalwaria.net/news-najcie ... ,1202.html

Także organizatorom akcji zamiast marnować pieniądze z moich podatków na próbę przekonania kierowców osobówek że fajnie jeździłoby się bez aut ciężarowych proponuję zrobić coś co da efekt. Np. przekonać PKP do tego by wybudowała bazy przeładunkowe. Tylko że w całej tej akcji nie chodzi o to żeby towary były wożone koleją. Jak w filmie "Nikt nie pyta po co ten miś?"
Cały ten Instytut Spraw Obywatelskich to komunistyczna propaganda. Poczytajcie sobie co oni propagują:
- płacenie kobietom za to że są w domu i opiekują się dziećmi,
- zwiększanie udziału państwa w gospodarce,
- rady robotnicze itd.
Najgorsze że My płacimy na takich darmozjadów zatruwających umysły.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2010-09-29, 11:47

:mrgreen:

Genialna akcja <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha>

Ja mam inną propozycję.

Tiry na AUTOSTRADY (tylko autostrady, a nie wiejskie drogi z dwoma pasami ruchu)

P.S Takie akcje i tak nic nie dadzą, dla rządzących transport jest zbyt dochodowy i nie strzelą sobie z pewnością samobója ;D
El_Diablo pisze:Osobiście znam kilku i chętnie by z tego skorzystali, mają wtedy czas na odpoczynek. Najchętniej korzystali by Ci kierowcy co jeżdżą za wschodnią granicę po towar a potem zawożą go do Niemiec albo i dalej.
smeru pisze:Myślę że wielu kierowców chętnie by wjechało na wagon, kilometry by leciały, pauza by szła, a oni sobie jedli w Warsie lub spali. Fajnie, tylko takie coś może zostanie zrealizowane, jak kolej będzie prywatna.
<hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha>

A to dopiero dobre.
Z pewnością kierowcy, którzy jeżdżą zgodnie z tacho narzekają na brak odpoczynku <hahaha>

Panowie (szczególnie ci którzy wymyślili i którzy popierają tą akcję), weźcie trochę pojeździjcie samochodami ciężarowymi to może coś zrozumiecie.

pawel_102

Post autor: pawel_102 » 2010-09-29, 20:04

GrzegorzPPP pisze::mrgreen:

Genialna akcja <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha>

Ja mam inną propozycję.

Tiry na AUTOSTRADY (tylko autostrady, a nie wiejskie drogi z dwoma pasami ruchu)

P.S Takie akcje i tak nic nie dadzą, dla rządzących transport jest zbyt dochodowy i nie strzelą sobie z pewnością samobója ;D
El_Diablo pisze:Osobiście znam kilku i chętnie by z tego skorzystali, mają wtedy czas na odpoczynek. Najchętniej korzystali by Ci kierowcy co jeżdżą za wschodnią granicę po towar a potem zawożą go do Niemiec albo i dalej.
smeru pisze:Myślę że wielu kierowców chętnie by wjechało na wagon, kilometry by leciały, pauza by szła, a oni sobie jedli w Warsie lub spali. Fajnie, tylko takie coś może zostanie zrealizowane, jak kolej będzie prywatna.
<hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha> <hahaha>

A to dopiero dobre.
Z pewnością kierowcy, którzy jeżdżą zgodnie z tacho narzekają na brak odpoczynku <hahaha>

Panowie (szczególnie ci którzy wymyślili i którzy popierają tą akcję), weźcie trochę pojeździjcie samochodami ciężarowymi to może coś zrozumiecie.


tak się złożyło, że taki mam fach :mrgreen:

nie chodzi o brak odpoczynku i zmęczonych kierowców, ale oto że małe i duże auta sobie nawzajem "przeszkadzają" na drogach. jeśli jeździłeś ciężarówką to wiesz o co chodzi.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2010-09-29, 21:27

pawel_102 pisze:tak się złożyło, że taki mam fach :mrgreen:
No, właśnie więc wiesz jak to jest siedzieć w budzie 48h (na pauzach weekendowych) i nic nie robić. I mi o to chodzi, że ludzie mówią że kierowcy będą odpoczywać... Ja mam głęboko gdzieś takie odpoczynki, już wolę jeździć tak jak jeżdżę po 30h (do 3,5T tacho nie ma), niż siedzieć i się nudzić.

Awatar użytkownika
Maksinis
wiem o czym pisze
Posty: 69
Rejestracja: 2010-05-05, 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maksinis » 2010-09-30, 12:32

moje trzy ulubione filmy:

http://www.youtube.com/watch?v=ZXxbKxzc ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=-zoAuE9j ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=tfF95PjA ... re=related

:mrgreen:
Panowie (szczególnie ci którzy wymyślili i którzy popierają tą akcję), weźcie trochę pojeździjcie samochodami ciężarowymi to może coś zrozumiecie.
Nie trzeba być kierowcą z kat. =>C żeby rozumieć problem, bo dotyczy nas wszystkich, również pieszych, mieszkańców miast bez obwodnic.

TAK, popieram akcję trirynatory.pl i będę popierał podobne:
- autostradyLEPSZEzbetonu(.)pl
- wiecejautostrad(.)pl
- obwodnicedlatirów(.)pl
:->
Maksima A32 na sprzedaż

pawel_102

Post autor: pawel_102 » 2010-10-13, 18:59

czy ta tragedia koło Nowego Miasta nad Pilicą to też wina kierowcy ciężarówki??

Awatar użytkownika
Maksinis
wiem o czym pisze
Posty: 69
Rejestracja: 2010-05-05, 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maksinis » 2010-10-14, 15:01

...może winny jest jednak brak wyobraźni i poczucia odpowiedzialności za innych oraz zainteresowanie tylko i wyłącznie własnym interesem ??

Liczba podpisów pod petycją: 38 468
Maksima A32 na sprzedaż

pawel_102

Post autor: pawel_102 » 2010-10-15, 21:55

a może gdyby łatwiej było w naszym pięknym kraju LEGALNIE wozić ludzi to by nie było tych wszystkich kombinacji?

Awatar użytkownika
Maksinis
wiem o czym pisze
Posty: 69
Rejestracja: 2010-05-05, 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maksinis » 2010-10-19, 20:38

Powiało powagą...sam się wkręciłem.
<piwo> dla Wszystkich,
niezaleznie od pomysłów na poprawę bezpieczeństwa dróg.
Maksima A32 na sprzedaż

ice
aktywny forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 2009-12-09, 14:34
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: ice » 2010-10-20, 07:44

GrzegorzPPP pisze:
pawel_102 pisze:tak się złożyło, że taki mam fach :mrgreen:
No, właśnie więc wiesz jak to jest siedzieć w budzie 48h (na pauzach weekendowych) i nic nie robić. I mi o to chodzi, że ludzie mówią że kierowcy będą odpoczywać... Ja mam głęboko gdzieś takie odpoczynki, już wolę jeździć tak jak jeżdżę po 30h (do 3,5T tacho nie ma), niż siedzieć i się nudzić.
Ciekawe jak z Twoją koncentracją i szybkością reakcji po tych 30h za kołem. Własnie dlatego jak najbardziej popieram tą akcję.
Fakt tiry litewskie to klasyka sama w sobie, ale dziś jadąc do pracy rano, pan z tira wlecze się strasznie a ja za nim. Sznurek samochodów za mną, znam drogę i wiem gdzie można a gdzie nie. Droga zdradliwa masa małych wzniesień. Pan z Tira miga migaczem żeby wyprzedzać, fajnie widzi lepiej szkoda tylko ze jakieś 100 m przed zakrętem i foto radarem. To już drugi raz gdzie pan z tira wpuszcza mnie w kanał. W obu przypadkach tir był na polskich tablicach.
Nie twierdzę że wszyscy tak jeżdżą ale oni są dobrym powodem do wsadzenia tych samochodów na tory.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2010-10-20, 10:07

ice pisze:Ciekawe jak z Twoją koncentracją i szybkością reakcji po tych 30h za kołem. Własnie dlatego jak najbardziej popieram tą akcję.
Tylko, że ta akcja dotyczy tirów a nie busów, więc tak czy siak ja będę jeździł po 30h.
ice pisze:Fakt tiry litewskie to klasyka sama w sobie, ale dziś jadąc do pracy rano, pan z tira wlecze się strasznie a ja za nim. Sznurek samochodów za mną, znam drogę i wiem gdzie można a gdzie nie. Droga zdradliwa masa małych wzniesień. Pan z Tira miga migaczem żeby wyprzedzać, fajnie widzi lepiej szkoda tylko ze jakieś 100 m przed zakrętem i foto radarem. To już drugi raz gdzie pan z tira wpuszcza mnie w kanał. W obu przypadkach tir był na polskich tablicach.
Nie twierdzę że wszyscy tak jeżdżą ale oni są dobrym powodem do wsadzenia tych samochodów na tory.
No popatrz, a ja się nigdy nie zawiodłem na tym jak mi migał kierunkiem.

Niech państwo pobuduje autostrady to problem tirów się rozwiąże :P I wszyscy będą szczęśliwi.

Awatar użytkownika
jaca V6
fanatyk nissana
Posty: 1519
Rejestracja: 2009-12-01, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaca V6 » 2010-10-20, 16:53

GrzegorzPPP pisze:No popatrz, a ja się nigdy nie zawiodłem na tym jak mi migał kierunkiem.
Przepraszam ale czy wiek który wpisałeś w profilu jest prawdziwy ? Możesz sie pochwalić doświadczeniem zawodowym jako kierowca ? Tak z czystej ciekawości pytam
Z Klubem Nissana od 2004 roku - ( NKP - NZ )

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2010-10-20, 21:27

Jak na razie to 80 000km.

ice
aktywny forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 2009-12-09, 14:34
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: ice » 2010-10-21, 06:35

GrzegorzPPP pisze:Jak na razie to 80 000km.
he he tyle to ja zrobiłem w rok prywatnym samochodem. Autostrady nie rozwiążą problemu tir -ów jedynie go troszkę zamaskują. Teraz też jest niby autostrada A2 i co jeden drugiego wyprzedza z prędkością 3 km/h a reszta czeka.

Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
aktywny forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-12-10, 13:06
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: GrzegorzPPP » 2010-10-21, 07:52

ice pisze:
GrzegorzPPP pisze:Jak na razie to 80 000km.
he he tyle to ja zrobiłem w rok prywatnym samochodem.
Hehehe, ciekawe ile zrobiłeś kilometrów w moim wieku :P
ice pisze:Autostrady nie rozwiążą problemu tir -ów jedynie go troszkę zamaskują. Teraz też jest niby autostrada A2 i co jeden drugiego wyprzedza z prędkością 3 km/h a reszta czeka.
Właśnie to jest niby autostrada jak sam to pięknie określiłeś. Autostrady są na zachodzie, gdzie ludziom nie przeszkadzają tiry wyprzedzające się z prędkością 3km/h, bo mają do dyspozycji jeszcze jeden pas.

Aczkolwiek z tym wyprzedzaniem masz 100 procentową rację, też mnie to wkurza niesamowicie. Pół biedy jak jeszcze jest te 3-5km/h, ale jak się wyprzedzają z prędkościami 1km/h to jest dopiero hardkor. Ja jeszcze te 5km/h nawet rozumiem, jednak różnica w prędkości jest dosyć spora i się tak nie zamula za kółkiem. Ale tych co wyprzedzają z prędkościami 1km/h to bym zastrzelił :)

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2010-10-27, 08:28

GrzegorzPPP pisze:ale jak się wyprzedzają z prędkościami 1km/h to jest dopiero hardkor.
W takim wypadku nie łatwiej by było aby ten wyprzedzany nieco odpuścił - wtedy różnica prędkości się zwiększy... ale zapewne u nas nie realne bo zawiść i cwaniactwo jest duże :-/
Z nissanem od 2005 roku :)

ice
aktywny forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 2009-12-09, 14:34
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: ice » 2010-10-28, 07:02

Szymeq pisze:
GrzegorzPPP pisze:ale jak się wyprzedzają z prędkościami 1km/h to jest dopiero hardkor.
W takim wypadku nie łatwiej by było aby ten wyprzedzany nieco odpuścił - wtedy różnica prędkości się zwiększy... ale zapewne u nas nie realne bo zawiść i cwaniactwo jest duże :-/
JA wczoraj wpuściłem na rondo TIR -a. Wpuściłem go bo inaczej stał by tam do jutra a za nim już sznur samochodów. Nie stanąłem na rondzie, jedynie zwolniłem. Myślałem że ci co jadą za mną mnie zjedzą, trąbili tak wściekle jak by nie wiem co sie stało. Najlepsze jest to że jak zjechaliśmy z ronda to wszyscy trąbiący wlekli sie 40 km/h.

Co do TIR -ów na tory, jak najbardziej, bezpieczniej dla nas i dla samych kierowców. Mam nadzieję że w końcu do tego dojdzie. Tak samo jak kwestia betonowych dróg.
BMW E46 320D
Nissan Primera P11.144
Mini Cooper - Żonowóz :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Klubowe”