Poradnik "Mistrzów Kierownicy"

Moderatorzy: bombel, Seba WWA

Awatar użytkownika
pawel_p10
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-09, 20:36
Lokalizacja: Wawa

Post autor: pawel_p10 » 2010-11-06, 16:23

Dużo problemów w miastach to nieprawidłowe używanie kierunków - włączenie kierunku oznacza, że sygnalizujemy zamiar zmiana pasa ruchu, natomiast większość kierowców włącza kierunek dopiero podczas zmiany pasa... tylko po co, skoro już widać, że zmienia pas?
Często widać jak w korkach ktoś nerwowo zerka w lusterko szukając dziury i przed siebie, żeby nie wjechać w dupsztona auta przed nim - oczywiście bez kierunkowskazu :). Włączasz kierunek - ktoś zawsze wpuści.
Od czasu, jak jakiś palant w Passacie kombi TDI z kratką ofkorz, na pokładzie żona i 2 małych dzieci nie chciał dać się wyprzedzić, w efekcie czego manewr rozpocząłem mając 100 na blacie, a skończyłem przy 180 - nic mnie już nie zdziwi.
P10 SLX -> P10 GT -> P11 GT Top Sport "Need For Speed" Edition

Awatar użytkownika
nowak
fanatyk nissana
Posty: 479
Rejestracja: 2010-11-07, 21:17
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: nowak » 2010-11-07, 22:05

a mój kolega który jeździ TIR-em na pytanie czemu nie włącza kierunków odpowiedział: "przecież ja wiem że skręcam" !!

Gumis1973
doświadczony forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 2009-12-13, 09:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Gumis1973 » 2011-03-17, 08:44

Saffira pisze:to dla zabawy polecam w godzinach szczytu ronda i place Szczecina :D nie dość że z tramwajami to każdy ejdzie jak chce i często trąbiąc - jak w Indiach ;p
A co się Saffirka dziwisz wczoraj mi jedna pi... znaczy się idiotka zajechała na placu Lenina drogę zjeżdżając z ronda w Piastów ze środkowego pasa bez kierunkowskaza, czemu bo piz... jedna przez komórkę gadała. Taką to tylko dogonić i telefon w du... wsadzić.
A potem wszyscy się dziwią, że są wypadki...

A i prędkość zabija jak słyszę ten tekst to mi się nóż w kieszeni otwiera bo co ma prędkość do idiotycznych zachowań na drodze, a właśnie idiotyczne zachowanie powoduje najwięcej kolizji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie Klubowe”