Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Woda w bagażniku

Moderator: mimier

Lacranciel
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-01, 15:48

Woda w bagażniku

Post autor: Lacranciel » 2020-01-01, 15:59

Witam, jestem tu nowy.
W bagażniku znalazłem mnóstwo wody. Lakiernik, blacharz ani nawet ASO nie byli w stanie zdiagnozować skąd jest wyciek. Próbowali dymem, światłem UV itd. W końcu kupiłem mase uszczelniającą, zakleiłem wszystkie uszczelki i jak na razie nie cieknie. Też mieliście podobne problemy?
Drugie pytanie. Czy wiecie za co odpowiada ten przewód, był zerwany, połączyłem go ale nie wiem czy w dobrej kolejności bo były dwa kabelki.
Link:
https://zapodaj.net/9390b8a74f204.jpg.html
Dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Woda w bagażniku

Post autor: mały v8 » 2020-01-02, 09:11

Jeśli chodzi o ten sześcianik między klamrami pasów , to mi wygląda na czujnik uderzenia od poduszek powietrznych. Jak był zerwany kabel to powinna się świecić kontrolka poduszki. Kolejność chyba tu nie ma znaczenia bo to zwykły stycznik, tylko trzeba oblutować.

A dekarska robota klasa :hah:
ObrazekObrazekObrazek

Lacranciel
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-01, 15:48

Re: Woda w bagażniku

Post autor: Lacranciel » 2020-01-02, 14:25

Dziękuję, długo tego szukałem.
Żadna kontrolka się nie świeci więc chyba jest okej.
Co do dekarskej roboty to stwierdziłem, że jeśli moje "uszczelnianie" nie pomoże to przynajmniej woda nie będzie się wdzierać pod tylne siedzenia. Kreska może nie najpiękniejsza ale raczej wode zatrzyma :D

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Woda w bagażniku

Post autor: mały v8 » 2020-01-03, 09:59

Tak tylko w tym miejscu nie ma szans żeby woda się przedostała. Przyczyny szukaj w odpływach szyberdachu (jeżeli takowy masz) , pod rynienkami na łączeniu płatu dachu z ościeżą, i w wywietrznikach pod tylnym zderzakiem. Tam nieraz spadnie ta gumowa firanka, i wodę z pod kół pompuje do środka.
ObrazekObrazekObrazek

Lacranciel
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-01, 15:48

Re: Woda w bagażniku

Post autor: Lacranciel » 2020-01-03, 12:47

Woda, która już znajdowała się w bagażniku przepływała tamtędy pod siedzenia wiec zrobiłem barierę przez którą woda dalej nie przepłynie. Ogólnie to uszczelniłem lampy i tę gumę, która uszczelnia kable prowadzone z klapy bagażnika do karoserii.
Jak na razie jest sucho ale sprawdzę to co napisałeś. Dzięki za podpowiedź :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Juke”