Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Problem z prędkościomierzem po swapie - jaki impulsator?

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon

Vendo
aktywny forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 2013-08-04, 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z prędkościomierzem po swapie - jaki impulsator?

Post autor: Vendo » 2014-10-19, 22:41

Witam.
Robiłem swapa: silnik ze skrzynią z Primery P10 SLX do Sunnego N14 1.6 SR. Wszystko już mam podłączone, działające za wyjątkiem prędkościomierza.
W moim Sunnym 1.6 SR sygnał do prędkościomierza szedł z impulsatora
o takiego: http://allegro.pl/nissan-sunny-1-4-16v- ... 72054.html
(wtyczka dwa piny) w skrzyni primery jest natomiast wyjście na linkę. Kupiłem trochę z rozpędu impulsator taki:
http://allegro.pl/impulsator-czujnik-pr ... 54136.html
ale tu zonk bo są trzy piny.
Czy jest jakiś impulsator który podłącze pod skrzynie i licznik będzie pokazywał właściwą prędkość? Czy jestem skazany na podmianę licznika z Sunnego GTI?
Ogólnie jest kilka rodzajów, a nie zamierzam kupować każdego żeby sprawdzić czy akurat któryś podpasuje.
Kilka swapów już w Polsce jeździ wiec pewnie jest jakieś lekarstwo na mój problem ;-)

VE Killer
fanatyk nissana
Posty: 914
Rejestracja: 2014-10-11, 17:54
Lokalizacja: z dupy
Kontakt:

Post autor: VE Killer » 2014-10-20, 05:26

a nie da się zamontować impulsatora z sunnego? tego co miałeś przed swapem?

wyciągasz ten naped który jest na linkę i w miejsce tego wkładasz cały zestaw z impuksatorem z twojego sunnego

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2014-10-20, 09:28

VE Killer
Inne skrzynie. Kolega zrobił swap na 2.0 z Primery P 10 SLX a ma w sunnym skrzynie z 1.6 Z tego co się orientuje ślimaki są inne :P

Najlepiej i najprościej było by mieć zegary oraz impulsator z wersji 2.0 Mógłbyś wtedy mieć pewność że przekłamania będą minimalne

Vendo
aktywny forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 2013-08-04, 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Vendo » 2014-10-20, 20:16

Niestety skrzynię z 1.6 już sprzedałem.
Mógłbym zrobić taki myk aby pod wyjście na linkę ze skrzyni od 2.0 podpiąć impulsator przerobiony z 1.6 ale tu pozostaje pytanie o przełożenia i prawidłowe wskazania prędkościomierza, bo się narobię, a efektu nie będzie. Jak to sprawdzić? Można później jakoś przeskalować licznik?
Mam też na półce licznik od Sunnego GTI ale jego montaż uważam za ostateczność (przerabianie wiązki itp.).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Swapy, ciekawostki, "co zrobić z.."”