Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Co to jest aktuator

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon

Pijetras
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-14, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Co to jest aktuator

Post autor: Pijetras » 2012-05-14, 17:44

Witam Panów :)

Na forum jestem nowy ... założyłem konto z w celu uzupełnienia paru informacji do prezentacji w szkole ale czytając forum widzę że zostanę tu na dłużej :D ale o tym innym razem ...

Mam do was pytanie w sprawie turbosprężarek :) Wiedza wasza zapewne nieskończona więc pytam ...

Jak działa Aktuator ???

Znam zasadę działania turbosprężarki mam przy sobie jedną, Garrett GT1749S dowiedziałem się że używane są w 2,5l silnikach wysokoprężnych przy niej jak się dowiedziałem jest Aktuator nie wiem niestety jak dokładnie on działa ;x Czytając kilka stron forum dowiedziałem się że odpowiada on za ciśnienie... ale dolotowe, wylotowe ? Zauważyłem że odprowadzona jest z niego rurka po stronie dolotowej zapewne coś od pomiaru ciśnienia (Nie wiem czy dobrze myślę ) ... od Aktuator w stronę dolotową jest wyprowadzona długa śruba która łączy się z jakąś dźwignią ... dodam że chce się tego dowiedzieć żeby zrobić prezentację i jestem uczniem technikum już 3 rok a o doładowaniu będzie coś dopiero w 4 klasie ;< Prosiłbym o w miarę proste wytłumaczenie co to jest i z czym to się je :)

Proszę o szybką odpowiedź :]

Pozdrawiam Piotrek :)

Serdecznie dziękuje za odpowiedzi :D Odpowiedź okazała się banalnie prosta :] Jeszcze raz wszystkim dziękuje !!! ^^
Ostatnio zmieniony 2012-05-14, 18:21 przez Pijetras, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-05-14, 18:01

Skopiuj tekst i zaloz osobny temat, bo zaraz moderatorzy wyrzuca ten post :-P

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-05-14, 18:11

Pijetras wydzieliłem Twój temat.

Po pierwsze zapoznaj się z tym: http://www.technikajazdy.info/quiz-moto ... wastegate/

Aktuator to ta puszka nazwana siłownikiem. Jak w nim jest wyrobiona sprężyna to łatwiej otwiera się wastegate i przez to spada ciśnienie w turbinie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Performance Garage - czyli jak wzmacniamy swoje auta”