Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] sr20de szaleje na benzynie

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
leigimas
stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 2012-03-18, 13:12
Lokalizacja: Zakrzewo

[P10/WP10] sr20de szaleje na benzynie

Post autor: leigimas » 2012-06-11, 13:48

Witam
Moja p10 przestała jeździć na benzynie ostatnio, kupiłem nowy filtr paliwa, wykrecilem listwę wtryskiwaczy (sporo syfu w niej było) złożyłem wszystko skręciłem, założyłem nowy filtr paliwa i auto teraz odpala a nawet jeździ na benzynie ale ma problem ruszyć sie z miejsca gdyż gdy chce ruszyć i wciskam pedał gazu to obroty zamiast isc w gore to lecą w dól ale gdy "przepompuję" pedałem gazu to obroty juz podskoczą do góry, gdy auto już ruszy, to czasami nie ma problemu i ciagnie pieknie a czasmi potrafi szarpac, szarpie najczęściej tak miedzy 3-5 tys potem już jest dobrze do samego odciecia. Dodam jeszcze że gdy podczas jazdy gdy gazu dodaje sie powoli samochód przyspiesza a gdy dobije sie pedal do podlogi to auto muli i traci na obrotach. A i na banzynie z tlumnika leci czarne coś jakby sadzę z pieca, ale tylko na benzynie na gazie jest ok. Może jak pojeżdżę troche na samej benzynce to jakoś go przedmucham i będzie lepiej? Może ktoś juz miał kiedyś taki problem?

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-06-11, 15:34

leigimas, obadaj przepływkę i przepustnicę .. to standard chyba . a potem w razie co pisz :)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
leigimas
stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 2012-03-18, 13:12
Lokalizacja: Zakrzewo

Post autor: leigimas » 2012-06-11, 16:36

scubzik, znajde na forum może jakis maly turtial? :lol:

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2012-06-11, 18:25

też bym stawiał przepływkę, najlepiej to do testów podmienić na sprawną, najpewniejszy test, ew. może pompa paliwa miałem podobny problem w Sunnym, tymbardziej, że masz zagazowane auto, może jakieś przebicie i pompa się przytarła
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2012-06-12, 14:48

Kolega tak miał, samochód ze względu na zepsutą centralkę od gazu, palił na gazie. I tak jeździł od zimy do zimy pewnego roku. Jak mu raz brakło gazu i przełączył na benzynę, to automatycznie smród nieprzepalanej benzyny, czarno kopciła z wydechu i muł straszny był. Zalał dwa razy specyfiku do czyszczenia wtryskiwaczy i pomogło.

Awatar użytkownika
leigimas
stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 2012-03-18, 13:12
Lokalizacja: Zakrzewo

Post autor: leigimas » 2012-06-12, 15:18

Wiooreck, mógłbyś powiedzieć jakiego specyfiku użył dokładnie Twój kolega, bo jest tego mnóstwo a nie chce kupić jakiegoś szajsu.

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2012-06-12, 16:56

Kurcze, a nie wiem co on miał... Poradziłem mu tylko żeby sobie kupił i zalał. Ja do astry w dieslu lalem kiedyś z firmy STP. Jej to nie zaszkodzilo ;)

Najlepiej to jakbyś poszedł do jakiegoś dobrego sklepu motoryzacyjnego i się zapytał. Chyba że ktoś z forum testował i coś poleci jeszcze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”