[N15] Poduszka silnika

Moderator: sergiej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[N15] Poduszka silnika

Post autor: SnowLady » 2009-12-02, 20:46

Czy w Almerze N15 poduszki silnika są takie same, dla każdej wersji silnikowej? Chodzi mi o 1.4, 1.6, 2.0d - bo jedni piszą, że tak, z kolei inni już piszą, że nie. ....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wydaje mi się, że w dieslu będą inne poduszki z uwagi na to, że silnik jest znacznie cięższy niż benzynowy.
Ja jak szukałem poduszek do konkretnie do wersji diesel, bo do benzyny słyszałem, że są inne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podaj mi vin od autka - to prześle Ci numerki na poduszki ... Ale sądzę, że różnią się od siebie sztywnością gumy ... wymiary będą podobne lub identyczne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poducha przednia do CD20 i CD20E w N14, Y10 i N15 jest na bank taka sama. Tylne w CD20 i CD20E w Sunnym też są takie same. Podejrzewam, że wszystkie poduszki są takie same w CD20 i CD20E (ale nie wszystkie są te same w Sunnym i Almerze- tylko wiem o przedniej że jest taka sama).

Co do sprawdzania po VINie to moim zdaniem zawsze powinno się tak robić, zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. "ostatni wypust" modelu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podaje numery poduszek do załączonego rysunku

- 11220 - 11210-0M900 (górna prawa silnika)
- 11350Q - 11350-41B00 (przednia dolna silnika)
- 11320 - 11320-0M902 (tylna dolna silnika +
+ 11246N - 11246-70N00 (dodatkowa skrętna)
- 11220M - 11220-0M900 (skrzyni biegów)

Mam nadzieje, że pomogłem ... almera 20cd.bmp (869,41 KB)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odgrzeję troszkę stary temat. Będę kupował na dniach poduszki silnika (przednią i tylną).

Przednia: http://moto.allegro....ra_n14_n15.html

Z tylną mam lekki dylemat.

1. http://moto.allegro....almera_n15.html

2. http://moto.allegro....k_skrzynia.html

Pierwsza jest w już gotowa do założenia, natomiast druga to taki jakby "wkład". Czy ktoś obeznany może mi doradzić - duży problem jest z wmontowaniem tego wkładu w obudowę? Auta nie będę dawał do mechanika, tylko z kuzynem sami będziemy to robić. Dobre klucze i narzędzia mamy, kuzyn wiedzy trochę też ma. W końcu różnica między poduszkami to 50zł, nie wiem czy lepiej dołożyć, bo może się okazać, że przełożenie wkładu to pikuś.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja bym dołożył mimo wszystko, poza tym jak weźmiesz opcję droższa to od tego samego sprzedawcy co przednią więc różnica w cenie się zmniejszy z uwagi na mniejsze koszty przesyłki. No i opcję nr 1 moim zdaniem bedzie jednak dużo łatwiej zamontowac - no chyba że prześle ci sam wkład a tylko na fotkach dał z uchwytem
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
To znaczy kupiłeś ten wkład do tylnej (bez "uchwytów")? Ktoś widział poduszkę centralną? Do niej też pasuje ten wkład? Czy jest 1 poduszka boczna (ta od str rozrządu) Czy jeszcze jakaś druga?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

bonus66
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-22, 13:22
Lokalizacja: SUWALKI

Post autor: bonus66 » 2010-01-22, 13:27

Witam

Prosil bym o pomoc w zakupie poduszek silnika do Almerki z 96r 3 drzwiowa 2.0 d
Poniewaz jak kolega wyzej mam problem gdyz w sklepach sa tylko do benzyny a do diesla ani sladu ,serwis cena okolo 1500zl wiec sami rozumiecie .

Pozdrawiam i dziekuje

Rudy89
wiem o czym pisze
Posty: 43
Rejestracja: 2009-12-15, 22:47
Lokalizacja: Szczecinek/ Warszawa

Post autor: Rudy89 » 2010-01-26, 21:15

bonus66 pisze:Witam

Prosil bym o pomoc w zakupie poduszek silnika do Almerki z 96r 3 drzwiowa 2.0 d
Poniewaz jak kolega wyzej mam problem gdyz w sklepach sa tylko do benzyny a do diesla ani sladu ,serwis cena okolo 1500zl wiec sami rozumiecie .

Pozdrawiam i dziekuje
Kolega chyba tematu nie czytał. Cały jest o dieslu. Poduchy są na alledrogo u użytkownika Kacper_Duch - ma wystawione tylko przednia i tylna, ale inne tez moze wystawic - gadalem z tym o nim. Poza tym są w TedGumie i intercarsie. Jak coś to na gg.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”