Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Nissan Cabstar 2.5 2010r

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

mjulian
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-10-14, 18:25

Nissan Cabstar 2.5 2010r

Post autor: mjulian » 2021-10-14, 18:56

Witam Was i proszę o pomoc. Mam bardzo nietypowy problem.
Posiadam samochód Nissan Cabstar 2.5 z 2010r pompa paliwa Denso i na nim jest zamontowany podnośnik koszowy co powoduje że mało jeździ ale większość stoi na jałowym biegu i napędza pompę hydrauliczną.
Zawsze tankowałem na Shell i Orlen i było ok ale kiedyś z własnej głupoty zatankowałem na takiej małej stacji i zalepilo mi filtr, samochód dymił brak mocy i gasł a w paliwie pływały jakieś gluty. Ropę zlałem , bak umyłem na myjni w środku wysuszyłem i filtr nowy i niby ok ale okazało się że teraz mam taki problem ze juz wszystko dobrze jeździ ale na paliwie z Carrefour. Jeśli zaleję np Shell v power lub verve na Orlenie lub zwykle paliwo na którejś stacji to auto gaśnie i go blokuje i brak mu mocy i czasem w czasie jazdy zgaśnie i trzeba chwilę poczekać i odpalić i jedzie.
Jeśli jednak zatankuję na Carrefour to nie gaśnie i tak zacząłem robić ze tankowałem go tylko na Carrefour.
Wcześniej nie było żadnych błędów.
Jednak ostatnio stracił moc i wyskoczył błąd P0089 pompa paliwa.
Wymieniłem czujnik ciśnienia, zawór regulacji ciśnienia i filtr paliwa lecz bez zmian..
Podczas jazdy jak usunę błąd to ma pełną moc i nie wyskakuje błąd i można jechać bez problemu, jednak jak stoi na jałowym biegu i mu się naciśnie gaz aby ruszyć to raz na 4-6 naciśnięć znowu wyskakuje błąd P0089.
Czy to będzie pompa do wymiany ?
Co mogę zrobić lub sprawdzić aby dowiedzieć się co jest do wymiany?
Proszę Was o pomoc bo u mnie w okolicy nikt z takim "dziwnym" przypadkiem się nigdy nie spotkał.
Z góry dziękuję za odpowiedź i przeczytanie moich wypocin ale jestem już całkowicie bezradny.
Jeśli coś to pytajcie a odpowiem aby uzupełnić coś czego nie napisałem i przepraszam za haos .

mjulian
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-10-14, 18:25

Re: Nissan Cabstar 2.5 2010r

Post autor: mjulian » 2021-10-14, 19:03

Dziś wyszło dodatkowo że po zatankowaniu na Carrefour 20 litrów mimo świecącego się check okazało się że ma moc ale przy pełnym wciśnięciu gazu zostawia chmurę dymu za sobą.
Za każdą radę i pomysł z góry bardzo dziękuję

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”