Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Regulacja świateł

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
bryl
stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 2010-08-23, 14:29
Lokalizacja: Gdynia

[P/WP11.144] Regulacja świateł

Post autor: bryl » 2012-03-17, 22:54

Jak w temacie.Czy istnieje jakaś regulacja świateł, ale na boki?? Bo wydaje mi sie,że światła są za bardzo "rozstrzelone" na boki i przez to słabo świecą po zmroku.I jeszcze jedno przy okazji,co może być przyczyną przepalania się żarówek z przodu,bo przynajmniej raz w miesiącu musze wymieniać żarówki,a to zdecydowanie za często.

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2012-03-19, 00:16

bryl, problem świateł jest już od jakiegoś czasu wałkowany. Niestety nasze .144 już mają te światła jakie mają i jedni je regenerują, drudzy myją a jeszcze inni wkładają HIDy. Niestety w soczewce nic za wiele nie poregulujesz.
link do tematu:
viewtopic.php?t=258


Jeżeli chodzi o żarówki i ich częste przepalanie to mogą na to wpływać głównie 3 czynniki.
1.Dziury na drodze - czego żarówki nienawidzą
2.Jakość żarówek
3.Napięcie ładowania alternatora. Jeśli 3cia opcja (ładowanie powyżej 14.4V) to wymień regulator napięcia w alternatorze i lepiej w miarę szybko to zbadać.

Więcej grzechów nie pamiętam na ten temat. Pozdrawiam.
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Tqmasz
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-14, 22:50
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Tqmasz » 2012-03-20, 15:11

ja stawiam na ten regulator też tak miałem u teścia paliły się jedna za druga więc najpierw luknij tam pozdro

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Re: Regulacja świateł

Post autor: Piotrek_S » 2012-03-20, 20:37

bryl pisze:Czy istnieje jakaś regulacja świateł, ale na boki??
Jak najbardziej powinna być regulacja na boki.

Awatar użytkownika
nossbuk
fanatyk nissana
Posty: 370
Rejestracja: 2009-12-22, 22:27
Lokalizacja: Błonie / Warszawa

Post autor: nossbuk » 2012-03-20, 23:18

Jedne powinny być góra- dół, drugie na boki. Białe pokrętła na nasadkę 6 to góra- dół, a drugie zielone na boki, chyba też na 6.

Nissan p11 TD
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-08-24, 13:31
Lokalizacja: podkarpacie, UK

Post autor: Nissan p11 TD » 2012-03-21, 10:58

Witam.. a ja mam taki problemik ze musze jakos swiatal wyregulowac na angielskie drogi.. ruch lewostronny i symetryczne ustawienie swiecenia.. U nas w Europie jest ono niesymetryczne.. Przeczytalem gdzies ze wystarczy w starszych samochodach jakim jest niewatpliwie primera p11 z roku '98 zakleic czarnymi naklejkami tasmy swiatlonieprzepuszczalenej odpowiednie miejsce na reflektorze i bedzie ok.. Ale ktore to miejsce i jak to zrobic..?? nie moge nigdzie nic znalesc.. jest to dosc pilne bo jezdze tu po anglii juz jakis czas na pale bez przestawionych/wyregulowanych czy chocby przeslonietych swiatel a to ponoc surowo karalne w razie kontroli. Prosze o jakies info jesli ktos cos wie lub mial z tym doczynienia.. nie chce pchac sie w koszty i jechac tu na ich slunny MOT by mi regulacje robili na stale gdyz bede zjezdzal do kraju za okolo 2 miesiace znowu.. Jednak by tu spokojnie jezdzic musze cos z tym zrobic.

[ Dodano: 2012-03-21, 22:52 ]
Nikt nie wie..? ludzie potrzeba mi tych informacji.. jezdze tu juz jakis czas ale ostatnio zaczynam sie obawiac policyjnych kontroli - coraz wiecej angielskich radiowozow widze i ogolnie strach.. w dzien jeszcze bajka ale w nocy to ewidentnie widac ze swiatla mi swieca na prawy pas nie na lewy.. czyli krzywo.. Probowalem juz znalezc i nie zawiele w sieci jest.. moze choc na forum ktos wie co zrobic..? czy sa one regulowane jakas dzwignia..? czy musze kupic folie i przykleic na reflektory by zmienic kat padania..!? Please.. ratunku..!
Moj NISSAN P11 na sprzedaz:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Wole diesle bo choć to traktory i muły to są trwałe i niezawodne..;)

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2012-03-22, 00:25

Nissan p11 TD, A noże po prostu ręcznie ustaw prawą lampę maksymalnie w dół? światła będą dużo krótsze ale nie będziesz oślepiał. Ale to tylko gdybanie z mojej strony
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2012-03-22, 10:18

W UK oświetlenie chyba nie jest symetryczne, tylko właśnie oświetla bardziej lewe pobocze. Na pewno nie da się lamp przerobić, tam jest inna konstrukcja odbłyśnika wewnątrz. Zaklejenie reflektorów tylko przyciągnie uwagę policji, także ja osobiście bym nie polecał. Na Twoim miejscu kupiłbym w PL lampy z angola i przekładał, opcja tania, robota dość prosta i pewna. Tylko nie wiem jak z przepisami, czy w aucie homologowanym na ruch prawostronny można jeździć z reflektorami świecącymi w lewo.
pozdr. Kamil

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2012-03-22, 11:23

wod2u pisze: Tylko nie wiem jak z przepisami, czy w aucie homologowanym na ruch prawostronny można jeździć z reflektorami świecącymi w lewo.
Można, z tym że jakbyś chciał to zrobić full legalnie to musiałbyś również przekładać światła PMG i wsteczne ;-)


Zagłębiając się w temat, jeśli masz na samochodzie Polskie tablice to wiadomą rzeczą jest że światła świecą Ci całkiem inaczej jak u nich a przepisy nie zabraniają wjazdu pojazdem zarejestrowanym i homologowanym na polskie drogi do UK ponieważ są jednak jakieś regulacje unijne na ten temat. Czy kierowca TIR-a wjeżdżając do UK, bierze śrubokręt i przekręca lampy w ciężarówce? Nie panikujmy Panowie a mandaty może i dostają ale ci co nie umieją się przed tym obronić.

Jedyne 2 rzeczy jakie należy przestrzegać po za granicami kraju to (po pierwsze) maksymalny okres poruszania się pojazdem poza krajem (6 miesięcy). Jeśli zatrzymają Cię 2x w ciągu roku to możesz dostać całkiem pokaźny mandat ponieważ po upływie 6ciu miesięcy masz (niby) obowiązek zarejestrować samochód w państwie w którym aktualnie mieszkasz.

po drugie to oczywiście przepisy ruchu drogowego ;-) pozdrawiam.
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ulisses
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-20, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ulisses » 2012-03-22, 12:37

Dokładnie, nikt się nie czepia kontynentalnych lamp. Jeździłem w UK kilka miesięcy i nigdy nie było problemu.
Obrazek

Nissan p11 TD
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-08-24, 13:31
Lokalizacja: podkarpacie, UK

Post autor: Nissan p11 TD » 2012-03-24, 22:23

Ok. Ale przepis jest przepisem.. Jakby chcieli to mogli by sie doczepic. Dzis bedac na spacerze rzucil mi sie w oczy samochod z kierownica z lewej strony (kontynetalny) ford mondeo ktory byl zarejestrowany na anglielskich blachach mial poplacone wszystko co trzeba bo wszystkie mozliwe nalepki na szybie byly (jak kolekcja znaczkow) a na reflektorach mial przykleone dwie specjalne i tu uwaga NIE CZARNE ale przezroczyste nalepki dokladnie na srodku ktore dzieki swojemu ksztaltowi i stopniu przepuszczalnosci swiatla dawaly efekt wlasnie swiecenia reflektorow dostosowanego do ich ruchu drogowego.. zaluje ze nie zrobilem zdjecia ale przyjzalem sie blizej i widzialem jakies znaki homologacji i numery na tych naklejkach - byly one najpewniej naklejone przez autoryzowany serwis.. I naklejone dokladnie na srodku. ksztalt kruszki w poziomie. Wiec pewnie tak to dziala.. Tylko teraz pytanie skad to wziac i jak..? Ech.. najlepiej sie chyba jednak nie upierac przy aucie z kierownica z lewej strony tylko zmienic na tutejsze.. i niestety zmienic swoje przyzwyczajenia.. do ruchu juz sie przyzwyczailem dawno tylko jeszcze nie probowalem jezdzic wozem z kolkiem po prawej stronie..
TO nic.. mam jeszcze dwa miechy jazdy tutaj i powrot do kraju potem juz samolot..
Moj NISSAN P11 na sprzedaz:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Wole diesle bo choć to traktory i muły to są trwałe i niezawodne..;)

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2012-03-24, 23:59

Nissan p11 TD, jeśli to Ci coś pomoże to masz w linku:

http://allegro.pl/naklejki-nalepki-na-s ... 20868.html
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Nissan p11 TD
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-08-24, 13:31
Lokalizacja: podkarpacie, UK

Post autor: Nissan p11 TD » 2012-03-25, 21:51

Wlasnie dokladnie cos takiego mial ten ford naklejone..!! To dokladnie to bylo na przednich reflektorach i obydwie w jedna strone ta wezsza czescia..! ciekawe czy to faktycznie uniwersalne rozwiazanie..(?) Sadzac jednak po tym ze ofert kupna nie bylo to gosciu chyba troche za duzo sobie to wycenil.. Z tego co zdazylem sie zorientowac to wiekszosc ludzi ryzykuje i jezdzi na pale.. Ja sprobuje to dostac tutaj.. zobacze jakie ceny, porownam i dam znac.. Ale z drugiej strony jak widzialem to na tym zangielszczonym fordzie ktory widac bylo tam jezdzil juz na legalu (wszystkie oplaty) pomimo kierownicy z lewej strony to chyba patent jest skuteczny i ok.. Na pewno mniej sie rzuca w oczy niz jakas czarna tasma.. a moze to wlasnie o takie cos chodzilo w tych wszystkich artykolach.. Jakkolwiek - wiem juz teraz czego szukac.. Dzieki, pozdro.
Moj NISSAN P11 na sprzedaz:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Wole diesle bo choć to traktory i muły to są trwałe i niezawodne..;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”