FORUM NISSAN ZONE Strona Główna
GłównaStrona główna RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zielkq
2014-01-12, 16:56
słabe ogrzewanie w P10
Autor Wiadomość
andrzej69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-09, 17:29   słabe ogrzewanie w P10

Witam.Po przeglądnięciu innych podobnych tematów nie znalazłem odpowiedzi na mały problem jaki mam ze swoją Primerką.Jak przystało na temat zimowy jest to problem z ogrzewaniem.Otóż słabo grzeje nawet gdy mam nagrzany silnik.Niedawno wymieniłem pompę wodną i mam zalany nowy płyn.Po wykręceniu odpowietrznika płyn tylko delikatnie się sączy.Płyn zalany do pełna,w naczyniu wyrównawczym poniżej maksimum.Czy przyczyną może być korek chłodnicy który nie trzyma ciśnienia?Dodam że zaraz przed odpowietrznikiem,gazownicy założyli mi trojak który ogrzewa reduktor gazu.Jest on ciepły i nigdy nie miałem problemów z gazem.Proszę o pomoc.

NissanManiak :)

Nr rejestacyjny: NZ rox
Model: Nissan

bonzo 
Moderator
Nissanmaniak

Model: Y61/Z31, był Y60 N14 gti, gti-r, serena
Wysłany: 2012-02-09, 19:06   

a jak zakładali gaz nie pomylili przypadkowo węży od nagrzewnicy ??
jak nie to to zatkana nagrzewnica nie leczyłeś wycieków z układu jakimiś proszkami??

SCHODY DREWNIANE

andrzej69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-09, 21:26   

Nie,na razie nie "leczyłem" nagrzewnicy niczym.Co do gaziarzy to co tam mogli pomylić?Zastanawia mnie tylko brak płynu za odpowietrznikiem.Nagrzewnica coś tam daje,ale to nie jest szał.Przy ciepłym silniku i dmuchawie na 4 powinno być czuć ciepło,a tu lipa.Co do odpowietrznika to ma on jeszcze jakiś zaworek w przewodzie?Jeśli to wina zapchanej nagrzewnicy to czemu płyn nie wybija się przez odpowietrznik?...Ciekawa ta moja primerka:) no nie?

Ryba 
Moderator

Model: Primera P10 GT + T

Wysłany: 2012-02-10, 07:40   

na forum jest cały manual o P10 tam masz napisane co i jak. Odpowietrz dobrze układ chłodzenia.

zecikk 
fanatyk nissana

Nr rejestracyjny: GD
Model: galant 2,5 V6 sport edition
Wysłany: 2012-02-10, 09:04   

termostat nie domyka i auto jest nie dogrzane przez to,ewnetualnie nie otwioera sie jak powinien i nie daje płynu ile trzeba na duzy obieg,zapchana nagrzewnica to drugi mozliwy temat.

andrzej69
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-10, 20:58   

Może to być faktycznie termostat bo wskażnik temperatury silnika pokazuje minimalnie poniżej połowy skali.Co do odpowietrzenia to odkręcałem ten odpowietrznik wiele razy-na zimnym silniku,na ciepłym silniku i na pracującym ciepłym silniku.Nigdy nie leciał tamtędy płyn,jedynie wystąpiło małe sączenie.Jeśli to wina termostatu i nie otwiera dużego obiegu to dlaczego silnik jest nie dogrzany(chyba) a reduktor gazu (zasilany z dużego obiegu)nawet w ostatnie mrozy nie sprawiał problemów?Jestem zdecydowany na naprawę-co powinienem najpierw wymienić(przeczyścić)?Proszę o opinie.

Odpowiedz do tematu