Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Moja Micra nie odpala :(

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
pitex
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-20, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

[K11] Moja Micra nie odpala :(

Post autor: pitex » 2009-12-20, 15:52

Ja odgrzebię troszkę ten temat.

Moja Micra mnie zawiodła przy okazji ostatnich mrozów. Po nocy spędzonej pod chmurka (około -15) odpaliła bez większych problemów, przejechałem około 500m i zgasła, od tamtej pory więcej nie odpaliła. O co chodzi? Paliwo nie zamarzło bo autko później stało przez ponad 24 godziny w garażu, niestety po garażowaniu dalej nic :(

Przyjechali ludzie z Assistance i też nie wiedzieli co poradzić?


Proszę o pomoc!


Pozdrawiam
Piotrek
Ostatnio zmieniony 2011-06-18, 02:51 przez pitex, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wronek
fanatyk nissana
Posty: 938
Rejestracja: 2009-12-09, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wronek » 2009-12-20, 16:05

Kręci wogóle? Sprawdzałeś czy jest iskra?
K10 GA16DE + Madzia 323 :)

Awatar użytkownika
pitex
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-20, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pitex » 2009-12-20, 16:07

Kreci jak szalona (słowa gościa z pomocy drogowej). Iskry nie sprawdzałem, bo nie bardzo wiem jak to zrobić?

Jak kręci to czasem mam wrażenie jak by próbował zaskoczyć jednak mu się nie udaje :(

Awatar użytkownika
wronek
fanatyk nissana
Posty: 938
Rejestracja: 2009-12-09, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wronek » 2009-12-20, 16:19

Odpinaj kable po kolei, niech ktoś kręci kluczykiem w stacyjce i przykladaj po kolei kabel do czegos metalowego (pokrywa czy cos) i patrz czy przeskakuje iskra.

Możesz też odpiąć na noc akumulator to zresetuje sie komp.
K10 GA16DE + Madzia 323 :)

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

[K11] Problem z odpaleniem

Post autor: Szymeq » 2010-01-25, 12:50

Witam
W sobotę micra wycieła mi taki numer. Autko stoi w garażu średnia temp +10 st. więc wszelkiego rodzaju przypdałości zimowe wykluczam. W piątek normalnie autko odpaliło - grzebałem troche przy autku i wieczorem odpaliłem zobaczyć czy wszystko jest oki - Odpaliła z pierwszego cyknięcia ... w sobote rano ni chu chu ... kręciła jakoś dziwnie ale nie chciała zapalić .. posprawdzałem bezpieczniki i oki. Pompę paliwa słychać, przewody i świece mają z 1,5 tyś km albo i nie. Zaczołem ją kręcić z przerwami kilkusekundowymi ze 3 min aż w końcu powolutku zaczeła miec chęć i odpaliła - tak jakby nie na wszystkich garach ... telepało ją ... jak rozruszała się - ok 7 sekund takiego dziwnego chodzenia - po tym juz jest wszystko oki ... nie wiem co to było i czego szukać ... bo teraz jest wszystko oki .. :razz:
Miał ktoś taki przypadek?
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
EnDrIu
fanatyk nissana
Posty: 780
Rejestracja: 2009-12-08, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EnDrIu » 2010-01-25, 16:05

Szymeq co do problemow z nasza Micra to nie mam pojecia co to bylo :-| Nasza tez dziwnie brzmiala podczas pracy rozrusznika...nie wiem czy to wina paliwa czy nie...odpalilismy z holu i od tego momentu nie ma problemow, wiec albo u mnie zamarzlo paliwo i wlany denaturat jakos tam pomogl lub zawiesily sie szczotki od rozrusznika(i na to bym stawial).

Moze i u Ciebie rozrusznik?

Awatar użytkownika
wronek
fanatyk nissana
Posty: 938
Rejestracja: 2009-12-09, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wronek » 2010-01-25, 18:40

Może w piątek zgasiłeś szybko auto na ssaniu i zalało? Przynajmniej na to wygląda z opisu, bo już pare osób tak miało w K11.
K10 GA16DE + Madzia 323 :)

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2010-01-26, 08:47

EnDrIu pisze:zawiesily sie szczotki od rozrusznika
wronek pisze:Może w piątek zgasiłeś szybko auto na ssaniu i zalało?
Hmm... bardziej jednak bym obsatwiał ten rozrusznik własnie dzięki temu dziwnemu dźwiękowi przy kręceniu .. jakoś tak słyszalnie inaczej kręcił niż zwykle. Z drugiej strony co się mogło w nim skaszanić skoro przez cały czas kręcił tak właśnie dziwnie i w końcu zapalił :roll:
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
EnDrIu
fanatyk nissana
Posty: 780
Rejestracja: 2009-12-08, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EnDrIu » 2010-01-26, 12:09

Szymeq pisze:
EnDrIu pisze:zawiesily sie szczotki od rozrusznika
wronek pisze:Może w piątek zgasiłeś szybko auto na ssaniu i zalało?
Hmm... bardziej jednak bym obsatwiał ten rozrusznik własnie dzięki temu dziwnemu dźwiękowi przy kręceniu .. jakoś tak słyszalnie inaczej kręcił niż zwykle. Z drugiej strony co się mogło w nim skaszanić skoro przez cały czas kręcił tak właśnie dziwnie i w końcu zapalił :roll:
Mogły szczotki się zawiesić...jak kreciłeś to moze drgnely jak silnik podskakiwal od krecenia. Nastepnym razem walnij w rozrusznik i sie przekonasz :-)

Awatar użytkownika
mariusek
doświadczony forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 2009-12-09, 23:05
Lokalizacja: Wawa- zach.

Post autor: mariusek » 2010-01-30, 11:09

EnDrIu pisze:Mogły szczotki się zawiesić...jak kreciłeś to moze drgnely jak silnik podskakiwal od krecenia.
Endriu jak by szczotki sie zawiesiły to rozrusznik by w ogóle nie krecil.tak jak wam wspominałem Micry maja jakis drucik,ktory jak zrobi sie wilgotny to silnik nie zaskoczy.kiedys ktos mi to tłumaczyl,ale nie pamietam co i gdzie to było.ja ze swoja tak mialem kilka razy.zwłaszcza jak na dworzu było wilgotno.jedyna rada to krecic az zacznie załapywac

ainkaa

Post autor: ainkaa » 2010-02-11, 18:01

Moja biała też odwaliła mi raz zimą taki numer, odpaliła dopiero na drugi dzień, a to było przyczyną:

cyt.:"Przyczyna tego zjawiska jest następująca...
Micry, po takim krótkim odpaleniu silnika tylko przy niskich temperaturach i szybkim zgaszeniu nie potrafią spalić benzyny która zostaje dostarczona do cylindrów tuż przed zgaszeniem silnika. Dlatego, przy powtórnym odpalaniu silnik jest kompletnie zalany. Jedyna rada, trzeba kręcić aż załapie. Wtedy mamy kłęby szarego dymu, gdyż spala paliwo z układu wydechowego.
Problem jest powszechny, nie ma na to rady poza jedną, nie gasić silnika zaraz po odpaleniu, pozwólmy mu popracować kilka minut.
pozdrawiam " autor serwis

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
EnDrIu
fanatyk nissana
Posty: 780
Rejestracja: 2009-12-08, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EnDrIu » 2010-02-11, 20:29

U nas niestety byl jakis inny problem, bo krecilismy tak dlugo az padl aku, potem probowalismy z kabli i tez nie dalo rady :roll: na razie wszystko jest ok...oby tak zostalo :-)

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2010-02-11, 21:38

Hmmm a u mnie może to być ..... bo faktycznie dzień wcześniej odpaliłem ja na kilka sekund... :roll:
Z nissanem od 2005 roku :)

ainkaa

Post autor: ainkaa » 2010-02-12, 14:43

EnDrIu przyznam, że u mnie też padł aku, tak się uparłam, tymbardziej, że jakby od czasu do czasu chciała załapać. Dodam, że była iskra, paliwo dochodziło w tej chwili nie pamiętam co jeszcze sprawdzaliśmy. Naładowałam aku i miałam ją wieźć na drugi dzień do Maca, rano odpaliła. :)

Podejrzewam, że było z nią tak jak opisał to serwis.

piotr83a
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-04-14, 20:31
Lokalizacja: wodzisław śl.

[K12] problem z odpalaniem

Post autor: piotr83a » 2010-04-14, 20:39

gdy samochod stoi mi na sloncu nie mozna go potem odpalic,po przekreceniu kluczyka nic nie dziala,tak jakby blokowalo immobiliser,gdy oslonie czyms przednia deske problem czesciowo znika,dzieje sie to gdy auto stoi w sloncu i nagrzewasie deska rozdzielcza
piotr83a

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2010-05-17, 21:56

Ja kiedyś miałem coś takiego w upalny dzień, że nie widziałem wskazań aktualnie ustawionej temperatury klimatyzacji automatycznej.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

crovax85
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-13, 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

[K11] Problem z odpaleniem

Post autor: crovax85 » 2010-06-13, 11:22

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Poszukując rozwiązania swojego problemu trafiłem na to forum z nadzieją, że ktoś pomoże mi go rozwiązać kub chociaż wskaże drogę do tegoż rozwiązania.
Moje autko (K11 1,3 97r) funkcjonowało zupełnie normalnie nigdy nie było problemu z odpaleniem, ani samą pracą silnika, spalanie było na stałym poziomie (poniżej 8l w mieście), aż tu nagle jednego ranka nie mogłem micry odpalić.
Sprawdziłem zapłon i świece (suche i czyste), bezpieczniki w tym ten odpowiadający za pracę układu wtryskowego, sprawdziłem pompę paliwa i filtr, wszystko jest ok, a auto nie chce zapalić.
Objawy są takie że rozrusznik kręci, pompa paliwa pracuje tylko nie ma zapłonu -wygląda to tak jakby coś nie otwierało wtrysków. Udało się kilka razy odpalić auto na ok 5 sekund, chodziło normalnie i po tych kilku sekundach zwyczajnie gasło. Ponowne udawało się odpalić na chwilę po ok 30sek.
Mam immobilizer w kluczyku NATS - czy może on przez jakiś błąd powodować takie problemy? A może to wina masy lub zasilania sterownika/immobilizera. Dodam, że ma drugi kluczyk oryginalny też NATS i nim również nie udało się zapalić auta.
Bardzo proszę o pomoc i rady.

TAGUJEMY TEMATY !!!!
Ostatnio zmieniony 2010-09-01, 02:01 przez crovax85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2010-06-13, 11:25

przeplywomierz
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

crovax85
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-13, 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: crovax85 » 2010-06-13, 11:31

bonzo pisze:przeplywomierz
Dziękuję za tak szybką odpowiedź
A czy możliwe, że by stało się to tak nagle? Przepływomierz nie dawałby oznak w postaci większego spalania, krztuszenia się silnika nierównej pracy, które z czasem by się nasilały?
Bo u mnie to było wszystko ok, odstawiłem auto na parking jednego dnia i następnego rano już nie udało się zapalić.

Awatar użytkownika
alfabox
fanatyk nissana
Posty: 1023
Rejestracja: 2009-12-04, 23:42
Lokalizacja: Bydgoszcz-Kapy
Kontakt:

Post autor: alfabox » 2010-06-13, 11:54

crovax85 pisze:
bonzo pisze:przeplywomierz
Dziękuję za tak szybką odpowiedź
A czy możliwe, że by stało się to tak nagle? Przepływomierz nie dawałby oznak w postaci większego spalania, krztuszenia się silnika nierównej pracy, które z czasem by się nasilały?
Bo u mnie to było wszystko ok, odstawiłem auto na parking jednego dnia i następnego rano już nie udało się zapalić.
Tak jak już wczoraj rozmawialiśmy,sprawdź impulsy na wtryskach ,ciśnienie paliwa i jak już napisał bonzo,a też to omawialiśmy przepływomierz ;-)
Jest pewna możliwośc że podczas rozruchu odpala na chwilowym wzbogaceniu,które jest podawane przy rozruchu ,a dalej nie otrzymuje już normalnego składu mieszanki,oczywiście wniosek:przepływomierz podaje zerowy sygnał na ECU.
Jeśli byś miał problem z regeneracja przepływki ,to pisz na PW lub GG to opanujemy ;-)

ps,wejdź na temat Grupa Kujawsko-Pomorska
ObrazekObrazek

crovax85
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-13, 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: crovax85 » 2010-06-13, 16:02

Jutro mam nadzieję, że uda się zdiagnozować sterownik i ewentualne błędy bo innej drogi nie widzę. Być może wyjaśni się czy to instalacja czy przepływomierz czy immo...

Czy w okolicy rozrusznika jest jakiś przewód masy silnika, albo sterownika. Widzę tam jakaś kabel w plastikowym pancerzu przyczepiony gdzieś do dolnej części rozrusznika i mam wrażenie, że jest na końcu luźny... Taki chyba zbieg okoliczności, ale kiedy zacząłem dłubać w okolicy rozrusznika zawsze auto na te 5s odpalało. Zanim zacząłem coś tam ruszać nie zapalił ani razu.
A sam sterownik ma jakiś bezpiecznik w kabinie? już kończą mi się pomysły :cry:.

[ Dodano: 2010-06-15, 14:19 ]
Dzisiaj autko zostało odholowane do mechanika i po podłączeniu komputera wyskoczył uszkodzony immobilizer. Mechanik mówi, że trzeba nową, czystą skrzynkę immobox i programowanie kluczyków. pozostaje mi wierzyć mechanikowi i czekać na efekt tych działań.

[ Dodano: 2010-06-17, 09:46 ]
No i problem został nareszcie rozwiązany :D Wymiana immoboxa nie pomogła, bo nie dało się zaprogramować kluczyków do nowej skrzynki. Skończyło się na usunięciu immobilizera ze sterownika.

Awatar użytkownika
Domiss
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-26, 11:46
Lokalizacja: Rybnik :(

Re: problem z odpalaniem

Post autor: Domiss » 2010-09-23, 11:54

piotr83a pisze:gdy samochod stoi mi na sloncu nie mozna go potem odpalic,po przekreceniu kluczyka nic nie dziala,tak jakby blokowalo immobiliser,gdy oslonie czyms przednia deske problem czesciowo znika,dzieje sie to gdy auto stoi w sloncu i nagrzewasie deska rozdzielcza
Mam dziś ten sam problem, tylko że z K11 i słońce raczej nie ma nic do tego. Auto w ogóle nie reaguje na przekręcenie kluczyka (ani radio, ani nawiewy, ani tym bardziej rozrusznik). Akumulator naładowany, bo centralny, klakson i światła działają... Bezpieczniki pod maską i w kabinie wyglądają na sprawne... aktualnie z braku innych pomysłów odłączyłem akumulator i robię reset kompa, ale obstawiam raczej któryś z przekaźników albo coś w tym stylu... Autem ostatnio jeździ żona, więc nawet jak coś delikatnie iskrzyło, to na pewno nie zauważyła :(. Macie jakieś inne pomysły co jeszcze posprawdzać? ;)
micra k11 '97 1.3
Obrazek

Awatar użytkownika
Mishi
fanatyk nissana
Posty: 927
Rejestracja: 2010-03-31, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mishi » 2010-09-23, 16:11

HeY

A oczyściłeś elektrody na aku i zaciski na kablach? Może masz zaśniedziałe? Ja też tak kiedyś miałem. Problem zniknął jak wymieniłem aku i zaciski na kablach.

Pozdrawiam

Mishi

Awatar użytkownika
Domiss
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-26, 11:46
Lokalizacja: Rybnik :(

Post autor: Domiss » 2010-10-01, 16:43

Dzięki Mishi, rzeczywiście coś takiego pomogło. Nie miałem akurat kluczy ani sprzętu (pojechały do pracy drugim autem), więc tylko popsikałem klemy WD-40 czy czymś podobnym i za jakiś czas odpaliła. Do tej pory odpala codziennie bez problemu, jeśli problem się powtórzy, to trzeba będzie doczyścić porządniej.
micra k11 '97 1.3
Obrazek

Awatar użytkownika
Mishi
fanatyk nissana
Posty: 927
Rejestracja: 2010-03-31, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mishi » 2010-10-01, 18:07

HeY

A to cieszę się, że mogłem pomóc:)

Pozdrawiam i bezproblemowej obsługi życzę.

Mishi

agnes.j
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-17, 12:42
Lokalizacja: Łódź

[K11] nie odpala/immobilizer? :(

Post autor: agnes.j » 2010-12-17, 12:49

Witam Panów,

na początku zaznaczam, że zgodnie z loginem jestem kobietą i z góry przepraszam za łopatologiczny opis mojego problemu.
Problem zaczął się w momencie gdy rozładował się akumulator i został wyjęty do podładowania. Po jego ponownym zamontowaniu rozrusznik kręci ale auto nie odpala. Podejrzenia moje i mojego ojca padły na immobiliser (taki co blokuje zapłon). Niby reaguje normalnie na sterowanie pilotem, czyli uzbraja się i wyłącza jak wcześniej oceniając po mruganiu diody ale auto stoi już drugi tydzień.
Podobno można jakoś, wręcz trzeba, odkodować immobiliser i zakodować na nowo bo teraz w pamięci samochodu jest ustawienie blokady.
Jestem załamana bo uwielbiam moje auto. Właściwie to nawet nie mam pewności, że to ten immobiliser a nie coś innego chociaż nie było wcześniej symptomów awarii innego urządzenia.
Może ktoś miał podobną sytuację i mógłby mi pomóc albo polecić jakiegoś specjalistę w tym temacie, najchętniej na terenie Łodzi lub okolic.
Jak będę umiała to odpowiem na ewentualne pytania.
Z góry dziękuję za każdą pomoc,

Agnieszka

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2010-12-17, 13:15

Witam serdecznie, Immobiliser i komputer czyli sterownik to ostatnia rzecz jaka w tych samochodach się psuje i gdzie szukałoby się rozwiązania tego problemu. Jesteśmy z Łodzi więc prosiłbym o telefon 602 413 692 - postaram się pomóc. Pozdrawiam
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

ainkaa

Post autor: ainkaa » 2010-12-17, 14:20

A słychać pompę paliwa? Zanim zaczniesz kręcić, czyli kluczyli na pierwszej pozycji=świecą się kontroli, powinno być słychać pracę pompy. Też łopatologicznie objaśniam. :)

Krócej: obstawiałabym bezpieczniki/przekaźniki, obejrz je dokładnie....

Pozdrawiam :)

agnes.j
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-17, 12:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: agnes.j » 2010-12-17, 14:46

ainkaa pisze:A słychać pompę paliwa? Zanim zaczniesz kręcić, czyli kluczyli na pierwszej pozycji=świecą się kontroli, powinno być słychać pracę pompy. Też łopatologicznie objaśniam. :)

Krócej: obstawiałabym bezpieczniki/przekaźniki, obejrz je dokładnie....

Pozdrawiam :)
Coś tam słychać :)
A gdzie są te bezpieczniki/przekaźniki?

ainkaa

Post autor: ainkaa » 2010-12-17, 14:59

sprawdziłaym te pod maską, takie niebieskie (przekaźniki) w podłużnej czarnej obudowie, kolorowe to bezpieczniki, może któryś się spałił, podczas kręcenia na wyładowanym aku, kiedyś o tym czytałam :)

Może też być zalana, tzn. zalane mieć świece, ale to drugi strzał, najpierw spojrzałabym na te przekaźniki :)

Dodam, że nie jestem specem mechanikiem :) ale jest tu wielu specjalistów, niech mnie stopują jeśli się mylę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”