Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Primera 2.0 16VChrobotanie/zgrzyty/stuki z ukladu

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

danek1975
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-23, 17:59
Lokalizacja: Poznan

[P11/WP11] Primera 2.0 16VChrobotanie/zgrzyty/stuki z ukladu

Post autor: danek1975 » 2011-11-07, 01:00

Witam,

Mam nastepujace objawy. Przy ruszaniu na wprost pojawiaja sie takie jakby zgrzyty czy chrobotanie + pukanie z lewej strony ale tak bardziej wewnatrz, jakby przegub wewnetrzny. Czasem tez pojawia sie z prawej strony. Jesli ruszam delikatnie to ich nie ma. Ale jak juz bardziej dynamicznie to wtedy jest to wyraznie slyszalne. Podobnie jest tez po przelaczeniu na drugi bieg. Potem te objawy cichna lub po prostu juz ich nie slysze. Czasem tym odglosom towarzysza wibracje na kole kierownicy. Przeguby zewnetrzne wykluczam, nie ma zadnych objawow przy skreconych kolach. Zastanawiam sie wiec czy to przeguby wewnetrzne czy mechanizm roznicowy albo sprzeglo? unioslem auto na podnosniku i nasluchiwalem. Odglos dochodzi jakby z przegubow wewnetrznych po obu stronach. Choc nie wiem czy czasem nie jest tak ze przenosza sie one z mechanizmu roznicowego na te przeguby.

czy mial ktos podobne objawy albo wie co to moze byc?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2011-11-07, 18:36

Obawiam się że to są jednak przeguby. Jedyne lekarstwo to kupic jeden i wymienić. Proponuje jeszcze sprawdzić stan tulei na wachaczach i wszystkie elementy gumowe mieszczące się w przednim zawieszeniu.
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

danek1975
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-23, 17:59
Lokalizacja: Poznan

Post autor: danek1975 » 2011-11-08, 00:11

dzieki za wiadomosc. Pojade jeszcze do mechanika by sie upewnic. Bylem juz u jednego, ale chyba sie nie zna, bo mowi ze to jest nic i zeby jezdzic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”