Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Wycie przy skręcaniu kół i stukot w prawym przednim kole !;(

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

matek777
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-01-11, 22:55
Lokalizacja: Skwierzyna

Wycie przy skręcaniu kół i stukot w prawym przednim kole !;(

Post autor: matek777 » 2011-07-09, 13:50

Witam, potrzebuje porady ludzi którzy znają się trochę na primerkach.Mam primere 1.6 16v kombi p10/w10 91r i przy dodawaniu gazu jak i przy skrecaniu pod maską zaczyna wyć, moim zdaniem jest to pompa wspomagania, ale nie wiem co może być czy całkiem padła czy trzeba poprostu oleju dolać, tylko jaki to olej i gdzie to tam wlać? Nie jestem zbyt dobry w mechanicę dlatego pytam kogoś kto się faktycznie na tym zna... Po drugie mam stukot w prawym przednim kole mowią mi, że to sworzen od wachacza, wiecie może ile by kosztowała wymiana takiego sworznia u mechanika? Będę bardzo wdzięczny za jaką kolwiek odpowiedź. Pozdrawiam forumowiczów.

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-07-09, 14:41

Zbiorniczek od wspomagania masz po prawej stronie pod maska. Tam jak odkrecisz to bedziesz widzial ile masz oleju od wspomagania. Ja mam Hipol ATF IID.
Obrazek

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Re: Wycie przy skręcaniu kół i stukot w prawym przednim kole

Post autor: waichwaich » 2011-07-09, 15:24

matek777 pisze:Nie jestem zbyt dobry w mechanicę dlatego pytam kogoś kto się faktycznie na tym zna...
to już widać bo jeśli w temacie o silniku poruszasz tematy związane z wyciem pompy wspomagania i stukot w kole to jest źle :razz: Olej do pompy to np Mobil ATF320 ja taki dolewałem(tylko ze do p11 nie wiem cz w 10 jest to samo) jest to chyba odpowiednik Dexron III z tego co pamiętam a taki właśnie powinien się znajdować w układzie. Pytanie czy kierownica podczas skręcania chodzi ciężej niż wcześniej :?: Bo jeśli tak to możesz mieć padniętą pompę wspomagania koszt używki około 100-150 zł co do sworznia to może być on ale nie musi :) stukanie w kole to temat dobrze znany może być to spowodowane np rozklekotaną tulejką wahacza górnego, luzy na łożysku zwrotnicy lub właśnie sworzeń koszt wahacza górnego około 150 zł koszt zestawu naprawczego do zwrotnicy to niecałe 70 zł (firma Kanaco) jeśli chodzi o sworzeń to groszowe sprawy w okolicy 30 zł dobrze by było jakby ci ktoś pomógł z twojej okolicy ktoś kto się zna bo z tego co napisałeś to nie wiele można wywnioskować :/
Obrazek

krzysiek1958
aktywny forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 2010-09-25, 22:03
Lokalizacja: ok.Ziębic

Post autor: krzysiek1958 » 2011-07-09, 15:53

To autko powinno miec w ukladzie wspomagania DextronII. Co do stuku oprocz tych rzeczy co napisali Ci koledzy nalezaloby sprzwdzic jeszcze laczniki stabilizatora. Moja rada . Jesli masz zamiar pojezdzic tym autkiem jeszcze jakis czas to kup porzadne czesci. Ja kupilem w kwietniu wahacze gorne Yamoto i juz szlag je wzial. najlepiej to jedz na stacje diagnostyczna i tam znajda przyczyne stukania . Zaplacisz pare groszy albo i nie a bedziesz pewny co do ewentualnie do wymiany.

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Post autor: waichwaich » 2011-07-09, 16:02

Tym ze stacji akurat "kolegom" to nie za bardzo bym ufał :) zagadaj z kimś z forum najlepiej kto mieszka w twojej okolicy i ogarnia temat :) wtedy będziesz miał pewność niemalże 100% że nie robi cię w balona :) btw krzysiek1958, ja na oryginalnym 555 pojeździłem zaledwie parę miesięcy tak więc nie ma mocnego wahacza na nasze drogi :) a coś trzeba kupić tak więc znowu kupiłem 555 puki co cisza :) I niech moderator zrobi odpowiedni porządeczek z tym tematem i da go tam gdzie trzeba :cool:
Obrazek

matek777
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-01-11, 22:55
Lokalizacja: Skwierzyna

Post autor: matek777 » 2011-07-11, 16:16

A więc tak, jeśli chodzi o wspomaganie, to już zrobione, wyczyściłem filterek od zbiorniczka z olejem, wlałem olej docisnąłem wszystko, odpaliłem auto i cisza i spokój i nie wyje kierownica lekko chodzi ;) Teraz tylko czekać na wymianę sworznia i git ;)

Aha, Panowie ile może kosztować 100ml srebrnej farby bo mniemam, że tyle starczy na błotnik. I jeszcze chciałem odnowić zderzaki oba i nie wiem jakiej farby użyć ile ml potrzebuje . Chciałem zrobić takie jak u ojca, żeby byly na połysk a nie takie plastikowe i matowe. Jak ktoś podrzuci jakieś info, to będę wdzięczny ;) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
BULI
aktywny forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 2009-12-07, 10:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BULI » 2011-07-20, 13:32

matek777, otaguj temat !!!!!
BULI
Reklamacji na zamknięte tematy nie uwzględniam :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”