Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Olej opalowy, co, ile i jak?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Gand1
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-17, 14:33
Lokalizacja: Irlandia

[P/WP11.144] Olej opalowy, co, ile i jak?

Post autor: Gand1 » 2011-03-17, 14:53

Witam wszystkich forumowiczow. Jako ze jest to moj pierwszy temat, prosze o wyrozumialosc, tym bardziej ze temat jest dla mnie baaaardzoooo interesujacy.
Znalazlem troszke informacji dotyczacych Primery i oleju opalowego. Niestety zawarte w nich informacje nie sa dla mnie wystarczajace.
Moj samochod to Nissan Primera 2.0TD z 2000 roku, pompa Bosch.
W zwiazku z cena paliwa ON - 1.46 euro/litr Opal - 0.96 euro/litr (stan na 16 marca 2011 roku), ten temat wydaje mi sie warty zglebienia...

Mam kilka pytan do uzytkownikow dokladnie tego modelu samochodu:
1. Ktory olej opalowy?
- zielony
- czerwony
2. Czy mieszac?
3. Jezeli mieszac, to z czym?
- ON
- olej do silnikow dwusuwowych
.. i w jakich proporcjach?
4. Czy dodawac jakichs dodatkow do Diesla?
5. Czy dokonywac jakichs specjalnych zabiegow przy silniku w zwiazku z jazda na opale?
6. Czy ktokolwiek mial jakiekolwiek problemy w zwiazku z jazda na opale? Nie pytam o problemy z "psami".

Bardzo prosze o wypowiadanie sie tylko tych uzytkownikow, ktorzy maja lub mieli w tym temacie doswiadczenia.
I nie interesuje mnie w ogóle to, ze to jest nielegalne itp. Nielegalna powinna byc tak wysoka akcyza na paliwa...
Jako ciekawostke dodam ze w Irlandii podatek drogowy nie jest wliczony w cene paliwa. Podatek drogowy na samochod z pojemnoscia 2.0 to 680 euro/rok.
Prosilbym rowniez o powazne podejscie do tematu. Rozumiem takze ze wiekszosc z forumowiczow zyje w Polsce - kraju z przesadnym zainteresowaniem "psow" przestepstwami malo istotnymi i z tego powodu moze bac sie wypowiadac na forum. Dla tych wszystkich ktorzy zechcieliby sie podzielic swoimi doswiadczeniami, lecz maja obawy - podaje maila: gand1@onet.eu
Z gory dzieki za wszystkie wypowiedzi:)

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2011-03-17, 16:40

Gand1 pisze:I nie interesuje mnie w ogóle to, ze to jest nielegalne
Rejestrując się na tym forum powinieneś przeczytac regulamin, w którym jest napisane, że nie możesz pisać treści niezgodnych z prawem, a takim jest stosowanie OO.

Możesz poczytać w dziale Poradu Ekspolatacyjne o BIODIESLU

Zablokowany

Wróć do „Primera”