Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Stały plus na wtryskiwaczach

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Tymu
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2009-12-29, 01:53
Lokalizacja: Lubin

Stały plus na wtryskiwaczach

Post autor: Tymu » 2011-07-03, 11:23

Panowie, mam problem wagi ciężkiej. W zeszłym tygodniu rozebrałem primke do gołej karoserii w celu naprawy, łatanie dziur w podłodze, wzmacnianie przednich kielichów itd.
Wczoraj poskładałem auto i wyobraźcie sobie moje rozczarowanie gdy przy próbie odpalenia zobaczyłem że sterownik sekwencji nie ożywa jak zwykle. Pierwsza myśl że go upaliłem, no ale znalazłem schemat i wyczaiłem że sterownik bierze wzbudzenie z listwy wtryskowej (stały plus). Podałem napięcie prosto z akumulatora i auto działa.
Idąc po kabelkach z listwy wiem że ten stały plus to kabel biało czarny w srebrne kropki.
Znika w kabinie, i wchodzi we wtyczkę niedaleko wtyczek od głównego kompa auta( w konsoli środkowej) Prąd na nim ma się pojawić po włączeniu stacyjki. i Tutaj moje pytanie czy ktoś orientuje się jaką drogą ma ten kabelek, czy są jakieś bezpieczniki po drodze itd. Zastanawiam się czy czegoś nie podłączyłem jak składałem auto czy coś sie przerwało.

[ Dodano: 2011-07-05, 00:39 ]
Problem rozwiązany. Tak jak myślałem była to błahostka. Z puszki z bezpiecznikami przy błotniku odpadł jeden biało czarny kabelek. Ten idący do bezpiecznika 10A.
Pozdrawiam !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”