Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Kilka pytan od nowego posiadacza A32 3.0 QX .

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
saloman
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2012-02-28, 18:15
Lokalizacja: WROCLAW

Kilka pytan od nowego posiadacza A32 3.0 QX .

Post autor: saloman » 2012-02-28, 18:27

Witajcie,
czesc spraw juz sobie wyjasnilem przegladajac forum, ale do czesci nie dotarlem i chcialbym zwrocic sie z nastepujacymi pytaniami (chyba lepiej ze w jednym poscie) :

1) obroty na (D) oraz (1) lub (2) sa 900, jak wrzucam (P) to wchodza na wyzsze troche - czy to wzgledem jakiegos ssania i jest normalne ? silnik pracuje rowno, po czyszczeniu przepustnicy i wymianie filtrow,oleju itp.

(2) naladowalem ostatnio akumulator przy mrozach, ale w punkcie akku stwierdzili mi pobor pradu 0.5A podczas postoju auta (zamkniete itp.). Czy zanim odwiedze elektryka i wydam kolejne $ to moge jakies standardowe punkty sprawdzic ?

(3) zamek w bagazniku - jest bardzo trudny w otwieraniu kluczykiem, czy wymiana go jest kosztowna/trudna ?

(4) czy ktos ma sprawdzone miejsce, gdzie moge zaopatrzyc sie w porzadne dywaniki do Maximi oraz wykladzine do bagaznika, gdyz mam cala poplamiona i chce wymienic.

(5) czy wycieraczki mozna zalozyc z nowszych modeli 'twin/duo' Boscha ? przejrzalem ale nigdzie nie bylo wymienionej maximy.

Ogolnie mimo rocznika 1998 jestem bardzo zadowolony, przebieg 171tys i chcialbym byc bardziej zadowolony korygujac pozostale male problemy, dlatego z gory bede wdzieczny za Wasze podpowiedzi!
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Re: Kilka pytan od nowego posiadacza A32 3.0 QX .

Post autor: GRZECHu » 2012-02-29, 17:38

saloman pisze:Witajcie,
czesc spraw juz sobie wyjasnilem przegladajac forum, ale do czesci nie dotarlem i chcialbym zwrocic sie z nastepujacymi pytaniami (chyba lepiej ze w jednym poscie) :
Witaj, postaram się coś pomóc...
saloman pisze:1) obroty na (D) oraz (1) lub (2) sa 900, jak wrzucam (P) to wchodza na wyzsze troche - czy to wzgledem jakiegos ssania i jest normalne ? silnik pracuje rowno, po czyszczeniu przepustnicy i wymianie filtrow,oleju itp.
Na D 1 i 2 pracuje pod obciążeniem, kręci olejem w skrzyni, to może być ta różnica. Na P i N powinno być podobnie bo napęd jest odpięty.
saloman pisze:(2) naladowalem ostatnio akumulator przy mrozach, ale w punkcie akku stwierdzili mi pobor pradu 0.5A podczas postoju auta (zamkniete itp.). Czy zanim odwiedze elektryka i wydam kolejne $ to moge jakies standardowe punkty sprawdzic ?

Maxima nie ma takich problemów, w pierwszej kolejności sprawdź rzeczy dodatkowe, radio, alarm itp.
saloman pisze:(3) zamek w bagazniku - jest bardzo trudny w otwieraniu kluczykiem, czy wymiana go jest kosztowna/trudna ?
Zacina się z 2 powodów, burd w samym zamku (szczególnie od mycia kercherem) i od zamka tego co jest wewnątrz auta w bagażniku. Jak otworzysz bagażnik masz przez taką małą dziurkę obok zamka przesuwany wyłącznik zamka, jak to jest przestawione do dołu to działa tylko z pilota. Sprawdź czy nie zjechał ten mechanizm w dół. (palcem to pociągnij w górę). Mi to czasem się przestawiało więc lekko palcem podgiąłem i już chyba 2 rok jest cacy. Sam zamek też prosto wyjąć i wymyć. Roboty na 15 minut.
saloman pisze:(4) czy ktos ma sprawdzone miejsce, gdzie moge zaopatrzyc sie w porzadne dywaniki do Maximi oraz wykladzine do bagaznika, gdyz mam cala poplamiona i chce wymienic.

Dywaniki na allegro sprzedają różne wersje dywaników do QXa ja kupiłem z zbyt wąskimi wycięciami na mocowania foteli (tylne dywaniki). Najlepiej zdejmij wymiar z tych co masz żeby nie było 'skuchy'.
saloman pisze:(5) czy wycieraczki mozna zalozyc z nowszych modeli 'twin/duo' Boscha ? przejrzalem ale nigdzie nie bylo wymienionej maximy.
Byle pasowała długość. 55 i 53cm
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2012-02-29, 19:02

GRZECHu pisze:Byle pasowała długość. 55 i 53cm
Moim zdaniem za dlugie. 53 i 51

Awatar użytkownika
saloman
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2012-02-28, 18:15
Lokalizacja: WROCLAW

Post autor: saloman » 2012-02-29, 19:04

Dzieki, troche mnie to uspokoilo, w takim razie przystapie do kolejnych czynnosci.
PS
Alarmu nie ma i radio tez zwykle, ale czy komputer od LPG moze taki prad brac? Instalacja jest w sumie 5m-czna ESGI2(chyba dobrze powtorzylem).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2012-02-29, 21:50

dylson pisze:
GRZECHu pisze:Byle pasowała długość. 55 i 53cm
Moim zdaniem za dlugie. 53 i 51
tydzień temu kupiłem nowe i właśnie 55 i 53 ale zmierzę dla pewności.

[ Dodano: 2012-02-29, 21:52 ]
saloman pisze: czy komputer od LPG moze taki prad brac? Instalacja jest w sumie 5m-czna ESGI2(chyba dobrze powtorzylem).
Pozdrawiam
Prosto sprawdzić, miernik w łapę (jak nie masz to 9zł w markecie), podpinasz pod aku (szeregowo mierząc prąd) sprawdź ile bierze dokładnie a następnie odepnij bezpiecznik LPG i zobacz czy się zmieniło.
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2012-03-02, 01:01

Prosto sprawdzić, miernik w łapę (jak nie masz to 9zł w markecie), podpinasz pod aku (szeregowo mierząc prąd) sprawdź ile bierze dokładnie a następnie odepnij bezpiecznik LPG i zobacz czy się zmieniło.
rozwinę tę myśl żeby nie było wątpliwości. Zdejmujesz plusową klemę. Między klemę a plusowy biegun akumulatora podłączasz amperomierz (lub miernik ustawiony na amperaż).
Standardowo powinno być coś koło 0.01A. Jeśli będzie więcej to gdzieś zjada Ci prąd. I tak jak mówi Grzechu, odpinaj po kolei bezpieczniki i jak spadnie pobór prądu to znaczy że to ten obwód :-) powodzenia ;-)
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2012-04-01, 13:45

saloman, i jak tam fura??co dolegało??

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2012-04-06, 15:06

Panowie, obroty na D, 1,2 itp powinny oscylować w wysokości 650 rpm, natomiast na P lub N jakieś 1100 rpm.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

Awatar użytkownika
MacGayver
fanatyk nissana
Posty: 3624
Rejestracja: 2009-12-09, 00:13
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: MacGayver » 2012-04-06, 22:35

B 52 pisze:natomiast na P lub N jakieś 1100 rpm.
za wysoko, około 800
kompletne sportowe układy wydechowe
Nissan Micra X1R GA16

www.klinika-japonczyka.pl

B 52
fanatyk nissana
Posty: 895
Rejestracja: 2009-12-20, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B 52 » 2012-04-07, 00:30

1100 na zimnym może, już nie pamiętam ale u mnie tak było.
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”