Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Pytanie o przepływomierz

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

111zenek

[P12/WP12] Pytanie o przepływomierz

Post autor: 111zenek » 2010-12-10, 20:24

Witam,
Braciak ma problem z autem, parę razy wyskoczył mu check, kasowali błędy, bo niby problem z sondami lambda....aż kiedyś podjechał gdzie indziej i okazało się że to chyba przepływomierz.
Pomóżcie koledzy, auto z 2002 silnik 1.8, jaki tam powinien być przepływomierz, da się go jakoś sprawdzić, jaki jest jego numer katalogowy, czy są zamienniki?
Auto odkąd braciak kupił wg mnie dość słabo przyspieszało, tzn. wolniej się wkręcało na obroty i przyspieszała niż moja 12 letnia nubira z 1.6. Dlatego myślę, że to przepływomierz.

Dodam jeszcze, bo może to ważne, że auto normalnie jeździ, nic się nie dzieje, żadnych problemów z przyspieszaniem, obrotami itp itd.

Poradźcie co dalej, co sprawdzić.....i ewentualnie co kupić w zamian.
Ostatnio zmieniony 2014-02-09, 10:29 przez 111zenek, łącznie zmieniany 1 raz.

111zenek

Post autor: 111zenek » 2010-12-16, 21:30

Bumcyk pisze:Przepływomierz Bosch o numerze 0280218094 lub Nissan 22680-5U400.
Kupiłem zamiennik o zgodnym numerze za 400zł i okazał się badziew.
Jak kupować to oryginał Boscha ale jest drogi około 650zł w necie w sklepie około 750 a w serwisie zaśpiewali 1700 :).
Przepływomierz można sprawdzić je śli masz serwisówkę to w dziale EC chyba na stronie 55 jest MASS AIR FLOW SENSOR.Podane są wartości napięć na przew2odzie sygnałowym przy określonych obrotach. Już nie pamiętam jakie to wartości.
Jakie błędy wyskoczyły przy sprawdzaniu?
U mnie objawy były podobne i rozwiązaniem okazała się wymiana rozrządu.
Napisz jakie błędy wyskakują to będziemy myśleć.
dzięki za wskazówki.
poszukam, sprawdzę i napiszę.

pozd

Mas
fanatyk nissana
Posty: 890
Rejestracja: 2009-12-09, 08:44
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Mas » 2010-12-16, 22:02

Przepływomierz jest Bosch'owski i najlepiej w i najtaniej kupić go w Boschu :)
Można wziąć regenerowany i zdać swój uszkodzony co obniża koszt - u mnie taki już 2 lata jeździ i nie mam uwag :) .
Przed zakupem podmień przepływkę z kimś znajomym z tym samym silnikiem - od razu będziesz wiedział czy to to.
Przy uszkodzonej przepływce auto nie zbiera się tak jak powinno - u mnie V max było około 160km/h i dalej już nie chciał jechać.

D@wiD
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2010-11-08, 13:14
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Post autor: D@wiD » 2010-12-22, 18:43

zgadzam sie z kolkegą wyżej :-)
Pierwszy w polsce klub nissana Primery--->>> www.PrimeraKlub.pl Dołącz do nas juz dziś!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”