Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K10] Uszczelka pod głowicę

Moderator: mimier

Panther
wiem o czym pisze
Posty: 86
Rejestracja: 2009-12-23, 14:28
Lokalizacja: Podlasie

[K10] Uszczelka pod głowicę

Post autor: Panther » 2010-08-18, 09:50

Witam,

poszedł mi górny przewód od chłodnicy i "deczko" przegrzałem silnik. Przewód dosztukowałem od matiza, ale są przedmuchy i wypycha wodę z chłodnicy. Muszę zrobić uszczelkę. Pamiętacie może które można śmiało zakładać a których lepiej unikać. Ponoć erling jest dobry, ale mój mechanik ma n.t. tej marki mieszane odczucia ;)
W sumie to chyba każda będzie dobra, byle dobrze założona i 2x dociśnięta (pamiętam ;) ).

Awatar użytkownika
wronek
fanatyk nissana
Posty: 938
Rejestracja: 2009-12-09, 18:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wronek » 2010-08-18, 15:30

Coobcio z tego co wiem ciągle erlingi zakłada i nie narzeka :mrgreen:
K10 GA16DE + Madzia 323 :)

Panther
wiem o czym pisze
Posty: 86
Rejestracja: 2009-12-23, 14:28
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Panther » 2010-08-18, 16:31

wronek pisze:Coobcio z tego co wiem ciągle erlingi zakłada i nie narzeka :mrgreen:
Wiem, wiem, ale nie do MA12 ;) Do Coobcia raczej nie pojadę z takim problemem choć ciekawe co miałby do zaproponowania pod maskę k10-tki :-)

[ Dodano: 2010-08-27, 16:20 ]
Przy odkręcaniu głowicy okazało się, że poprzednio ktoś solidnie przygwoździł uszczelkę. Niestety za solidnie. Szkoda, że tylko na środku. Kilka śrób wyszło z fragmentami bloku :(
Jakieś pomysły? Dorabiać nowe szpilki? Czy szukać silnika

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2010-09-20, 20:41

posiadam do sprzedania uszczelkę Victora Reinza + głowicę po remoncie
Dark Shadow

Awatar użytkownika
alfabox
fanatyk nissana
Posty: 1023
Rejestracja: 2009-12-04, 23:42
Lokalizacja: Bydgoszcz-Kapy
Kontakt:

Post autor: alfabox » 2010-09-21, 19:20

Panther pisze:
[ Dodano: 2010-08-27, 16:20 ]
Przy odkręcaniu głowicy okazało się, że poprzednio ktoś solidnie przygwoździł uszczelkę. Niestety za solidnie. Szkoda, że tylko na środku. Kilka śrób wyszło z fragmentami bloku :(
Jakieś pomysły? Dorabiać nowe szpilki? Czy szukać silnika
Z dorabianiem to może być kiepsko,ja osobiście bym się na Twoim miejscu rozejrzał za nowym blokiem.Znaczy wiadomo,nie nowym,ale używanym w dobrym stanie i złożył sobie silnik tak jak trzeba ,z wykorzystaniem części z Twojego silnika.Oczywiście z zabieleniem głowicy i dotarciem zaworów przy okazji.A jak już będzie w częściach to można pierścionki nowe wrzucić ;)
ObrazekObrazek

Panther
wiem o czym pisze
Posty: 86
Rejestracja: 2009-12-23, 14:28
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Panther » 2010-09-22, 19:11

BaSsGrU pisze:posiadam do sprzedania uszczelkę Victora Reinza + głowicę po remoncie
uszczelka i robota to nie problem, kłopot jest z blokiem. Najlepszy byłby cały silnik. Mój niestety pił olej. Jak masz cały silniczek to dawaj znać :)

[ Dodano: 2010-09-22, 20:25 ]
alfabox pisze: Z dorabianiem to może być kiepsko,ja osobiście bym się na Twoim miejscu rozejrzał za nowym blokiem.Znaczy wiadomo,nie nowym,ale używanym w dobrym stanie i złożył sobie silnik tak jak trzeba ,z wykorzystaniem części z Twojego silnika.Oczywiście z zabieleniem głowicy i dotarciem zaworów przy okazji.A jak już będzie w częściach to można pierścionki nowe wrzucić ;)
U mnie jest straszna posucha jeżeli chodzi o te autka na szrotach. Udało mi się znaleźć tylko skrzynię i lewe drzwi :) Idea kapitalki jest bardzo dobra, ale kosztowna. No i problem z czasem. Na ten moment najlepsza opcja to przeszczep zdrowego serducha. Tylko gdzie je dorwać. Najlepiej takie z możliwością odpalenia przed wymontowaniem ;) (marzyciel). Znalazłem niedawno K10 za 350 pln na alledrogo, wymytą do sprzedaży, odpalała jeździła, miała nawet jedną działającą wycieraczkę (z piórem najkrótszyn z możliwych - testowałem w czasie deszczu - macabra ;) ). Niestety silnik był do remontu. W sumie to wszystko było do dosztukowania lub remontu ;)

Zobaczę co z tego wyjdzie. Dzięki chłopaki :)

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2010-09-25, 18:07

tak się stało że moja micra przez głupie babsko w służbowym aucie został zabita.
ubezpieczyciel wycenił szkodę na 1600 zł sick!
jak chcesz to za 450 zł sprzedam ci cały silnik + głowica po regeneracji + uszczelka.

Ja niestety nie zdążyłem wyremontować silnika. :cry:

Teraz zbieram fundusze i szukam k11
Dark Shadow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”