Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Lewa poduszka skrzyni biegów

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

[P11/WP11] Lewa poduszka skrzyni biegów

Post autor: nice-wawa » 2010-06-11, 23:00

Poszukuje poduszki lewej skrzyni biegów do P11 2,0 benzyna rok 98.
Czy podejdzie od innych pojemności a szczególnie interesuje mnie od modeli po liftingu z silnikiem 1,8 .

[ Dodano: 2010-06-14, 19:14 ]
Gdzieś się doczytałem że skrzynia w P11.144 1,8 jest taka sama jak w 2,0 ale czy będzie pasować poduszka do P11 przed liftem ?
Chodzi mi tylko o lewą poduszkę skrzyni.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2014-11-29, 20:22

Temat stary ale potrzebuję info:
czy w P11.144 poduszkę skrzyni wyjmuje się do góry? Tak sugeruje Haynes, ale w P11 i P11.144 są trochę inne te poduszki, może tu jest inaczej? Pytam, bo chciałem wymienić wkład i kurde utknąłem, bo samej poduszki nie mogę wyjąć - od dołu blokuje ją skrzynia, od góry mocowanie od strony nadwozia (wygląda, że wkład tłumiący przejdzie tylko w dół przez to mocowanie, w górę się blokuje).
pozdr. Kamil

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2014-11-29, 21:01

Już sam nie pamiętam tego posta co napisałem ale myślę że chodziło mi o tylną poduszkę na belce bo tylko tą wymieniałem w starej p11 .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2014-12-01, 10:10

Generalnie zdążyłem tylko rozebrać i obejrzeć, poduszkę mam spękaną ostro, czy jest naderwana to nie wypatrzyłem. Poległem na wyjęciu, brakło mi czasu niestety. Chociaż tak patrząc na jej konstrukcję to wybicie samego wkładu też łatwe chyba nie będzie. Na prawdę nikt tego nie robił?
pozdr. Kamil

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2014-12-01, 10:28

Chyba tofu jak pamiętam wkład poduszki wymieniał ale nie pamiętam który.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2014-12-01, 11:51

Poduchę śmiało się wyciąga z góry, trzeba tylko uważać na rurke od klimy bo to delikatne jest. W razie problemów brecha i naginasz silnik, aby skrzynia zeszła niżej, a i bym zapomniał ja popuszczam prawą poduchę jest wtedy większy zakres ruchu. Wybić poduchę bez prasy ciężko, lepiej kup sobie masę poliuretanową BOLLa i wypełnij całą, tylko wtedy trochę drgań na jałowych się po budzie przenosi, aby temu zapobiec, jak już wyschnie poducha to nawierć cztery otwory z każdej strony po jednym wiertłem 10-12.
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2014-12-01, 12:40

Arias, mówimy o takiej poduszce, tak?
Obrazek
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to powinienem odkręcić obie boczne poduszki, opuścić silnik (żaba pod miską olejową), teraz patrząc na konstrukcję łap karoserii nad skrzynią, to poduszkę trzeba pociągnąć w stronę silnika (odciągnąć od łap i je minąć) a potem wyciągnąć do góry? Bo nawet opuszczając silnik i skrzynię nie było dość miejsca, żeby ją wyjąć, a tak bezpośrednio targać do góry się nie dało, bo blokowały ją łapy karoserii.
Chyba jednak odstawię auto do kolegi, bo o ile już mniej więcej wiem jak wyjąć, to wkładu nie mam czym wybić. Poliuretan odpada, bo i tak kupiłem już wkład poduszki tedgum. I o ile wstawiłbym poduszki dolne (przód i tył) z poli, to na boczne chyba bym się już nie zdecydował, bałbym się hałasu i wibracji.
pozdr. Kamil

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2014-12-01, 13:01

jeżeli masz taką poduszkę, to jeszcze łatwiej ją wyjąć, ja obecnie mam taką:
Obrazek

Jeżeli masz tą aluminiową to:
1.Popuszczasz prawą poduszkę od strony rozrządu
2.W P11 luzuje się linkę i odkręca jej mocowanie, w polifcie nie wiem jak jest, ale trzeba zrobić miejsce, aby wyjąć poduszkę.
3.Odkręcasz lewą poduszkę na skrzyni (4 śruby stopy i mocowanie do karoserii)
4.Podważasz stopę aby się obróciła płaszczyzną do silnika
5.Wyjmujesz poduszkę z mocowania karoserii
6.Poduszka jest wolna, ale trzeba pokminić, żeby ją wyjąć

BTW: Jeżeli faktycznie masz tą aluminiową poduszkę to mam taką porządnie wypełnioną na sprzedaż. Jak co to PW.
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2015-02-17, 23:35

jeśli chodzi o zamienność poduszek miedzy modelami to jest tak:
-ta od rozrządu sr20de pasuje z p11, polifta i cd20
-pod silnikiem na belce, wymiennie można stosować p11, polift także te od qg pasuja
-te na skrzyni z p11 nie pasuja do polifta, qg pasuje na poliftowa skrzynie sr ale jest nieco nizsza co powoduje nie wypoziomowanie silnika

ps, ma ktoś poduchę ze skrzyni polifta sr20 na sell?
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2015-03-11, 10:33

Wymieniłem wkład poduszki, niby nie był najgorszy (trochę sparciały, jakieś małe naderwania w kilku miejscach), ale część hałasu i drgań ustąpiła (musi być coś jeszcze;/). Dla potomnych:
- żeby wyjąć poduszkę musiałem poluzować i lekko opuścić śruby belki (przednie i tylne), poduszki przy rozrządzie nie ruszałem wcale, skrzynia cały czas była podparta podnośnikiem, na poluzowanych śrubach udało się opuścić silnik wystarczająco,
- poduszka wyjęta wg opisu Ariasa, czyli przekręcamy "stopę" w stronę silnika i całość do góry,
- wkład do wyciśnięcia tylko na prasie, bardzo wątpię, żeby udało się to zrobić młotkiem.
pozdr. Kamil

arczar
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2015-10-10, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arczar » 2017-05-15, 11:49

Dopytam w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia teorii Ad@musa:

- poduszka nad skrzynią w SR20 przedlift pasuje też z polifta (jest ich więcej na allegro) czy rzeczywiście różni się wysokość?
Hobbysta Japanista

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”