Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Przekładnia kierownicza

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

hary7
stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 2010-01-02, 00:03
Lokalizacja: Susz

[P11/WP11] Przekładnia kierownicza

Post autor: hary7 » 2010-05-07, 19:32

Witam,mam taką prośbę. Czy możecie sprawdzić w swoich nyskach czy na wyłączonym silniku podczas energicznego kręcenia kierownicą w lewo-prawo (jak przy sprawdzaniu luzu na końcówkach kierowniczych) dochodzi z przekładni taki dźwięk jakby klupotania (nie stukania) Czy może przekładnia powinna pracować bezdźwięcznie?
Bo mam taki problem że auto mocno myszkuje jakby miało Bóg wie jakie luzy a wahacze górne mają zaledwie 20.000km przebiegu dolne 10.000km i nie ma luzów na wahaczach. Końcówki kierownicze też są OK. Łożyska zwrotnicy też są bez luzów. Jeżdżąc nawet po dużych dziurach nic nie stuka a zjeżdżając (nie wjeżdżając) z krawężnika ze skręconymi kołami coś mocno potrafi stuknąć.
Hmm... Sporo osób przeczytało posta a nikt nie odpowiedział :cry: A proszę tylko o sprawdzenie czy u was przekładnia kierownicza wydaje z siebie jakieś dźwięki podczas energicznego kręcenia kierownicą.

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-05-11, 15:27

Jak masz minimalny luz na maglu to i tak autko powinno się dobrze prowadzić .
Kiedy robiłeś zbieżność ?
Luz na górnych wahaczach może być nawet po 5 tyś km i nie musi pukać więc samochód na lewarek i sprawdzasz przednie koła czy nie maja luzów.

Ja mam ten sam objaw jak zjeżdżam z krawężnika to mi coś puknie raz na jakiś czas w lewym kole ale tą przypadłość mam od ponad 2 lat i samochód się dobrze prowadzi.
Ja mam luz na maglownicy i podejrzewam że to on odpowiada za to puknięcie a cała zawieszenie bez luzów .
Podjedz na szarpaki diagnosta ci sprawdzi za 20 zł czy wszystko ok .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

hary7
stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 2010-01-02, 00:03
Lokalizacja: Susz

Post autor: hary7 » 2010-05-11, 18:40

Wielkie dzięki za odpowiedź. W takim razie muszę mieć problem ze zbieżnością. Byłem u zaufanego mechanika i on nie znalazł luzów w zawieszeniu ale też nie ma szarpaków i powiedział mi żebym spróbował w jakimś warsztacie gdzie mają szarpaki bo stukanie słyszał. Tyle że u gości z szarpakami to ja muszę pokazywać palcem co trzeba sprawdzić bo sami to sprawdzają tylko dolny wahacz i końcówki kierownicze :-( Ale z Twoich słów wnioskuję że mam zbieżność źle ustawioną bo w ciągu dwóch lat posiadania Primerki już 3 razy była ustawiana (najpierw wymiana górnych wahaczy,znowu wymiana górnych wahaczy (teraz LEMFORDERY) i wymiana dolnych wahaczy (FEBI)) i po każdym ustawianiu auto prowadziło się zupełnie inaczej ale zawsze źle ;(
A masz tak że podczas jazdy czuć na kierownicy że auto chce samo jechać to w lewą to w prawą stronę? I trzeba wtedy kontrować (tak delikatnie czuć)

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-05-11, 20:13

Po wymianie dolnych wahaczy powinna być zrobiona obowiązkowo zbieżność , a po górnych nie trzeba .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
fago2002
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2009-12-25, 11:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: fago2002 » 2010-05-11, 21:12

ja tak mialem ze autko samo szlo a to na lewo a to na prawo, to byla wina wtedy wahaczy dolnych, podobno gum juz nie mialem, a kola z przodu rozchodzily sie na boki, nie jak w tatrze hehe tylko tak jakby przod mial sie rozjechac jednym kolem w lewo a jednymw prawo, malo tego przy skrecaniu, tak mi sie wyadaje, ze lekko półos na skreconych kolach ze skrzyni wychodzila, co powodowalo przy ruszaniu, taki dziwny dzwiek ale nie strzelanie przegubu , tylko tak jakby koncowka poloski koncowka frezow w skrzyni lapala,jak mowisz ze zawieszenie masz ok to pojedz na ustawienie zbieznosci, i powinno sie poprawic
Drifting Nissanem Silvia s14 350HP

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jarkk » 2010-05-12, 09:03

U mnie stukało przy energicznych ruchach kierownicą lewo-prawo na wyłączonym silniku. Rownież było słychac delikatne stukanie podczas jazdy po niewielkich nierównościach z niedużą prędkością.
Producent okien i drzwi z pvc, alu: www.justa.pl

hary7
stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 2010-01-02, 00:03
Lokalizacja: Susz

Post autor: hary7 » 2010-05-13, 16:48

jarkk pisze:U mnie stukało przy energicznych ruchach kierownicą lewo-prawo na wyłączonym silniku. Rownież było słychac delikatne stukanie podczas jazdy po niewielkich nierównościach z niedużą prędkością.
Ale zakładam że pomimo tych stuków auto prowadziło Ci się w miarę dobrze? Wszystko wskazuje że mam problem ze zbieżnością ale w sytuacji gdy jest jakiś luz w przekładni to gość ustawiający zbieżność zrobi byle jak robotę a reklamacji mojej nie uzna mówiąc że skoro jest luz to on nic więcej nie jest w stanie zdziałać.
Może znajdzie się ktoś z OLSZTYNA , OSTRÓDY , IŁAWY lub TRÓJMIASTA kto ma namiary na warsztat godny polecenia ustawiający zbieżność.

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jarkk » 2010-05-14, 08:22

Tak, auto prowadziło się ok.
Producent okien i drzwi z pvc, alu: www.justa.pl

counterox
wiem o czym pisze
Posty: 79
Rejestracja: 2009-12-24, 13:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: counterox » 2010-09-14, 20:45

Przyszła na mnie pora z robotą zawieszenia. Mam delikatne luzy w zawieszeniu, więc podpinam siępod ten temat.

Kieownice trzymam prosto, a na dziurach potrafi minimalnie np. ściągnąć w prawo lub w lewo.
Co może być najprawdopodobniej do wymiany ?
wahaczy, swożnie, końcówki drążków ??
przy zjeździe z krawężnika słychać "kliknięcia" jakby coś miało luz - wahacze ??

Jakiej firmy brać końcówki drążków i wahacze ??

Coś jeszcze warto wymienić przy okazji dłubania w zawiasie ? Amory miały 70% na przeglądzie jeszce...

Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”