Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Yatour do P12

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Mireksad
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-08, 17:41
Lokalizacja: Brzeg

Yatour do P12

Post autor: Mireksad » 2017-09-02, 12:59

Witam,
próbuję zamontować emulator zmieniarki Yatour do P12 2003 r.
Dostałem sie w końcu do radia i jest jedno gniazdo pasujące do wtyczki od zmieniarki ale jest zajęte. Spodziewałem się że gniazda w radiu będą jakoś opisane.
Być może producent Nissana przewidział zmieniarkę i podpiął przewody. Boję się jednak sam próbować przed zapytaniem klubowiczów.
Do pytania dołączam zdjęcia.
Drugi problem jest taki: Mam jeszcze dwa przewody 12V i ACC od tej zmieniarki , ACC muszę podpiąć pod zapalniczkę a 12V pod akumulator. Czy może ktoś wie który z przewodów z widocznych wtyczek ma stałe (w sensie jest napięcie po wyłączeniu stacyjki) 12V.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2017-09-02, 19:58 ]
Witam wszystkich,

Odpowiem sam sobie, bo dałem radę. :)
Wypiąłem z radia wszystkie wtyczki, zrobiłem prubówke z żaróweczki i dwóch cienkich przewodów, sprawdziłem "prąd" we wszystkich pinach we wszystkich trzech wtyczkach przy przekręconym kluczyku i bez, łącząc jeden przewód z masą a drugi z "dziurką" we wtyczce. Tylko jedna wtyczka była bez prądowa i na szczęście to ta wtyczka której gniazdo pasowało do mojej wtyczki od Yatour.
Wywnioskowałem ,że to wtyczka którą Nissan wpiął nadliczbowo by nie trzeba było pruć samochodu przy podłączaniu prawdziwej zmieniarki. Teraz było już z górki. Znalazłem tą samo metodą co wyżej, kabelek gdzie jest prąd bez "kluczyka", i przewodu gdzie jest prąd po przekręceniu kluczyka w pozycję ACC a niem bez kluczyka. Zdjąłem kawałek izolacji , dolutowałem przewody od Yatoura oznaczone 12V i ACC. Nie wiem czy miałem szczęście czy moja metoda miała sens, ale wszystko działa . Piszę bo może sie komuś to przyda. Instrukcji na Youtbie jest kilka , ale żadna nie pasowała do mojego przypadku układem gniazd ani nawet kolorami przewodów.

Pozdrawiam forumowiczów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”